Nezgodno (i protivustavno) pitanje...

Revolucija/drž. udar, ako bi to na vlast dovelo sposobne i poštene ljude?

  • Da

    glasova: 26 78,8%
  • Ne

    glasova: 6 18,2%
  • Nije loša ideja, ali poštujmo ustav, da ne bismo trpeli sankcije

    glasova: 1 3,0%
  • Da

    glasova: 26 78,8%
  • Ne

    glasova: 6 18,2%
  • Nije loša ideja, ali poštujmo ustav, da ne bismo trpeli sankcije

    glasova: 1 3,0%

  • Ukupno glasova
    33
  • Anketa je zatvorena .
Poenta je da NEMA alternative na izborima... Evo, doduše, kako su se ranije završavali vojni/državni udari:
http://sr.wikipedia.org/wiki/Војни_пуч_од_27._марта_1941.- negativna posledica
http://sr.wikipedia.org/wiki/Мајски_преврат- (relativno) pozitivne posledice...
5. oktobar je na vlast doveo one koje su prethodno pobedili na izborima, tako da je ustav ispoštovan... Nisu izbori neophodno pozitivno rešenje: primer za to je Hitlerov uspon...

Nemoj glasati.To je valjda alternativa!:think:
 
Karadjordje je bio sposoban da sece Turcima glave i da bude prvi u jurisima na njihove sanceve pruzajuci kao takav primer ostalom narodu kada je bilo potrebno oslobadjati se od robstva , a o organizaciji drzave i upravljanju istom su mu bila jako skromna znanja i ucinak .


Али и устанак је финансиран и уствари подражн и вођен од САВЕ ТЕКЕЛИЈЕ
по стварним причама Сава Текелија је и требао да пређе на територију Србије
али му монархија Аусторугарска не издаје пасош и забрањује даље помагање устанку ,Сава је вертоватно био један од најбогатијих људи Европе
и имао је велики утицај у свим круговима КуК монархије

Ma kakav glavoseca , Kardjordje je bio uspesan u borbi protiv strane vidljive sile , a njegova ustanicka drzava to malo sto je trajala je isto bila leglo najgrubljeg nasilja , javasluka i korupcije u ondasnjem obliku , koju su sprovodili on i njegove vojvode , od kojih su neki po pisanju Dositeja , Vuka i Prote Mateje Nenadovica bili gori i od dahija .
kod Milosa je to bilo isto samo sto je on bio najveci i jedini dahija , takodje koristan za oslobodjenje od spoljnog neprijatelja , al je i za njegove vlade Srbija bila nerazvijena orijentalna despotija ,takoreci supak Evrope
tek posle njegovog progonstva i kasnije smrti, zemlja pocinje da razvija i urdedjuje i za vrlo kratko vreme , mozda nekih 50 godina je dostigla slicne evropske drzave ,kada su je vodili najuceniji i najumniji ljudi onog vremena , samo sto je tada bilo 5% pismenih ljudi pa su stvarno skolovani ljudi bili elita ,a ne ko danas kada je taj pojam smesan do bola
Srbiji bi i danas trebali strucnjaci ali pravi ,poput Laze Pacua,Jovana Ristica,Milenka Vesnica ili dr Milana Stojadinovica iz uglednih familija , odlicnog obrazovanja i ogromne inteligencije , sa jasnom patriotskom svescu o radu u javnom interesu ,a ne iskljucivo u svom .
Samo sto se to sada jako tesko nalazi :(



Ауууууууууу каква промена серве да имама бону дао бих ти


Не делим твоје мишљење, та умна елита о којој говориш нас је увела и водила кроз југословенску авантуру, а та држава је била све само не уређена и стабилна што је целе Европа мислила. За разлику од дотадашње политике ослањања на суседе, окренули смо се калкулисању са великим западним силама. Не видим корист од тога и доводим у директну везу са нестабилношћу и стварањем друге црвене Југославије. Последњи велики човек био је краљ Петар Први, остало су шибицари.


И са овим се сложити могу али не сматрам ни Петра толико заслужним јер основу и развој Српској војсци и држави је ударио Краљ Милан Обреновић
Мада Југослоенство је и имало шансу да успе
све до мартовског пуча после је све била лаж
 
И са овим се сложити могу али не сматрам ни Петра толико заслужним јер основу и развој Српској војсци и држави је ударио Краљ Милан Обреновић
Мада Југослоенство је и имало шансу да успе
све до мартовског пуча после је све била лаж

Краља Милана везујем врло озбиљну грешку звану српско-бугарски рат, који је од потенцијала за природним и врло моћним историјским савезом створио вишедеценијско непријатељство.
 
Краља Милана везујем врло озбиљну грешку звану српско-бугарски рат, који је од потенцијала за природним и врло моћним историјским савезом створио вишедеценијско непријатељство.

Слажем се али не сме се заборавити да су кнезу Михаилу ,Бугарски емиганти док је Бугарска још била под Турском понудили титулу владара Бугарске
а да је потом по ослобођењу од Турака не+аметнута Хабзбуршка династија која није имала везе са Бугарским народом и да се Србија нашла између две династије једне породице а после пораза од Бугарске Милан је извукао поуку и снажно развио војску
 
Tu "revoluciju" u srbiji moze da povede samo Sretjko Sojitj !!!

ma samo polako....ovakvo propadanje srbije nije u interesu velikih sila...propala srbija je faktor nestabilnosti na balkanu....i zato ce veliki preko svojih obavestajnih sluzbi vec naci nekog ko ce povesti narod....a narodu je dozlogrdilo....samo nije dobro sto ce nam vodju opet birati drugi....medjutim ...nadam se da u tom previranju ispliva vec neka velicina kojoj ce se ponos /UMRTVLJEN OVOM PRLJAVSTINOM /podici na potrban nivo koji se ocekuje od vodje....ocito je da ovo stanje ne moze a i ne treba da traje unedogled....
 
leglo najgrubljeg nasilja , javasluka i korupcije u ondasnjem obliku , koju su sprovodili on i njegove vojvode , od kojih su neki po pisanju Dositeja , Vuka i Prote Mateje Nenadovica bili gori i od dahija

Sta znaci "korupcija" u feudalnoj - u stvari, u pre-feudalnoj drzavi kao sto je bila ta Srbija? Dobro ne pomenu i nedostatak transparencije.

Inace, od Karadjordjevih vojvoda jedan od mojih miljenika je vojvoda Milenko Stojkovic, koji je pobio Aganliju, Kucuk Aliju, Mula Jusufa i Focic Mehmed-Agu, dobio bitku na Ivankovcu... i sebi napravio harem od ni manje ni vise nego 42 zarobljene Turkinje :D
 
ma samo polako....ovakvo propadanje srbije nije u interesu velikih sila...propala srbija je faktor nestabilnosti na balkanu....i zato ce veliki preko svojih obavestajnih sluzbi vec naci nekog ko ce povesti narod....a narodu je dozlogrdilo....samo nije dobro sto ce nam vodju opet birati drugi....medjutim ...nadam se da u tom previranju ispliva vec neka velicina kojoj ce se ponos /UMRTVLJEN OVOM PRLJAVSTINOM /podici na potrban nivo koji se ocekuje od vodje....ocito je da ovo stanje ne moze a i ne treba da traje unedogled....

Moze , moze da traje unedogled prijatelju , na zalost .U interesu velikih sila je njihov profit , a ne srbija !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ako je srbija profitabilna , onda ...........:think: Treba da znas da je srbija zemlja sa cirka 8 miliona stanovnika , a jedan Meksiko siti ima preko 20 miliona ;) , da ne nabrajam druge :sad2:
 
Moze , moze da traje unedogled prijatelju , na zalost .U interesu velikih sila je njihov profit , a ne srbija !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ako je srbija profitabilna , onda ...........:think: Treba da znas da je srbija zemlja sa cirka 8 miliona stanovnika , a jedan Meksiko siti ima preko 20 miliona ;) , da ne nabrajam druge :sad2:
Ja, sa svoje strane, se slažem da strane sile ovde imaju i-ha-ha interesa, naročito njihove tajne službe. Međutim, GLAVNI problem su DOMAĆI tajkuni, sa NAŠIM parama na STRANIm ostrvima, koji finansiraju VLADU koja upravlja NAMA...
 
Moze , moze da traje unedogled prijatelju , na zalost .U interesu velikih sila je njihov profit , a ne srbija !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ako je srbija profitabilna , onda ...........:think: Treba da znas da je srbija zemlja sa cirka 8 miliona stanovnika , a jedan Meksiko siti ima preko 20 miliona ;) , da ne nabrajam druge :sad2:

ma dobro u redu je to...ali ni velikima ne odgovara ovoliki nered....lako moze sve izmaci kontroli....a onda gube svi....mi najvise na zalost...
 
ma dobro u redu je to...ali ni velikima ne odgovara ovoliki nered....lako moze sve izmaci kontroli....a onda gube svi....mi najvise na zalost...
U tome i jeste stvar: sklon sam da poverujem da Evropa ipak negde (zbog strateških interesa) želi Srbiju u svom članstvu, a neuređene sredine teško da će primiti. Poslednje dve zemlje koje su na kredit ušle su Grčka i Španija... A one su kredit otplatile...
 
Već 2-3 godine, imam utisak da se u Srbiji na izborima ne nudi iole ozbiljnija politička alternativa ovim političarima, koji se od 1990. godine smenjuju na vlasti... Kad to kažem, mislim na alternativu koju čine obrazovani ljudi, koji bi pokrenuli ovu našu umrtvljenu privredu i ekonomiju. Postoje neke političke organizacije koje to nude kao ideju, ali su one miljama ispod cenzusa... Sa druge strane, imam utisak da sve da su i te stranke jače, ne bi uspele da dođu do vlasti ustavnim putem, dok god kapital, koji stoji iza velikih stranaka to sprečava.
Moje pitanje je: da li mislite da bi neka dobro organizovana revolucija, ili državni udar, koji bi doveo na vlast sposobne, obrazovane i nepotkupljive ljude, sa idejom, pokrenuo ovu našu večito posustalu zemlju? Nije da to podržavam, ali stičem utisak da se u ovoj zemlji kroz istoriju nešto pozitivno dešavalo jedino kada narodu "kap prelije čašu"...

"Dici ce se kuaka i motika,i dusmana vise biti nece.........."

Citat govori sam po sebi,ali evo i ja cu da kazem: Sasvim se slazem,kakav ustav?To su sve ovi diktatori napravili,pa aj'd neka nova revolucija.Jedini problem je : Kako da je nazovemo?Moj predlog je :"revolucija za spajanje srpskih drzava,i slobodu njenih stanovnika"
 
ma dobro u redu je to...ali ni velikima ne odgovara ovoliki nered....lako moze sve izmaci kontroli....a onda gube svi....mi najvise na zalost...

To je prijatelju kontrolisani haos koji se pokazao kao idealan u juznoj americi ,bliskom istoku , africi pa ne vidim razlog sto bi mi bili izuzetak(gledano iz njihovog ugla) ;)
P.S
Pitanje nije ko gubi , nego ko dobija !!! Onaj ko dobija taj odredjuje pravila igre , a ko gubi................ma koga boli kuhrac za takve , razumesh ?!
Naravouchenije:
-Ako hocesh da uspesh , morash da pochnesh da radish na tome (i dan i noc) , a uspeh ce da dodje sam po sebi.Ako samo kukash nad svojom zlom sudbinom , u kukanju cesh i umreti .
 
To je prijatelju kontrolisani haos koji se pokazao kao idealan u juznoj americi ,bliskom istoku , africi pa ne vidim razlog sto bi mi bili izuzetak(gledano iz njihovog ugla) ;)
P.S
Pitanje nije ko gubi , nego ko dobija !!! Onaj ko dobija taj odredjuje pravila igre , a ko gubi................ma koga boli kuhrac za takve , razumesh ?!
Naravouchenije:
-Ako hocesh da uspesh , morash da pochnesh da radish na tome (i dan i noc) , a uspeh ce da dodje sam po sebi.Ako samo kukash nad svojom zlom sudbinom , u kukanju cesh i umreti .

da samo sto srbija nije u juznoj americi vec u evropi....
 
Već 2-3 godine, imam utisak da se u Srbiji na izborima ne nudi iole ozbiljnija politička alternativa ovim političarima, koji se od 1990. godine smenjuju na vlasti... Kad to kažem, mislim na alternativu koju čine obrazovani ljudi, koji bi pokrenuli ovu našu umrtvljenu privredu i ekonomiju. Postoje neke političke organizacije koje to nude kao ideju, ali su one miljama ispod cenzusa... Sa druge strane, imam utisak da sve da su i te stranke jače, ne bi uspele da dođu do vlasti ustavnim putem, dok god kapital, koji stoji iza velikih stranaka to sprečava.
Moje pitanje je: da li mislite da bi neka dobro organizovana revolucija, ili državni udar, koji bi doveo na vlast sposobne, obrazovane i nepotkupljive ljude, sa idejom, pokrenuo ovu našu večito posustalu zemlju? Nije da to podržavam, ali stičem utisak da se u ovoj zemlji kroz istoriju nešto pozitivno dešavalo jedino kada narodu "kap prelije čašu"...

I te kako!
 
Ne mislim da je EU neka krasna organizacija, ali bojim se da je nama jedini spas od lopovluka... Možda je sreća u nesreći što ovi naši političari i tajkuni deluju po principu "take money and run"... Barem se do sada pokazalo tako... :O

Pa sto nisu "pripitomili" poljake,madjare,rumune,bugare ako su spasioci ???
P.S
EU su tajkuni partneri , a narod ovce , razumes ti to ???
Pa nizu zapadnjaci tolike pare dali da rahzjebu rusiju i Yu , da bi sada dozvolili da ovi budu jednaki (ili cak veci) sa njima ?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top