Nije gotovo - koronavirus ne miruje

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.473
Temperatura mi se spustila na normalu prošle noći i dana, danas je već druga priča. Pila sam panadol na četiri sata da bih mogla da radim, dosta vode, čaja, višekratno se tuširala mlakom do hladnom vodom, i sve slobodno vreme koristila za spavanje.
Sve u svemu, mislim da mi nije taj kentaur, ili se pak nije snašao sa mnom.
U familiji smo počeli da tripujemo da je nešto što smo pili, jeli ili prosto disali... ali i iz okoline se masovno žale na slične probleme, a od testiranja i te frke su ljudi digli ruke.
I drago mi je da si dobro, draga! :zaljubljena:
a meni je drago da je bila lakša forma kod tebe i da si to izgurala kao jedan vid lakse prehlade..

Slavan

Domaćin
Poruka
4.685
Maske kod ova 3 soja ne pruža zaštitu, distanca od 4m da.

Od ova 3 soja reinfekcija je x10.
Ne znam koliko su maske efikasne protiv tri nova soja jer su zaista infektivniji od ostalih sojeva, ali se slažem da treba izbegavati gužve i najviše držati fizičku distancu 4m.
I treba da nose maske.

I mi nosimo maske u crvenoj zoni pa ipak imamo reinfekciju po 3 puta, ali to je zato što smo bili stalno na udaru.

Moram reći da sada nije kao prošle godine kada smo imali na milion stanovnika 980 pozitivnih, sada je taj broj manji za 412 i ako se vidi da taj broj počinje da raste.

Ja ću se ograditi od svih izjava tipa 40.000 pozitivnih ćemo imati i veći broj umrlih, to ćemo videti za najmanje 45 dana.

Sreća je to što je blaga bolest sada mada imamo i pacijente sa obostranom upalom pluća, teško disanje, saturacija 87 itd.

Ljudi posle korone imaju bradikardiju, neki pacijenti imaju tahikardiju posle corone.

Pacijente uključimo na od 0,4 do 0,5 bara kiseonika.
Занимљив начин размишљања.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.