Nije mu dozvoljeno da da krv samo zato što je Srbin

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
Gledaj, ja sam rekla da ne bih primila krv, pri cistoj svijesti i zdravoj pameti... A ako bi bila u zivotnoj opasnosti, i postoji samo ta Hrvatska krv, ne bih je primila. A sto se tice razlike, ne znam ni ja, ja je samo ne bih primila. Nisam ja kriva stoi ne mogu da odgovorim na sva vasa pitanja, koja su i vide nego suvisna...

A ja te po 16. put pitam koja je razlika izmedju te dve krvi - a ti opet i opet i opet da NE ZNAS.
Drugim recima - lupetas i ispadas smejurija.
Kladim se da si u nekoj sekti?

Randy

Zainteresovan član
Poruka
300
Gledaj, ja sam rekla da ne bih primila krv, pri cistoj svijesti i zdravoj pameti... A ako bi bila u zivotnoj opasnosti, i postoji samo ta Hrvatska krv, ne bih je primila. A sto se tice razlike, ne znam ni ja, ja je samo ne bih primila. Nisam ja kriva stoi ne mogu da odgovorim na sva vasa pitanja, koja su i vide nego suvisna...

Ako ne možeš logički da odgovoriš znači da nisi u pravu. Prihvati to.

Ha-Nocri

Iskusan
Poruka
6.818

Za konstantne gluposti jedne osobe na normalnim forumima se kaznjava. Ti si odavno zasluzila dozivotni ban po tom pravilu. HAJL HITLER

:mrgreen:

Dikan

Domaćin
Poruka
4.849
Pa koja je razlika u krvi :)
Ajd da te cujemo?
Ili tek tako lupetas cisto da nesto kazes :):D:D

Nekad se mislilo da je krv nosilac naslednih osobina...Odatle i ona poslovica ''Krv nije voda'', stavovi da treba ''mesati krv'', a ne odrzavati bracne i seksualne veze izmedju blikih rodjaka zbog degeneracija sto su znali i ljudi mnogo davno, pa i neki obicaji pobratimstva....

Naravno nauka je pokazalo da su nosioci naslednih osobina, geni, odnosno DNK lanci koji se nalaze u hromozomima u jedru polne celije...

Nikom ne treba da bude svejedno ciju krv prima...ako je to nuzno....Sida, hepatitis i razne bolestine nije bas naivno...

alkar

Ističe se
Banovan
Poruka
2.862
kakva si onda kad nisi pri cistoj svjesti i zdravoj pameti:lol::lol::lol:

klikk

Iskusan
Poruka
6.655
Nekad se mislilo da je krv nosilac naslednih osobina...Odatle i ona poslovica ''Krv nije voda'', stavovi da treba ''mesati krv'', a ne odrzavati bracne i seksualne veze izmedju blikih rodjaka zbog degeneracija sto su znali i ljudi mnogo davno, pa i neki obicaji pobratimstva....

Naravno nauka je pokazalo da su nosioci naslednih osobina, geni, odnosno DNK lanci koji se nalaze u hromozomima u jedru polne celije...

Nikom ne treba da bude svejedno ciju krv prima...ako je to nuzno....Sida, hepatitis i razne bolestine nije bas naivno...

pa ne spajaš se direkt drajv na venu donora, nego se krv testira jel.

alkar

Ističe se
Banovan
Poruka
2.862
Pravilnik o krvi i krvnim sastojcima

Članak 9. stav 2.
Darivatelj mora biti državljanin Republike Hrvatske.

..................

mene samo zanima objasnjenje..

jel to znaci da ako se nesto naknadno utvrdi, npr. bolest i slicno..
traze darivatelja ???
odsteta ili nesto slicno ???

dio odgovora "Objasnila je da se krv od stranih državljana ne uzima zbog stručnih i formalno pravnih razloga. Naime, u slučaju incindentnih situacija kada pacijent primi krv zaraženu nekim virusom, bitno je da darovatelj brzo može biti dostupan".

mlekce

Aktivan član
Poruka
1.364
Pravilnik o krvi i krvnim sastojcima

Članak 9. stav 2.
Darivatelj mora biti državljanin Republike Hrvatske.

..................

mene samo zanima objasnjenje..

jel to znaci da ako se nesto naknadno utvrdi, npr. bolest i slicno..
traze darivatelja ???
odsteta ili nesto slicno ???

A mozda ima veze sa testiranjem na SIDU???

Ovi nasi, ako otkriju da je krv HIV+ zovu davaoca da ga obaveste. Mozda zato???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.