Није то бојкот избора, већ бојкот демократије! - ауторска тема

Нисам нигде нашао овако изречен став,
мада је очигледно да многи осећају да није у раду бојкотовати.
А не знају то да ставе у речи !

Е па ето где је грешка, размисли,
бориш се против Вучића или против демократије ?!
Svrsim ti na demokratiju....ovo je diktatura.
 
Još uvek stojite u redu za izbore, kako bi dali glas AV-u, bez obzira koji broj zaokružite. To je neka višeizborna tradicija u srbiji, da se uvek gladsa za jednu stranku bez opozicije. Zato i jesmo.. pardon, jeste imali veliki uspeh republikanca sa velikanima poput porodice Milošević, nekih Šešelja, Tadića i Vučića. Serem vam se na uspeh.
 
Jesmo najhrabriji. Koja zemlja je imala vece junake??
Pa pricajuci iz vojnog ugla, srbi su teske kukavice, ali kukavica kad se plasi ispada hrabra....ako je glupa...
Na mnogo nacina se to moze obezbediti, topovsko meso, zluradost, pakost....kad je nekome bitnije da mu saborac bude u nevolji nego sto je i on sam u nevolji...
Nego nije poenta rusiti mitove, bar ne te o hrabrosti....Najveca steta je iz mita da su svi pametni ebalo majku...
A dupe ne bi znalo da prepozna da mu nije prisiveno od pozadi...
Mazohizam i zluradost su dve tacke kojima se mnogo moze postici kod srba...
 
Još uvek stojite u redu za izbore, kako bi dali glas AV-u, bez obzira koji broj zaokružite. To je neka višeizborna tradicija u srbiji, da se uvek gladsa za jednu stranku bez opozicije. Zato i jesmo.. pardon, jeste imali veliki uspeh republikanca sa velikanima poput porodice Milošević, nekih Šešelja, Tadića i Vučića. Serem vam se na uspeh.
Treba i to reci, vecina seljaka ima tu logiku , glasam za pobednika, cak i kad niko ne zna za koga je glasao, reci ce on komsiji posle izbora...
Potajno osecaju zadovoljstvo sto su uspeli da prepoznaju ko ce da pobedi...a izem ti talenat, glasali za onog ko je najvise reklamiran....ili slusali nabedjivanja preko medija...
 
.. To nije demokratija.. Za demokratiju su potrebni uslovi -pod 1 sloboda pa slobodan protok informacija, konkurecija i sukob ideja.. Narod koji ne uzima odgovornost i ne traži je od drugih nema demokratiju.. Demokratija funkcioniše samo kod suverenih glava koje čuvaju svoje vrednosti.. Preduslov je da znaš koje su to vrednosti.. Arkan i Legija to nisu
Pa bukvalno gledano demokratija jeste iskljucivo to.....mogucnost da se glasa ravnopravno sa ili bez 3 grama mozga....
Funkcionalna demokratija je samo prosirenje pojma demokratija da se ne bi osetilo kakvo je sr.anje u pitanju...Tj da ne bi shvatili kako u kapitalizmu izuzetno godi imati sto vise glupana i kao radnu snagu i kao potrosaca...
Ali sve je to samo nakalamljeno uz pojam demokratija, a u sustini nije demokratija..
Mada se slazem da je efikasniji sistem sa onih 7 uslova od kojih u Srbiji ne postoji sigurno 5, a ona dva su tamte ovamte...
Ali po tom principu mozes uzeti i koeficijentnu demokratiju , a to vise nije demokratija, gde svaki glas vredi onoliko koliko pokazes znanja u vezi onoga sto glasas...a to vec nije demokratija...demos kratos...iliti 3 g mozga kratija...

Znaci ne treba se lagati i prosireno znacenje demokratije, funkcionalnu demokratiju tumaciti kao demokratiju...ne ne...to je vec nesto drugo koje ima dodirnih tacaka jedino u tome sto kao svi glasaju...
Ako nategnes uslove koji su navedeni do ektrema dolazis do tehnokratije, gde glasanje uopste nije ni potrebno..
Daljim preradama se glasanje od iznosenja misljenja moze pretvoriti u anketu sa funkcionalnim dejstvom...tj gde strucna sluzba ozbiljno posmatra rezultate ankete, nesto kao sto tv stanica bira program na osnovu gledanosti , a da li je to demokratija....

Po svim naviknutim kriterijumima, merenje koje se vrsi je objektivnije nego glasanje, jer se gledanost lakse meri i jednaka je bukvalno glasanju na svakih 6 sati...npr
Zamisli demokratiju gde se glasa na svakih 6 sati...Da li bi i tada bilo isto?
Ili da se glasa po svakom pitanju oko odluke?
Tada je totalno nepotrebno da postoji plan i program onog ko se bira, nego vestina sprovodjenja i mastovitost predlaganja projekata..

Dakle demokratija nije to sto ulepsano pricamo da jeste...demokratija je bukvalno sistem gde 3g mozga obezbedjuje uticaj na 4oro ili 5 ili 6stogodisnje delovanje u drustvu..
 
Prvo moraš da naučiš nešto iz istorije da bi postavljao takva pitanja. Naravno da imamo mi junake, ali tvrditi da smo (i tu) na vrhu... mislim...
Pa gledaj imamo Drazu Mihailovica koji je odlucio DSR, imamo Skenderbega koji je bio najbolji vojnik u dobu kada je ziveo, imamo Vladu Sipcica, Ratka Mladica, ma brdo njih.. A ne moram ja nista da kazem, cak je i sam Hitler rekao da nas je mrzeo alj da smo neostrasivi borci..
 
Nismo mi kao narod, to je sve kukavica i lupez , i eventualno topovsko meso, ali svaki rat zrtvujemo najsposobnije najpametnije da bi postigli efekat prezivljavanja umesto da te iste ljude drustvo koristi....
Negativna selekcija da bi uspeo najgori i najgluplji je uvek prisutna u Srbiji, seljastvo je to sto to zeli iz dna dushe...
 
Ti si dosmanlija kome su se ispraznili dzepovi pa bi repete, ali nema nista od toga
Nisu se ispraznili dzepovi nego je od 2012 do danas standard opao za 50% s atendencijom
daljeg pada, a kavlitet saobracaja je opao 100%. Ko se ne seca misli da je voznja u stocnim
uslovima i malterrianje normalno :P
 
Ima cak i knjiga Primeri cojstva i junastva, da vidis ti sta su junaci. Ja tvrdim da nema zemlje sa vise junaka od nase

Možda, možda si u pravu, ali ja mislim da nisi.
To ti je isto kao i ono šiptarsko isticanje bese. Zašto? Zato što je to jedan pogan narod, sklon prevari i neveri. I onda su izmislili besu da bi uopšte mogli funkcionisati.
Zašto Danci ili Holandjani nemaju besu? Pa jer im i ne treba....
Tako isti i Srbi. Zašto Slovaci ili Slovenci ili Litvanci nemaju opevane junake?
Pa zato što im i ne trebaju,ti mali narodi, mislili mi o njima šta god, kad zagusti svi su složni, pa kako bilo.
A mi?
Mi imamo "junake" jer se oni ISTIČU, za razliku od većine koja je savijenih vratova.
Zamisli da je CEO NAROD bio junački?? Da li bi onda IKOME palo na pamet da speva pesme o nečemu ŠTO JE NORMALNO I UOBIČAJENO?
Aj budi pošten pa reci....
....
I na kolubarskoj bici, da Mišić nije počeo LIČNO da vraća ODBEGLE vojnike, ne bi bilo NIŠTA! I da nije bilo kiše...
Isto tako i sa Karadjordjem, ustanak je uspeo, samo zato što su Srbi ukapirali da je Karadjordje GORI od Turaka!
 
Volim mostove, a ne volim kada Djilas od tih 500 uzme 200 i posalje na Kajmanske otoke. A kaze posle pa sta hocete skup je most..
To je kriminal i ako je istina sudstvo bi moralo da reaguje i dotičnog pošalje na digodisnju zatvorsku kaznu.. To vam ne ide u prilog jer samo govori o vašem javasluku..
 
To je kriminal i ako je istina sudstvo bi moralo da reaguje i dotičnog pošalje na digodisnju zatvorsku kaznu.. To vam ne ide u prilog jer samo govori o vašem javasluku..
Ne moze on da se posalje na robiju dok ima ledja iz inostranstva razumes li. Znaci jednostavno ne moze, ako bi ga Vucic poslao u zatvor video bi sta bi se desilo..
 
Možda, možda si u pravu, ali ja mislim da nisi.
To ti je isto kao i ono šiptarsko isticanje bese. Zašto? Zato što je to jedan pogan narod, sklon prevari i neveri. I onda su izmislili besu da bi uopšte mogli funkcionisati.
Zašto Danci ili Holandjani nemaju besu? Pa jer im i ne treba....
Tako isti i Srbi. Zašto Slovaci ili Slovenci ili Litvanci nemaju opevane junake?
Pa zato što im i ne trebaju,ti mali narodi, mislili mi o njima šta god, kad zagusti svi su složni, pa kako bilo.
A mi?
Mi imamo "junake" jer se oni ISTIČU, za razliku od većine koja je savijenih vratova.
Zamisli da je CEO NAROD bio junački?? Da li bi onda IKOME palo na pamet da speva pesme o nečemu ŠTO JE NORMALNO I UOBIČAJENO?
Aj budi pošten pa reci....
....
I na kolubarskoj bici, da Mišić nije počeo LIČNO da vraća ODBEGLE vojnike, ne bi bilo NIŠTA! I da nije bilo kiše...
Isto tako i sa Karadjordjem, ustanak je uspeo, samo zato što su Srbi ukapirali da je Karadjordje GORI od Turaka!
Ne slazem se uopste. Ali meni vise lici da ti imas anti srpski stav po defaltu, kao da ti je mozak ispran
 

Back
Top