nije ljubomora, ali ipak reci...

Ја сам љубоморна, али у границама нормале. Значи, то је знак да ти је стало до те особе, али не треба да пређе у патолошки облик. Када почне да ми ради "црвић у глави", онда кроз шалу "испитам" ситуацију и видим да је све у реду. ;)
 
patoloska ljubomora se leci,uz to treba imati i partnera koji nece da je bezrazlozno izaziva. kako sam ja bila ljubomorna strasno,sad sam se smirila,malcice jesam i dalje ali skroz malo.naravno moj muz ne dolazi kuci sa dlakama na kosulji,ne ide na iznenadne poslovne puteve tako da je tu i njegov doprinos-ako to radi vrlo je diskretan
 
Pa normalna je neka doza. Mislim, glupo je i kad je uopste ni malo nema, onda to znaci da toj osobi nije ni stalo.

E, sad, preterivanja tipa, zavirujem ti u mobilni, proveravam svaki minut tvog kretanja tokom dana, sizim kad popricas sa osobom suprotnog pola, to je vec izludjivanje same sebe, ili samog sebe.

A ako postoji pravi i ozbiljniji razlog, tipa gore navedena "iznenadna putovanja van grada", ili slicno, teraj to!
 
Generalno gledano -> nisam ljubomorko ( mozda samo ja to mislim :razz: ) . Sad, nije mi svejedno kada je nedostupan ( duze ), mislim da je sve to granicama normale .

Medjutim, poznajem devojku koja je "CIA"...mislim, meni je to strasno :shock: :arrow: ma kakvi leptirici u stomaku -> ono su azdaje u stomaku :razz: !!! -> gde si bio,sta si radio svake sekunde, konstantne provere telefonom, beskrajno dugi razgovori i "pravdanja" { napomonjem, bez ikakvog povoda }...ma BOLEST. :( :( :(

Meni je to ruzno, nekako dodje porazavajuce.. :shock: , pitam se : Gde je ljubav u svemu tome ? :confused:
 
Stvarno sam "operisana" od ljubomore! Nekad mi se čini da drugoj strani čak i smeta tolika nezainteresovanost za nečije nabacivanje, ili ono što na to podseća ;) .
I ne mislim da je to nedostatak ljubavi - prosto imam poverenja (uvek je bilo tako!) i dok među nama sve "štima" kako treba nemam strah od toga da će me "prevariti".
U stvari, kada mi je do nekog stalo, zaista mi ni ne pada na pamet neko drugi, te valjda, polazim od sebe. :p
 
na sopstvenu zalost, uopste nisam ljubomorna, cak nemam ni onu uvek potrebnu dozu "zdravog podozrenja".... kazem "na zalost", jer mi se to ranije u zivotu obilo o glavu, al' me nije "naucilo" :). iskreno, ne znam ni da li se moze "nauciti", isto kao sto se, mozda, ljubomorni tesko mogu "oduciti".

moje musko je ljubomorno kao pas, na neki svoj nacin, ali bi pre crkao na mestu nego sto bi to pokazao :). s obzirom da je inteligentan covek sa sjajnom samokontrolom, to se izuzetno tesko vidi (treba ga godinama znati :) ); nimalo ga ne uzbudjuje da ja pricam sa drugim muskima, hvalim ih u njegovom prisustvu i slicno, nego ga do besa dovodi ako primeti da MENE neko startuje ili sta slicno.
pre jedno godinu dana je bio u poslovnom kontaktu sa jednim mojim skolskim drugom (kojeg nisam videla 15 godina :) ), koji je posle nekoliko casica "poverio" kako sam ja oduvek bila "macka", i kako je on bio smrtno zaljubljen u mene.... ovaj moj ga je TAKO ruzno gledao, da sam morala da ga odvucem da ne bude gore nevolje....
drugim recima, imam utisak da je to jednostavno neki... osecaj "svojine". to je NJEGOVO, kao i jos mnoge druge stvari, i drugi mogu samo da gledaju izdaleka, LOL. meni ne smeta, imam mirnu savest, a i zanimljivo je :), a dogadja se zaista retko...

 
Ja sam ko mama njegova, kad mi je na bilo koji nacin nedostupan ili ne stize na vreme, ja se sve plasim da mu se nesto nije desilo. Ne pada mi na pamet da moze da me vara ili da mi radi nesto iza ledja, sem da kupuje knjige ili novcice. :lol:
A to mu na kraju ipak nekako oprostim. :roll:
A bila sam i ja svojevremeno uzasno ljubomorna. Jeziva stvar. :shock:
No, vremenom sam je se nekako oslobodila, valjda sam sazrela, sta li je?! :-?
 
požederem se od blama 8)


ali šta sad...ajmo u šoping da utopimo tugu
raspa.gif
 
billy_THE_kid:
skoro da mi je nepoznat pojam ljubomore, ali ipak , ljudi da li vas ponekad strecne, u fazonu: " gde li je do sada?" ili " da li bi mogla?", i da li je taj osecaj neprijatan, ili ipak negde izmedju zeluca i prepona nesto cudno prostruji??
Ej,decko jesi li ti onaj "kockar"sa tamo neke teme?Mozda si zarazio svoju dragu istim virusom kojim si ti nekada bio zarazen ili je opet pa resila da malo unese novu dozu "adrenalina"u vas zivot,cisto da vidis kako to izgleda/mozda si joj ti nekada radio isto pa ti se to sada obilo o glavu/.Sad malo razmisljaj i neka ti prostruji taman tamo gde si rekao.p.s./shvati ovo kao malu digresiju na temu "kocka"i naravno kao salu/
 

Back
Top