Nezainteresovanost vlasti za nasu dijasporu

gost 41782

Elita
Poruka
19.639
Da li imate utisak da nasu vlast APSOLUTNO NE ZANIMA NASA DIJASPORA.
Mi se bavimo migrantima, integracijama sa Albancima a drzava nema nikakvu strategiju da vrati deo nase velike dijaspore.
Kao sto vidimo demografija nam je losa resenje se vidi u privlacenju radne snage ma odakle ona bila.

Ako pogledamo aktivnosti Hrvatske Kolinda je veoma cesto obilazila svoju dijasporu ja se ne secam da sam videla Vucica da uopste govori o dijaspori.
Ispravite me ako gresim.
Kao da ih boli uvo da li ce se neko vratiti. Cak sticem neki utisak da vlast ima averziju prema nasoj dijaspori.
Jedan potpuni ignor.

Da li gresim i ako da zasto? Mozda stvarno nisam upucena u njihove aktivnosti.

Pri tome prvenstveno mislim na EU/SAD, ne racunam RS, CG to je druga tema.
 
Шта би ти хтела, да води рачуна о њима?
Овај режим не води рачуна ни о својим поданицима овде, а тек о онима да не причамо. Истина, да су намирисали неке паре код дијаспоре, ишли би и те како, долазили не би.
 
Zato što dijaspora nije u prilici da glasa iako to ima pravo. Zato malo i glasaju a u inostranstvu ima 1,7 milion birača. Pošto ih mrzi da glasaju zbog nekih teškoća, daleko im biračko mesto, onda vlast nema potrebu da ih animira i da se bavi njima. A i ne žele da im olakšaju glasanje jer teže je sendvičom kupiti nekoga preko.
 
Шта би ти хтела, да води рачуна о њима?
Овај режим не води рачуна ни о својим поданицима овде, а тек о онима да не причамо. Истина, да су намирисали неке паре код дијаспоре, ишли би и те како, долазили не би.
Dijaspori sigurno ne treba AV da vodi racuna o njima zato su i otisli jer ne veuju da vlast treba da vodi racuna o njima.

Mislim na neke programe privlacenja dijaspore, motivisanja da pokrenu biznise, da investiraju u Srbiju.

Nasi ljudi sirom sveta vole Srbiju vise od Srba u Srbiji ponekad.
 
Da li imate utisak da nasu vlast APSOLUTNO NE ZANIMA NASA DIJASPORA.
Mi se bavimo migrantima, integracijama sa Albancima a drzava nema nikakvu strategiju da vrati deo nase velike dijaspore.
Kao sto vidimo demografija nam je losa resenje se vidi u privlacenju radne snage ma odakle ona bila.

Ako pogledamo aktivnosti Hrvatske Kolinda je veoma cesto obilazila svoju dijasporu ja se ne secam da sam videla Vucica da uopste govori o dijaspori.
Ispravite me ako gresim.
Kao da ih boli uvo da li ce se neko vratiti. Cak sticem neki utisak da vlast ima averziju prema nasoj dijaspori.
Jedan potpuni ignor.

Da li gresim i ako da zasto? Mozda stvarno nisam upucena u njihove aktivnosti.

Pri tome prvenstveno mislim na EU/SAD, ne racunam RS, CG to je druga tema.

Skoro sve tačno.Zainteresovanos je postojala samo za vreme Tita kasnije sve manje.Takođe je za pohvalu jedno vreme za vreme dosmanlija.
Iznenadio sam se kada sam dobio da glasam i glasali smo bez problema u konzulatu.Ne sećam se kada je tačno ukinuto.Primetio sam da
postoji jaka zainteresovanost kada je zemljotres,poplave i tako slične nesreće.Za vreme Tita su se ljudi i vraćali,sada nemaju šanse.
 
Zato što dijaspora nije u prilici da glasa iako to ima pravo. Zato malo i glasaju a u inostranstvu ima 1,7 milion birača. Pošto ih mrzi da glasaju zbog nekih teškoća, daleko im biračko mesto, onda vlast nema potrebu da ih animira i da se bavi njima. A i ne žele da im olakšaju glasanje jer teže je sendvičom kupiti nekoga preko.

Moars da shvatis da se glasanjem nista ne odlucuje
Ko ce da vlada odlucuje se na nekom drugom mjestu ,izbori su samo farsa
 
Шта те наводи на идеју да би неко у дијаспори изискивао везање за околину која га је отерала низом психотичних поступака током двадесетог века? Знамо ми где је Србија и како доћи до ње али нам тако нешто не пада на памет.

Иначе, људи који неће сносити последице својих политичких избора не треба да гласају.
 
Шта те наводи на идеју да би неко у дијаспори изискивао везање за околину која га је отерала низом психотичних поступака током двадесетог века? Знамо ми где је Србија и како доћи до ње али нам тако нешто не пада на памет.

Иначе, људи који неће сносити последице својих политичких избора не треба да гласају.
Da, i mene je Ljutilo kad 2003. neki idiot iz dijasere glasa za Vučića.

Ali izgleda da pravo glasa imaju ne prebivaoci nego državljani
 
Шта те наводи на идеју да би неко у дијаспори изискивао везање за околину која га је отерала низом психотичних поступака током двадесетог века? Знамо ми где је Србија и како доћи до ње али нам тако нешто не пада на памет.

Иначе, људи који неће сносити последице својих политичких избора не треба да гласају.
Rodoljublje.


Govori u svoje ime nismo svi isti.
 
Da, i mene je Ljutilo kad 2003. neki idiot iz dijasere glasa za Vučića.

Ali izgleda da pravo glasa imaju ne prebivaoci nego državljani

Да, има нас разних.

Запрепастио би се кад би знао колико је људи умаклих из ратова деведесетих уз пуно љубави помињало Чобета и осуђивало све који му се супротставе на вечне ватре пакла. "Имаш нешто да кажеш против Радоја Контића, издајниче?" и сл.

Очекивао би нешто друго, можда, али као што је рекао наш форумски колега, Новосадски Мич, човек је способан да спозна рационално, али није спреман да се рационално и понаша.
 
Da li imate utisak da nasu vlast APSOLUTNO NE ZANIMA NASA DIJASPORA.
Mi se bavimo migrantima, integracijama sa Albancima a drzava nema nikakvu strategiju da vrati deo nase velike dijaspore.
Kao sto vidimo demografija nam je losa resenje se vidi u privlacenju radne snage ma odakle ona bila.

Ako pogledamo aktivnosti Hrvatske Kolinda je veoma cesto obilazila svoju dijasporu ja se ne secam da sam videla Vucica da uopste govori o dijaspori.
Ispravite me ako gresim.
Kao da ih boli uvo da li ce se neko vratiti. Cak sticem neki utisak da vlast ima averziju prema nasoj dijaspori.
Jedan potpuni ignor.

Da li gresim i ako da zasto? Mozda stvarno nisam upucena u njihove aktivnosti.

Pri tome prvenstveno mislim na EU/SAD, ne racunam RS, CG to je druga tema.
Ne,ne, itekako ih zanima dijaspora.....prate svaku uplatu a i dolazak..
I kurs se prilagodjava njima...
I stalno idu razni ministri kod tetki i striceva u dijasporu, sve se to prati...
Koliko jos mogu da prime stanovnika Srbije, i to se prati..
Kad broj stanovnika padne na 2 milke, e onda je ok...
Ove price o nestasici radne snage, to je za usluzne delatnosti, a to se samo resava...
 
Nerivra me sto neki ne kapiraju sustinu teme.
Niti vlast treba da "vodi brigu " o dijaspori.
Niti zelim da otvorim diskusiju ko je veci Srbin.
Takvo ponašanje nije novo i neočekivano.Srbija je uvek imala najlošije, najnepismenije i najveće lopove na vlasti.Kao republika i kao monarhija.A dijasporu čine većina najpametnijih, najpismenijih, najpotcenjenijih i najpokradenijih Srba.Ta dva ne idu zajedno Vlast u Srbiji može da privuče samo neke naivce koje može da pokrade, pismeni i obrazovani neće da imaju posla sa vlašću koja stalno donosi kriminalne i lopovske zakone a postojeće loše zakone ne stavlja van snage i sa državom u kojoj je suština svakodnevnog života korupcija.
 
Мислиш, како то да српска влада не зна како да зајебе наше емигранте?
Зато што је Србин промућуран. Прво, отишо је јер није ваљало код куће. Друго, код куће и даље не ваља. Нема треће.
 
Sta ne zna, zna itekako...
Kako je sloba nafatirao silne emigrante i uzeo im velike pare..
Kako su nafatirali emigrante za pomoc u poplavama ali parama, izvacarise ih kao da su mala deca...
Doduse bilo je vacarenja i kad je roba u pitanju, ali to domaci predsednici mesnih zajednica i opstina..

Kad god bude neki dogovor, zaebu nase emigrante, kad je bilo privatizacija, zaebali svakog kog su stigli...
Dok je ljudi i srba bice potrebe da se ispadne pametan tako sto zaebes nekog na neku caku krivinu i fazon...

Nisu ni emigranti cvece, sa iste zemlje su potekli, ali se malo zaboravi praziluk iz dupeta, vide red i onda pocnu da razmisljaju shizofreno , hoce da drugi prema njima ispostuje red a da oni budu oni stari kakvi su....e sad ako su dugo , onda su vec vise stranci po poslovnom a srbi po karakteru, sto znaci i dalje ce bacati djubre i praviti svinjac kad su u Srbiji ali nece raditi prevare, jer su izdresirani..
 
Da li imate utisak da nasu vlast APSOLUTNO NE ZANIMA NASA DIJASPORA.
Mi se bavimo migrantima, integracijama sa Albancima a drzava nema nikakvu strategiju da vrati deo nase velike dijaspore.
Kao sto vidimo demografija nam je losa resenje se vidi u privlacenju radne snage ma odakle ona bila.

Ako pogledamo aktivnosti Hrvatske Kolinda je veoma cesto obilazila svoju dijasporu ja se ne secam da sam videla Vucica da uopste govori o dijaspori.
Ispravite me ako gresim.
Kao da ih boli uvo da li ce se neko vratiti. Cak sticem neki utisak da vlast ima averziju prema nasoj dijaspori.
Jedan potpuni ignor.

Da li gresim i ako da zasto? Mozda stvarno nisam upucena u njihove aktivnosti.

Pri tome prvenstveno mislim na EU/SAD, ne racunam RS, CG to je druga tema.

Sada kada je neki virus počeo da hara Kinom,počela si da se pitaš zašto država ne vodi računa o dijaspori.Ranije te bolelo uvo :lol:
 
Иначе, људи који неће сносити последице својих политичких избора не треба да гласају.

Па чекај, ја сам у дијаспори, али нпр родитељи и фамилија су и даље ту. Тако да ја (посредно) трпим последице туђих идиотских одлука које погађају моју фамилију.
Затим, шта са имовином коју имам у Србији? Она није подложна лошим одлукама власти и људи који су исте довели?

Da, i mene je Ljutilo kad 2003. neki idiot iz dijasere glasa za Vučića.
Ali izgleda da pravo glasa imaju ne prebivaoci nego državljani

Имаш јавно доступне резултате гласања по амбасадама. Ни један режим у Србији није уживао такав успех напољу какав је имао у домовини. Типа, ако је за Ацу Шиптара гласало 55% гласача у Србији, и једно 75% гласача по установама затвореног типа, по амбасадама иоле нормалних земаља тај проценат углавном није био већи од 15%.
 
Па чекај, ја сам у дијаспори, али нпр родитељи и фамилија су и даље ту. Тако да ја (посредно) трпим последице туђих идиотских одлука које погађају моју фамилију.
Затим, шта са имовином коју имам у Србији? Она није подложна лошим одлукама власти и људи који су исте довели?
Сносиш индиректне последице оних који гласају тамо где раде и живе. То је неизбежно и очекивано. Али није за очекивати да неко сноси последице одлука оних који не живе тамо где гласају.
 

Back
Top