NEVEROVATNI RUSI: U NIS-u profit za godinu dana porastao za FANTASTICNIH 318%!!!!!!

Тихи

Starosedelac
Poruka
193.920
NIS u prvom kvartalu uvećao profit za čak 318 %
Autor/izvor: SEEbiz / Tanjug
Datum objave: 17.05.2011. - 10:17:43
BEOGRAD - Naftna industrija Srbije (NIS) imala je profit od 9,8 milijardi dinara (oko 98 miliona evra) u prvom kvartalu ove godine, saopštila je ta kompanija.

Dobit je veća za čak 318 % uodnosu na bilans iz prvog kvartala prošle godine, kada je ta naftna kompanija zabeležila gubitak od 4,5 milijardi dinara.


http://rs.seebiz.eu/energetika/nis-u-prvom-kvartalu-uvecao-profit-za-cak-318-/ar-3382/

Eto vidite sta se desava kada u neku firmu dodje dobar gazda

profiti krenu da rastu ka nebu

Sad zamislite koliko su demokrate krale i pljackale u NIS-u kad su rusi za relativno kratko vreme uspeli ovoliko enormno da uvecaju dobit preduzeca.
 
NIS u prvom kvartalu uvećao profit za čak 318 %
Autor/izvor: SEEbiz / Tanjug
Datum objave: 17.05.2011. - 10:17:43
BEOGRAD - Naftna industrija Srbije (NIS) imala je profit od 9,8 milijardi dinara (oko 98 miliona evra) u prvom kvartalu ove godine, saopštila je ta kompanija.

Dobit je veća za čak 318 % uodnosu na bilans iz prvog kvartala prošle godine, kada je ta naftna kompanija zabeležila gubitak od 4,5 milijardi dinara.


http://rs.seebiz.eu/energetika/nis-u-prvom-kvartalu-uvecao-profit-za-cak-318-/ar-3382/

Eto vidite sta se desava kada u neku firmu dodje dobar gazda

profiti krenu da rastu ka nebu

Sad zamislite koliko su demokrate krale i pljackale u NIS-u kad su rusi za relativno kratko vreme uspeli ovoliko enormno da uvecaju dobit preduzeca.

.pa kad ima gazde uvek i ima para ......:)...bilo ko da je taj gazda.....:)
 
NIS u prvom kvartalu uvećao profit za čak 318 %
Autor/izvor: SEEbiz / Tanjug
Datum objave: 17.05.2011. - 10:17:43
BEOGRAD - Naftna industrija Srbije (NIS) imala je profit od 9,8 milijardi dinara (oko 98 miliona evra) u prvom kvartalu ove godine, saopštila je ta kompanija.

Dobit je veća za čak 318 % uodnosu na bilans iz prvog kvartala prošle godine, kada je ta naftna kompanija zabeležila gubitak od 4,5 milijardi dinara.


http://rs.seebiz.eu/energetika/nis-u-prvom-kvartalu-uvecao-profit-za-cak-318-/ar-3382/

Eto vidite sta se desava kada u neku firmu dodje dobar gazda

profiti krenu da rastu ka nebu

Sad zamislite koliko su demokrate krale i pljackale u NIS-u kad su rusi za relativno kratko vreme uspeli ovoliko enormno da uvecaju dobit preduzeca.

Сигурно је и раније БИЛО ВЕЛИКЕ ДОБИТИ - АЛИ ЈЕ ТА ДОБИТ ЗАВРШАЛА У ЏЕПОВИМА ЖУТИХ ИЛИ ЦРВЕНИХ ЛОПОВЧИНА......:rtfm:
 
A u ciju se kasu sliva sav taj provit :whistling: Koliki je porez na dobit itd...

До сада НИЈЕ НИ БИЛО ПРОФИТА - НЕГО ГУБИТКА КОЈИ СУ ОПЕТ ПЛАЋАЛИ ГРАЂАНИ... а сада има профита који иде оном ко је власник тј.Русима а порез иде у буџет Србије, шта ти није јасно???
 
Eto vidite sta se desava kada u neku firmu dodje dobar gazda

profiti krenu da rastu ka nebu

Sad zamislite koliko su demokrate krale i pljackale u NIS-u kad su rusi za relativno kratko vreme uspeli ovoliko enormno da uvecaju dobit preduzeca.
Znači akcije će da dođu na svoje i na kraju će ipak biti hiljadarka za 5 akcija? :mrgreen:
 
Нокаут за Набуко?
Тагови: Економија, гас, енергетика, Набуко, Коментари, Европа


16.05.2011, 18:41
Photo: EPA

Пројекат Набуко позван да умањи зависност Европе од руског плавог горива који интензивно протежира ЕУ, добио је, спортским језиком рчено, ако не нокаут, онда прилично снажан нокдаун. Према саопштењима медија, међународни конзорцијум за изградњу овог гасовода који води у Европу из Централне Азије мимо Русије одлучио је да помери почетак постављања цевовода са 2012. на 2013. годину, а пуштање у рад са 2015. на 2017. годину. Узрок је одсуство конкретних договора о испорукама гаса.

На основу резултата 4. Европске гасне конференције одржане у Бечу крајем јануара ове године, Вернер Аули, директор аустријског концерна ОМВ АГ који је начелу конзорцијума з аизградњу гасовода Набуко, изјавио је да сада за реализацију пројекта постоје идеалне претпоставке. И свега три и по месеца касније немачки Фајненшл Тајмс Дојчланд приметио је са жаљењем да ће Европа зависити од руског гаса дуже него што се претпостављало. По одлуци конзорцијума пројекта Набуко, почетак постављања гасовода је био пренет са наредне године на 2013. годину, а потпуни завршетак пројекта са 2015. на 2017. Главни узрок је исти – одуство гаса за попуњавање цеви. Али фактичким нокаутом за пројекат експерти самтрају могући раст његове цене скоро двоструко – са 7,9 милијарди евра на 15. Ово је између осталог саопштила агеницја Ројтер. По речима генералног директора Фонда за националну енергетску безбедност Константина Симонова, чак цена од 8 милијарди означава крај пројекта.

Још суровију прогнозу пројекту даје аналитичар за нафту и гас инвестиционе компаниеј Тројка-Дијалог Валериј Нестеров.



То је можда претеривање, каже Нестеров, али стиче се утисак да је реч о агонији пројекта Набуко. Какви проблеми су били са пројектом пре неколико година, такви су и остали. То је пре свега одсуство ресурса. Пројекат губи своје конкурентске позиције са Јужним током Гасрпома. Учесници конзорцијума покушавају да искористе последње што имају – политички фактор. То је између осталог чувена опасност од претеране зависности од руског гаса.

У сваком случају, пројекат Набуко, по мишљењу већине експерата, остаће кључни у енергетској политици ЕУ. Разуме се, то је лична ствар Брисела. А немачки канцелар Ангела Меркел изјавила је ових дана, иступајући пред новинарима, да ће Немачка добити плаво гориво из гасовода Норд Стрим. Низ година, рекла је Меркел, увек смо имали поуздане трговинске односе са Русијом. Зато немамо никакве бојазни у том погледу. Између осталог то је такође лична ствар Немачке.

Набуко није пуко :mrgreen: Док има тетовца има и ресурса... проблем су само гаће са колекторима за компресију гаса :hahaha:

Ова Ангелкица мало по мало више скрене са европског колосека...откуд код шваба бугарска политика :think:
 
Jeste, stvarno su neverovatni....
Svaki put kad vidim cene goriva bas ta rec mi zapne na jeziku... neverovatno....
Inace, sa ovakvom (neverovatnom) cenom goriva bi nekom drugom bilo tesko da ostvari taj neverovatni profit u NIS-u :mrgreen: ?!

:hahaha:

Neverovatno ste neverovatni s tim neverovatnim komentarima, neverovatniji od neverovatnog uspeha neverovatnih Rusa....
:udriglavu:
 
Mogu samo da zamislim koliko bi kostala mesecna pretplata, impulsi, ADSL...
U stvari, bolje da ne precenjujem svoje sposobnosti... Ne mogu da zamislim :D

mozes mozes zamisli najskuplji net u evropi, pa tu nema sta da se zamislja
isto ko i cene goriva

ko god da drzi sta god ima da muze sorabijance koliko god moze

neverovatno ili ne i od nas samih imamo vece neprijatelje
 
Jeste, stvarno su neverovatni....
Svaki put kad vidim cene goriva bas ta rec mi zapne na jeziku... neverovatno....
Inace, sa ovakvom (neverovatnom) cenom goriva bi nekom drugom bilo tesko da ostvari taj neverovatni profit u NIS-u :mrgreen: ?!

:hahaha:

Neverovatno ste neverovatni s tim neverovatnim komentarima, neverovatniji od neverovatnog uspeha neverovatnih Rusa....
:udriglavu:

Prošetaj u Nemanjinu 11 (čini mi se da je 11 ili možda 9), pa pitaj za akcize... ;)

Pa koliko su ljudi otpustili nije ni cudo. Doveli sve Ruse u kompaniju, smanjili plate, cene su sad slobodne ...

Normalno da će pootpuštati rodbinu i prijatelje... ko se sve ubacio u NIS i ne čudi me što im je loše išlo... Neka radi onoliko radnika koliko je neophodno, dugoročno je to bolje za zaposlenost, jer ćemo imati zdrave firme.
 
Jeste, stvarno su neverovatni....
Svaki put kad vidim cene goriva bas ta rec mi zapne na jeziku... neverovatno....
Inace, sa ovakvom (neverovatnom) cenom goriva bi nekom drugom bilo tesko da ostvari taj neverovatni profit u NIS-u :mrgreen: ?!

:hahaha:

Neverovatno ste neverovatni s tim neverovatnim komentarima, neverovatniji od neverovatnog uspeha neverovatnih Rusa....
:udriglavu:

cena goriva je tolika kolika je zbog toga sto vlada srbije se ugradjuje u cenu benzina sa preko 70%

70% u ceni goriva su haraci rezima Borisa Tadica - akciza i pdv
 

Back
Top