Quantcast

Nije se drogirao a umro

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.215
Ne znam da li ste primetili ali kod pušača je jedno od glavnih opravdanja: "Znam ja tu i tu babu ili dedu, puši 100 godina a evo živ i zdrav..." ili "Taj i taj imao 30, 40 godina, nikad nije pušio, a umro mlad od raka pluća, drugog organa ili neke druge bolesti."

Uglavnom, njihova je logika eto on nije pušio a umro je mlad od neke bolesti ili ga je zgazilo nešto i zato treba pušiti.

Pa to isto možemo da kažemo za nekog mladog čoveka ili čoveka u srednjim godinama: "Nikad se nije drogirao a umro je od toga i toga. E zato se treba drogirati !"

Dakle, to je ista takva bolesna logika i je**m ti ja takvu logiku ! z:lol:

Poruka
23.677
Ne znam da li ste primetili ali kod pušača je jedno od glavnih opravdanja: "Znam ja tu i tu babu ili dedu, puši 100 godina a evo živ i zdrav..." ili "Taj i taj imao 30, 40 godina, nikad nije pušio, a umro mlad od raka pluća, drugog organa ili neke druge bolesti."

Uglavnom, njihova je logika eto on nije pušio a umro je mlad od neke bolesti ili ga je zgazilo nešto i zato treba pušiti.

Pa to isto možemo da kažemo za nekog mladog čoveka ili čoveka u srednjim godinama: "Nikad se nije drogirao a umro je od toga i toga. E zato se treba drogirati !"

Заблуда је интелектуална потреба људи,њоме оправдавају своје слабости и умирују савест.Већина њих који заступају гледиште које си изнео руководи се познатом крилатицом "само једном се живи"и зашто себи ускраћивати задовољства.Лично ми је такав став нелогичан,јер ако се само једном живи зашто себи свесно скраћивати тај један живот ?

Prisoner

Elita
Poruka
20.983
Заблуда је интелектуална потреба људи,њоме оправдавају своје слабости и умирују савест.Већина њих који заступају гледиште које си изнео руководи се познатом крилатицом "само једном се живи"и зашто себи ускраћивати задовољства.Лично ми је такав став нелогичан,јер ако се само једном живи зашто себи свесно скраћивати тај један живот?
U nesto se udarati mora...z;)..

Thanatos

Poznat
Poruka
9.917

A ja uvek pitam, ok znaš tu i tu babu ili dedu, i koga još znaš? I nastane tajac...S komšijama iz naselja mi je najlakše...aha dobro, ne znaš više, a onda im ja nabrojim samo iz kraja 20 ljudi koji su pušili i umrli od raka pluća...Ali se opet nadje neko opravdanje, ili se uvate za tog dedu ili se sete nekog nepušača u milion pušača koji je umro od raka pluća..:roll: ..ali dobro, to je laganje samog sebe...meni ni iz džepa ni u džep...jedan manje više, koga briga..:lol:

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.215
Заблуда је интелектуална потреба људи,њоме оправдавају своје слабости и умирују савест.Већина њих који заступају гледиште које си изнео руководи се познатом крилатицом "само једном се живи"и зашто себи ускраћивати задовољства.Лично ми је такав став нелогичан,јер ако се само једном живи зашто себи свесно скраћивати тај један живот ?
Tako je. Pa po toj istoj logici mogu da uzmu i da se drogiraju. Kad se već samo jednom živi i kad iovako ionako moraš da umreš što je njihov glavni izgovor. Što onda lepo ne uzmeš drozu pa da skratiš proceduru umiranja kad te smrt iovako ionako čeka iza ćoška ? :lol:

U nesto se udarati mora...z;)..
A što i ti lepo ne uzmeš da udaraš u drogu kad se u nešto mora udarati i kad se od nečega mora umreti? Šta kao droga je otrov i smrtonosna, a cigara nije ? Cigara leči ? :lol:

Samo se vi tešite !

:hahaha:

kruskica...ca

Iskusan
Banovan
Poruka
5.489

Pa to isto možemo da kažemo za nekog mladog čoveka ili čoveka u srednjim godinama: "Nikad se nije drogirao a umro je od toga i toga. E zato se treba drogirati !"S

Slušaj cverglan, sada ozbiljno, odakle tebi, neiskusnom, pravo da sudiš nečijoj logici?
Šta ti znaš šta se krije u mojoj glavi? Pušačkoj.

I zašto misliš da pušači traže za svoju zavisnost opravdanje?
Ja, na primer, ne tražim.

Počela sam da pušim kasno, recimo negde oko dvadeset i pete. Iz bez veze. Pre toga, ma koliko me društvo nagovaralo, ma koliko to bilo, jer i u vreme moje mladosti je postojalo ono 'u trendu' ne bih zapalila ni slučajno. Iz bandoglavosti. Zbog sećanja. Tata me je ulovio sa cigaretom u ostavi u sedmoj :lol: i dao lekciju da pamtim. A ipak sam, konačno, počela da pušim.
I još pušim. I pušiću-

Jedini način da prestanem je da ova licemerna država koja se brine, fol, i o mom zdravlju zabrani proizvodnju cigareta. I prestane da ubira akcize od moje zavisnosti. Jer, pušenje je zavisnost.

Lično, sasvim si u pravu, neću da prestanem da pušim i zbog porodične genetike. Pušili, ne pušili svi u mojoj porodici umiru od raka pluća ili raka glasnih žica, grla, ili ako su posebno srećni od raka bubrega.

Zašto ja da prestanem da pušim? Imaš li iole pametan odgovor.
Pušenje mi je navika i tupo zadovoljstvo. Pušim tamo gde je dozvoljeno.

I još ako ti misliš da te samo dim cigarete truje, e, onda stvarno nemaš pojma o svetu oko sebe.

shpajz

Primećen član
Poruka
993
a nije bolji ni onaj onih koji vise po forumima i morališu. da se ne lažemo.

šta je život, jel' tvoj, baš, kada stvarno staviš prst na čelo vredan bitisanja ili samo ulazi u statistiku - toliko ljudi, u to vreme na planeti?

ovde, niko, baš niko ne kreće od sebe.
Vidim da ste Vi krenuli od sebe pa mislite da svi vise po forumima i morališu, a da im je život prazan i bezciljan.

Naravno da je moj život vredan bitisanja, nažalost činjenica da uopšte možete neku razumnu osobu da pitate da li mu je život vredan bitisanja mnogo govori o Vašem životu.

kruskica...ca

Iskusan
Banovan
Poruka
5.489
Vidim da ste Vi krenuli od sebe pa mislite da svi vise po forumima i morališu, a da im je život prazan i bezciljan.

Naravno da je moj život vredan bitisanja, nažalost činjenica da uopšte možete neku razumnu osobu da pitate da li mu je život vredan bitisanja mnogo govori o Vašem životu.
Sasvim si u pravu. Došla sam da izbrišem taj post, žao mi je što si na njega naleteo. Stvrno je idiotarija najcrnja, ali kod mene je tako - kad lupim, lupim.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.