Nije mu dozvoljeno da da krv samo zato što je Srbin

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
JA znam da ne bih primila tu krv... a posto dijete nemam, ne mogu da ti odgovorim.

Znaci u zivotnoj opasnisti si i ne bi primila?
Pa ti si kreten.

Ne bih primila Hrvatsku krv zato sto ne volim Hrvate, i ne volim nista u vezi njih...i zato sto mislim da mojim venama tece srpska krv, pa ne bih da pokvarim to... to je dovoljno

Ne laprdaj nego mi objasni po cemu se razlikuje hrvatska i srpska krv. Tj. STA TACNO mozes da 'pokvaris'?

alkar

Ističe se
Banovan
Poruka
2.862
Državljaninu Srbije, inače višestrukom dobrovoljnom davaocu krvi koji se, letujući kod prijatelja u Šibeniku, odazvao na poziv za davanje krvi, odbili su da izvade krv zbog nacionalne pripadnosti uz pitanje kako bi bilo primaocu, Hrvatu, kad bi mu rekli da je krv srpska.

Kako javlja Internet portal javno.hr, Ivica Lovrić koji živi u Golubincima kod Stare Pazove i koji je krv dao već 44 puta, prekjuče se odazvao pozivu na davanje krvi zbog nestašice krvi u šibenskim bolnicama.
U službi za transfuziju šibenske bolnice testirali su uzorak njegove krvi i pripremili ga za transfuziju, ali kad su ga pitali odakle je i kad im je rekao da je iz Srbije, lekarka je otišla na konsultacije, a kad se vratila, rekla mu je da mu ne može uzeti krv, pitajući ga kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska. Lovrić je bolnicu napustio šokiran, pitajući se kakve veze ima čija je krv, pogotovo u momentu kad su bolničke zalihe prazne. Direktor bolnice Željko Burić rekao je da je Lovrić prekjuče došao na transfuziju dati krv gde su mu, kako mu je rekla šefica tog odelenja, pristojno objasnili kako prema hrvatskim zakonima samo hrvatski državljani mogu dati krv.
"Nažalost, tako je, kako je", kaže Burić i dodaje da u bolnici ne bi mogla biti data krv bilo kog stranca, pa makar falilo domaće krvi. Osim što je Lovrić 44 puta dao krv, porodica kod koje je smešten, a koji su njegovi dugogodišnji prijatelji, kaže da je Lovrić tokom rata pomagao Hrvatima u Srbiji i da je dokazani prijatelj Hrvatske.
U Šibeniku je Lovrić sada bio prvi put i primljen je uz gostoprimstvo, ali mu, kako je rekao, nije ispunjena želja da iskoristi letovanje u Šibeniku kako bi dao krv Hrvatima.

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=53995

Kakvi kompleksi.:eek:

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/08/22/0427006.html
hebiga pravna država

Кроација

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.343
JA znam da ne bih primila tu krv... a posto dijete nemam, ne mogu da ti odgovorim.

Ne bih primila Hrvatsku krv zato sto ne volim Hrvate, i ne volim nista u vezi njih...i zato sto mislim da mojim venama tece srpska krv, pa ne bih da pokvarim to... to je dovoljno

"Hrvatska krv"----"Srpska krv"

mirjana,duso,koliko ti je godina?

klikk

Iskusan
Poruka
6.655
pa nek pocrkaju.

slušaj tj čitaj

krvi u šibenskoj bolnici nema jer je turistička sezona pa su zalihe potrošene na njemce talijane čehe slovence i sve veći broj srba koji ljetuje u hrvatskoj. po tvojoj logici trebali smo reć ko vas beje pocrkajte, ne damo vam našu krv :roll:

problem bi bio da mu nisu htjeli dati krv zato što je (pazi dobro) stranac , aludiram na to da ovdje nije slučaj diskriminacije srba već se generalno ne uzima krv strancima.

ps.
mogao bi se promjeniti naslov teme :!:

stefanus

Primećen član
Poruka
523

Znači ti si "čiste krvi"? A jesi li sigurna da ti keva, ćale, babe, dede, i dalji nemaju jevrejsku... ups, hrvatsku krv? (ups nije slučajno)
Ja se ponosim time što sam delom Grk, Hrvat, Cincar, Makedonac, ...

alkar

Ističe se
Banovan
Poruka
2.862

er moja mire da samo znaš kako je tvoja krv izmješana, odmah bi je pola izvadila i tražila hrvatsku da ti pamet prosvjetli

Poruka
3.129
Znaci u zivotnoj opasnisti si i ne bi primila?
Pa ti si kreten.

Ne laprdaj nego mi objasni po cemu se razlikuje hrvatska i srpska krv. Tj. STA TACNO mozes da 'pokvaris'?

Hvala na komplimentu...
Meni vjerovatno ne bi nikada rekli cija je to krv, a da se nalazim u zivotnoj opasnosti, da li mislis da bi mi palo na pamet da pitam cija je krv, ili da uopste govorim??? A glupih ljudi!

Бранко.БЛ

Primećen član
Poruka
675

модератори!
шта је ово мајку му?!:???:

Poruka
3.129
Pa koja je razlika u krvi :)
Ajd da te cujemo?
Ili tek tako lupetas cisto da nesto kazes :):D:D

Gledaj, ja sam rekla da ne bih primila krv, pri cistoj svijesti i zdravoj pameti... A ako bi bila u zivotnoj opasnosti, i postoji samo ta Hrvatska krv, ne bih je primila. A sto se tice razlike, ne znam ni ja, ja je samo ne bih primila. Nisam ja kriva stoi ne mogu da odgovorim na sva vasa pitanja, koja su i vide nego suvisna...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.