Quantcast

Nije tvoj, nego moj... blog

Soradze

Domaćin
Poruka
3.261
Mislim da se radost ne moze po svojoj prirodi ostaviti za "posle"... ne moze se progutati, ne moze se sabiti u kuglicu, ne moze se ostaviti za kasnije...
Biti solidaran sa drugom koji pati zato sto nije polozio ispit i ucutkati svoju radost zbog polozenog ispita, to je sigurno tezak poduhvat... A da li je ispravan? Ne zelim da zalazim sa istim pitanjem u teze sudbinske i zivotne situacije, kada nije primereno pokazivati radost, naprotiv... Ali, prema drugu koji mozda nije dovoljno ucio i koji treba da obnovi gradivo ne treba imati nikakve moralne dileme...naprotiv, sopstvena radost treba da bude na meniu, da vidi sta je propustio i sta ga ceka kasnije.
Mislim da ljudi treba da se raduju svaki dan, treba da treniraju radost na sitnicama, treba da hrane i sebe i druge radoscu dokle je to iole moguce, jer ne znamo dokle ce nas radost posecivati... kako stvari stoje radost je pocela da pati od amnezije... sve cesce zaboravlja nase adrese i nasa imena...

Bas se radujem lepom svetu oko mene...onom dobrom, pametnom, humanom... bas...bas...
💜 ❤ 💙

:vzagrljaj::heart::vzagrljaj::heart::vzagrljaj::heart::vzagrljaj::heart::vzagrljaj: