Nije tvoj, nego moj... blog

Dragi prijatelji i ostali dobronamernici, u ovo vreme oseke ideja, a plime toksičnih odnosa, sa velikom radošću
sam shvatila da je lični blog dragoceno i spasonosno mesto za dobre odnose... za poklanjanje životne energije,
ali i prihvatanje iste...za javno iskazivanje ljubavi i pažnje, prijateljstva i razumevanja, bez straha da ćete biti
ismejani, ili da nećete biti shvaćeni...u svakom slučaju, bićete zagrljeni prijateljskom rukom...

Dragi prijatelji, hajde da oživimo ovaj blog - šalama! Uživajte!


Screenshot_5.png





:vzagrljaj: :heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj:
 
Poslednja izmena:
Znaš da je ona pesma Beograde, Beograde na ušću dveju reka ispod avale, prvobitno komponovana na stihove Sobodane, Slobodane... Demo otpevao Minja Subota a njegov brat je valjda komponovao, ako se dobro sećam.
Pre nekoliko decenija na tekst Đorđa Marjanovića, pesmu pevušio Đuza Stojiljković...

Braća Subota su pevušili neke dečije pjesmice... "One i Oni"... pevušili svašta nešto..

 
B I T I S R E Ć A N

U životu ne postoji nikakva dužnost,
osim dužnosti: BITI SREĆAN.
Samo smo zato na svetu, a sa svim dužnostima,
svim moralom i svim zapovedima
retko činimo jedno drugoga srećnim,
pa i sebe time ne činimo srečnima.

Ako čovek može biti dobar,
može samo onda kada je srećan,
kada u sebi ima sklada,
dakle - kada voli.
To je bilo učenje,
jedino učenje na svetu.
To je rekao Isus,
to je rekao Buda,
to je rekao Hegel.

Za svakoga je na ovom svetu
jedino važno
njegovo vlastito najunutarnije,
njegova duša,
njegova sposobnost da voli.
Ako je ona u redu,
onda je svejedno
jede li se proso ili kolači, nose li se dragulji ili rite;
onda svet zvuči zajedno s dušom,
onda je sve dobro...

Herman Hesse

:worth:
 
Poslednja izmena:
Malo van kursa, sad sam u savremenom francuskom modu...
Italijanski je tako lep... boli srce za Italijanski narod, boli za sve žrtve u svetu.
Sve zemlje volim, a danas ljubav šaljem Francuskoj u kojoj je do danas zabeleženo preko 450 smrtnih slučajeva... životi su izgubljeni, sa životima ne treba kalkulisati, to je broj od početka pa do sad.
Je sympathise, et je suis désolé!
Dieu, protège ton peuple partout dans le monde!
 

Back
Top