Quantcast

"Nevidljiva ikonica"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

reciklaza

Primećen član
Poruka
927
Skinuo sam spot sa wareza "arash-broken angel", na desktopu.I sada kad sam skinuo bile 2 ikonice-1 mkv spot i druga izgleda kao ikonica od "notepad".
I ja prebacim spot na D tamo gde smestam sve ostale spotove,ali prilikom prebacivanja mkv ode na D,ali druga ikonica ostane na desktopu.
Pustim spod sa D particije,lepo radi bez druge ikonice...to je ok...ali ova druga ikonica sto ostala na desktopu nece nikako da se obrise.
Vratim spot ponovo na desktop,probam da obrisem obe ikonice,mkv se izbrise ali ova i dalje ostane na desktopu.

Nece nikako da se obrise,probao sam da cistim registar,komp...virus check itd...komp nema virusa (skenirano KIS-om),ikonica i dalje ne mrda od desktopa.
Cistio sam i sa TuneUp utilities i CCleanerom.

Kada hocu da obrisem samo pise:
"Could not find this item"..."This is no longel located in C:/..../desktop. Verify the items location and try again"

Sta da radim,kako da obrisem ovu ikonicu?

kojeimedadam

Buduća legenda
Poruka
27.251
Restartovao sam ga par puta,ta ikonica mi tu cuci vec 3-4 dana.
Onda ti je " Unloker "....POSREDNO POMOGAO ....za vreme instalacije i upisivanja u registre.....:)
Funkcija unlokera je da ...OTKLJUČA...neku aplikaciju ili fajl koji si ranije koristio u nekom programu...a isti se i nakon gašenja ..." nije odjavio " i još je aktivan na aplikaciji...

Nakon " RESTARTA ".....SVE APLIKACIJE I PROGRAMI SE GASE...sem baze registara ...gde se upisuju i vrše automatske korekcije registara...Ako je ta IKONICA ...i nakon toga egzistirala na desktopu....onda je greška u ...BAZI REGISTARA....;)

Ako ti se to ....ČESTO DEŠAVA....nabavi neki program za " defragmentaciju " baze registara....npr..TuneUp Utilities....ili slični da ti povremeno prečešlja bazu reg. .....:)

kojeimedadam

Buduća legenda
Poruka
27.251
Radi tuneUp svakodnevno odradi ono njegovo ciscenje...ali nije htela da se obrise ikonica ni nakon ciscenja registra i sa tuneup-om i ccleaner-om. Tek je unloker odradio posao.
NE ZNAM...već sam ti opisao šta radi " Unloker "....to mu piše i u opisu....jedino ako mu nisu povećali izbor funkcija....Koju si verziju instalirao...?

Mada nešto slično sam brisao i sa ...TuneUp-om...opcija File Recovery & Destruction > TuneUp Shredder....i TRAJNO ga obrisao.....:)

reciklaza

Primećen član
Poruka
927
Skinuo sam unlocker zadnju verziju i instalirao ga,nakon toga sam ga pokrenuo,otvorio ikonicu u njemu i ok...on odradio posao...ikonica je odmah nestala...sada da li je samo postala skrivena ili je potpuno obrisana,nije mi bas mnogovazno...vazno da je nema na desktopu...ako je ipak negde ostala,kada odradim win za par meseci ce da se izbrise totalno.

Verzija 1.9.0

Hard_Stud

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
306
Skinuo sam unlocker zadnju verziju i instalirao ga,nakon toga sam ga pokrenuo,otvorio ikonicu u njemu i ok...on odradio posao...ikonica je odmah nestala...sada da li je samo postala skrivena ili je potpuno obrisana,nije mi bas mnogovazno...vazno da je nema na desktopu...ako je ipak negde ostala,kada odradim win za par meseci ce da se izbrise totalno.

Verzija 1.9.0
Izbrisan je totalno ..ne brini ..:)

Unloker Odblokiruje proces koji drzi taj falj zakljucanim

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.259
Onda ti je " Unloker "....POSREDNO POMOGAO ....za vreme instalacije i upisivanja u registre.....:)
Funkcija unlokera je da ...OTKLJUČA...neku aplikaciju ili fajl koji si ranije koristio u nekom programu...a isti se i nakon gašenja ..." nije odjavio " i još je aktivan na aplikaciji...

Nakon " RESTARTA ".....SVE APLIKACIJE I PROGRAMI SE GASE...sem baze registara ...gde se upisuju i vrše automatske korekcije registara...Ako je ta IKONICA ...i nakon toga egzistirala na desktopu....onda je greška u ...BAZI REGISTARA....;)

Ako ti se to ....ČESTO DEŠAVA....nabavi neki program za " defragmentaciju " baze registara....npr..TuneUp Utilities....ili slični da ti povremeno prečešlja bazu reg. .....:)
Ima on opciju da odmah obrišeš fail, folder itd....

Prilozi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.