Nightwish

  • Začetnik teme Queen_of_Night
  • Datum pokretanja
Varda:
Draga shelobine ja nisam lagala vec sam lepo VISE PUTA cula na 202 pesmicu sa nekog singla(koji inace ima 5 verzija onog i wish i had an angel (GLUPOST!))STVAR SE ZOVE WAITED FOR YOU LAST NIGHT!GROZNO PAZI DA VESNA NIJE REKLA U NAJVI DA JE NW JA NE BIH POVEROVALA!peva o tome kako je neki tip ispalio i kako ga je zvla i cekala kraj telefona!?!?!?!?!Da ....grozno...znam

Ja sam cula pesmu Leaving you for me,duet sa nekim nemcom Martinom Kesicijem,blah...i uspela sam da je snimim,otprilike pesma pocinje I'm sitting here alone,what more can i ...(dalje ne mogu da se setim),da i to peva taj gari...
 
Mystica_lady:
Ona pevaljka smara.Isuvise je "ucila" glas,nema tu neke ljubavi,sta znam,smara im muzika.
Ako cu da slusam vec operu sigurno necu Tarju da slusam.

Devojko,ne postoji takva stvar kao previse ucen glas!Ako te Tarja (koja je skolovala svoj glas za OPERU!!!) smara i ako mislis da tu nema ljubavi onda slusaj jelenu karleushu.Ona sigurno ima bolji glas od Tarje i posvecuje vishe paznje i ljubavi svojoj muzici!Yeah,right!!!
 
Izvinjavam se, ali ovo nije tema za prepiranje vec za diskusiju o jednom od najboljih power bendova novog doba. Preferiram oceanborn kao album a kao pesmu sa novog albuma izdvajam Creek Mary's Blood koju obozavam kao kult, mislim da je veoma emotivna, a ideja o Indijancu je savrsena. Svaka im cast na tom podvigu.
 
$helobina:
Mystica_lady:
Ona pevaljka smara.Isuvise je "ucila" glas,nema tu neke ljubavi,sta znam,smara im muzika.
Ako cu da slusam vec operu sigurno necu Tarju da slusam.

Devojko,ne postoji takva stvar kao previse ucen glas!Ako te Tarja (koja je skolovala svoj glas za OPERU!!!) smara i ako mislis da tu nema ljubavi onda slusaj jelenu karleushu.Ona sigurno ima bolji glas od Tarje i posvecuje vishe paznje i ljubavi svojoj muzici!Yeah,right!!!

To da li ima ljubavi ili nema nije bitno.Bend mi se ne svidja,mislim da je malo naivan.
A to sto ona ne voli Tarju ne znaci da otkida za Karleusom.Nemojte odmah da se ljutite.
A stoji naravno da Tarja ima dobar glas,a to sto ga ne iskoriscava na najbolji nacin je njen problem.
Ako je ona zadovoljna i ako ima puno fanova i ako zgrce puno love,sta je briga?!
 
Svako ima svoje misljenje,ok!Ali,ne ide mi u glavu kako neko moze da kaze da neko ima "previshe ucen glas" GLUPOST.To sto sam napravila poredjenje sa Karleushom je bilo cisto da istaknem koliko se ne slazem sa tim.Al opet,to je samo moje misljenje!
 
$helobina:
Svako ima svoje misljenje,ok!Ali,ne ide mi u glavu kako neko moze da kaze da neko ima "previshe ucen glas" GLUPOST.To sto sam napravila poredjenje sa Karleushom je bilo cisto da istaknem koliko se ne slazem sa tim.Al opet,to je samo moje misljenje!

slazem se...ona je diva metala i sta sad, treba da nam bude uzor da se treba skolovati do maximuma,nauciti nove tehnike i obogatiti ono sto radite...pa ljudi zamislite slikara koji nije zavrshio akademiju,pa i srednju umetnicku...covek bez znanja boja,bez studija lobanja i tela...
 
joGooOOD:
$helobina:
Svako ima svoje misljenje,ok!Ali,ne ide mi u glavu kako neko moze da kaze da neko ima "previshe ucen glas" GLUPOST.To sto sam napravila poredjenje sa Karleushom je bilo cisto da istaknem koliko se ne slazem sa tim.Al opet,to je samo moje misljenje!

slazem se...ona je diva metala i sta sad, treba da nam bude uzor da se treba skolovati do maximuma,nauciti nove tehnike i obogatiti ono sto radite...pa ljudi zamislite slikara koji nije zavrshio akademiju,pa i srednju umetnicku...covek bez znanja boja,bez studija lobanja i tela...

Ne znam da li si slucajno ispala sarkasticna ili ti je to bila namera,al svejedno nema potrebe za tim.
Postoji mnogo dobrih pevaca koji nisu nista zavrsili pa su ipak fantasticni.Isto tako i za slikare :D
Ali zar nije dobro kada neko ima dobar glas i jos +bonus diplomu muzicke akademije?Vi se nemojte sloziti samnom,ali ja mislim da je to dovoljan razlog za divljenje jer se bas tu vidi ljubav prema muzici.
 
o koliko dobre metal muzike ima................
Stvarno nisam proveravala koje su skole zavrsili.
A mislim da treba imati prirodni talenat za muziku.
A to da neko pravi dobru muziku zato sto ima diplomu,nema pojma.Tarja je ok lik i ima ok glas i maximalno je postujem i ne volim je.i tacka
 
Nekada sam slušala metal (ovo zvuči kao da imam 100 godina a imam samo 14):
Nightwish mi je bila omiljena grupa. I dalje volim da čujem poneku njihovu pesmu na TV-u, mada, npr. pola albuma 'Oceanborn' je potpuno dosadno. Tarja ima baš lep glas, i uprkos tome što više ne volim metal, i dalje želim da upišem solo pevanje, što je, ja mislim, posledica njenog vokala. Sviđa mi se i način na koji je hevi zvuk ukršten sa umetničkim pevanjem, pesme su dobre, tekstovi su teški. Sve u svemu, mislim da je bend kao bend dobar, da im je muzika kvalitetna i ne kapiram zašto svi govore da je album 'Once' najgori u istoriji Nightwisha. Mislim da su 'Wishmaster' i 'Century Child' njihova dva najbolja albuma.

Omiljene pesme su mi: Tutankhamen, Walking in the Air, Beauty and the Beast, Wishmaster, Deep Silent Complete, Wanderlust, Crownless, OCEAN SOUL, SLEEPWALKER (moja najjjjjjjjjjjomiljenija pesma), Bless The Child, Over The Hills And Far Away (koja u originalu nije njihova, ali nema veze), Dead Boy's Poem, Creek Mary's Blood (odlična), Ghost Love Score (prelepa pesma), Kuolema Tekee Taiteilijan, Dead Gardens.

Imam sve njihove CD-e, samo sam ih negde zaturila...pojma nemam gde su.

A sad jedno pitanjce: na kojim frekvencijama je radio 202???
 
Pa nije lose to sto si rekla ali moram da napomenem da je Oceanborn savrsenstvo od albuma i nema ni jednu promasenu notu.
Kao omiljene pesme izdvajam Creek Mary's Blood, Gethsemane, She is my Sin, Dead to the World, Beauty and the Beast i Over the Hills.
Od balada mi se svidja Kuolema, Walking in the Air i najbolja, SLEEPING SUN. :)
Once je fantastican album, ne interesuje me sta ljudi pricaju.
 
Majesty Of The Nightsky:
o koliko dobre metal muzike ima................
Stvarno nisam proveravala koje su skole zavrsili.
A mislim da treba imati prirodni talenat za muziku.
A to da neko pravi dobru muziku zato sto ima diplomu,nema pojma.Tarja je ok lik i ima ok glas i maximalno je postujem i ne volim je.i tacka


e slazem se...nije fora u tome da se raspitujesh 'a ko je zavrshio sta...' nego kazem da treba ceniti ulozen trud,profesionalnost...i svi pricate o nekom prirodnom talentu(pozivam se na slikarstvo :wink: svi ce vam do najkasnije kraja osmog govoriti kako ste nov Velaskez,a onda na prijemnom cesh vec videti kako cesh se probiti medju konkurencijom.)Mislim,talenat je pocetak...(5 %)ostatak je naporan rad i ulozen trud :)
 
*Lenja_Pita*:
Nekada sam slušala metal (ovo zvuči kao da imam 100 godina a imam samo 14):
Nightwish mi je bila omiljena grupa. I dalje volim da čujem poneku njihovu pesmu na TV-u, mada, npr. pola albuma 'Oceanborn' je potpuno dosadno. Tarja ima baš lep glas, i uprkos tome što više ne volim metal, i dalje želim da upišem solo pevanje, što je, ja mislim, posledica njenog vokala. Sviđa mi se i način na koji je hevi zvuk ukršten sa umetničkim pevanjem, pesme su dobre, tekstovi su teški. Sve u svemu, mislim da je bend kao bend dobar, da im je muzika kvalitetna i ne kapiram zašto svi govore da je album 'Once' najgori u istoriji Nightwisha. Mislim da su 'Wishmaster' i 'Century Child' njihova dva najbolja albuma.

Omiljene pesme su mi: Tutankhamen, Walking in the Air, Beauty and the Beast, Wishmaster, Deep Silent Complete, Wanderlust, Crownless, OCEAN SOUL, SLEEPWALKER (moja najjjjjjjjjjjomiljenija pesma), Bless The Child, Over The Hills And Far Away (koja u originalu nije njihova, ali nema veze), Dead Boy's Poem, Creek Mary's Blood (odlična), Ghost Love Score (prelepa pesma), Kuolema Tekee Taiteilijan, Dead Gardens.

Imam sve njihove CD-e, samo sam ih negde zaturila...pojma nemam gde su.

A sad jedno pitanjce: na kojim frekvencijama je radio 202???

Zavisi iz kog grada ces da je hvatas :D
 
Ali Lenja pito! oceanborn je dosadan samo onima koji vise vole komercijalu.Taj album je za razliku od once i sl. sve samo ne komercijalan.Za century child se ne slazem da je najbolji (po meni su najbolja bila prva 4 albuma),ne kazem da je los,ali ipak... :cry:
A zasto je once loshiji od prethodnih smo vec raspravili!
Inace 202 je u NS na 101.80
 

Back
Top