NEVEROVATNA BAHATOST ŽUTIH LOPOVČINA

Bengazi

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.701
Milosavljević platio sajt 29.000 €?



648769524dd11fafcc495749729268_orig.jpg


Beograd -- Koalicija za nadzor javnih finansija saopštila je da je bivše Ministarstvo trgovine platilo skoro 29.000 evra za sajt “Nacionalni brend Srbije”.

Time je, kako navode, počinilo tešku zloupotrebu budžetskih sredstava, a sajt za čiju izradu je plaćeno tačno 28.818 evra, ni posle više od godinu dana nije profunkcionisao.

Prema navodima te koalicije, ugovorom broj 404-02-24/2010-07 od 21. aprila 2010. godine, koji je ministarstvo, na čijem je čelu tada bio Slobodan Milosavljević, zaključilo sa preduzećem Soko grup iz Beograda, predviđeno je pružanje usluga izrade i administriranja tog portala.

Tvrdi se da je portal "Nacionalni brend Srbije" finansiran novcem poreskih obveznika i plaćen firmi Soko grup u dve rate - 7. maja i 17. septembra prošle godine, a do danas ga nije moguće pronaći na internetu.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=16&nav_id=512466


Svaki komentar je suvišan, izuzev onoga u naslovu teme!:dash::dash::dash:
 
Milosavljević platio sajt 29.000 €?



648769524dd11fafcc495749729268_orig.jpg


Beograd -- Koalicija za nadzor javnih finansija saopštila je da je bivše Ministarstvo trgovine platilo skoro 29.000 evra za sajt “Nacionalni brend Srbije”.

Time je, kako navode, počinilo tešku zloupotrebu budžetskih sredstava, a sajt za čiju izradu je plaćeno tačno 28.818 evra, ni posle više od godinu dana nije profunkcionisao.

Prema navodima te koalicije, ugovorom broj 404-02-24/2010-07 od 21. aprila 2010. godine, koji je ministarstvo, na čijem je čelu tada bio Slobodan Milosavljević, zaključilo sa preduzećem Soko grup iz Beograda, predviđeno je pružanje usluga izrade i administriranja tog portala.

Tvrdi se da je portal "Nacionalni brend Srbije" finansiran novcem poreskih obveznika i plaćen firmi Soko grup u dve rate - 7. maja i 17. septembra prošle godine, a do danas ga nije moguće pronaći na internetu.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=16&nav_id=512466


Svaki komentar je suvišan, izuzev onoga u naslovu teme!:dash::dash::dash:

to ti je sitniji lopovluk DS-ovaca

kradu oni svaki dan na desetine miliona evra dnevno

revizija budzeta i zavrsni racun budzeta nisu uradjeni vec 9 godina

sta mislis koliko jos ovakvih stvari ima sto mi ne znamo

kolko god hoces
 
"Koalicija je postavila pitanje nadležnim pravosudnim institucijama nameravaju li da počnu da rade svoj posao "ili će i dalje nečinjenjem nastaviti da se svrstavaju na stranu nosilaca korupcije i organizovanog kriminala nastanjenim u vrhu države".

"Nakon niza situacija u kojima su javno izneti podaci o očiglednim zloupotrebama i kriminalnim radnjama najviših državnih funkcionera, posle čega nije usledila reakcija nadležnih, pitamo se ima li kraja posrtanju pravosuđa", navodi se u saopštenju.

Koalicija za nadzor javnih finansija postavlja pitanje da li u Srbiji jedino reformisani tužioci ne čitaju novine, ne gledaju televiziju i ne razgovaraju sa ljudima, pa samo do njih ne dopiru informacije o teškim krivičnim delima."
 
DA SE MALO PODSETIMO...:kafa:


Evo šta je Dulić platio sa 25.000 evra naših para


Koalicija za nadzor javnih finansija pozvala je danas nadležno tužilaštvo da pokrene krivični postupak protiv ministra životne sredine i prostornog planiranja Olivera Dulića zbog troškova finansiranja i izbora firme za izradu Internet sajta "Očistimo Srbiju".
127374_ocistimosrbiju_f.jpg


U saopštenju te koalicije navodi se da su Dulić i njegovi saradnici pokušali da obmanu javnost netačnim informacijama o troškovima za izradu sajta, za koju je u aprilu prošle godine zaključen ugovor vredan 2,5 miliona dinara.

Ta koalicija negirala je tvrdnje saradnika ministra Dulića da je za izradu sajta bilo ponuda koje su premašile 40.000 evra, navodeći da je reč o javnoj nabavci male vrednosti čiji maksimalan iznos može biti 2,9 miliona dinara, bez poreza na dodatu vrednost.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/114218/Evo-sta-je-Dulic-platio-sa-25000-evra-nasih-para
 
DA SE MALO PODSETIMO...:kafa:


Evo šta je Dulić platio sa 25.000 evra naših para



Koalicija za nadzor javnih finansija pozvala je danas nadležno tužilaštvo da pokrene krivični postupak protiv ministra životne sredine i prostornog planiranja Olivera Dulića zbog troškova finansiranja i izbora firme za izradu Internet sajta "Očistimo Srbiju".
127374_ocistimosrbiju_f.jpg


U saopštenju te koalicije navodi se da su Dulić i njegovi saradnici pokušali da obmanu javnost netačnim informacijama o troškovima za izradu sajta, za koju je u aprilu prošle godine zaključen ugovor vredan 2,5 miliona dinara.

Ta koalicija negirala je tvrdnje saradnika ministra Dulića da je za izradu sajta bilo ponuda koje su premašile 40.000 evra, navodeći da je reč o javnoj nabavci male vrednosti čiji maksimalan iznos može biti 2,9 miliona dinara, bez poreza na dodatu vrednost.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/114218/Evo-sta-je-Dulic-platio-sa-25000-evra-nasih-para

Ахаха..... такав сајт се направи за једно после подне и не може да кошта више од пар стотина евра.......
 

Back
Top