Nevakcinisani ljudi imaju skoro 70 puta veće šanse da umru od KOVID-19: Izveštaj

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.748
Neka tamo Natalija Gurević je objavila članak za KCBC Radio u San Ftancisku sledeći tekst. Nije me mrzelo da uz pomoć gugla prevedem:

https://www.msn.com/en-us/health/me...likely-to-die-from-covid-19-report/ar-AAT6dEQ

Kako sve više ljudi koji su vakcinisani i stimulisani obolevaju od COVID-19 zbog prodornih infekcija, sve je očiglednije da vakcinisani deo populacije pati od lakše bolesti od onih koji nisu vakcinisani.

A oni koji su vakcinisani imaju manje šanse da se zaraze virusom u celini. Prema nedavno objavljenim brojevima CDC-a, oni koji su nevakcinisani imaju 13 puta veću verovatnoću da će biti pozitivni na COVID-19 i 68 puta veća verovatnoća da će umreti od virusa nego oni koji su vakcinisani.

„CDC stalno ažurira informacije o tome koliko dobro vakcine funkcionišu“, rekao je dr Din Blumberg, specijalista za infektivne bolesti UC Davis Health, u emisiji „Pitajte stručnjaka“ na radiju KCBS sa Holi Kvan i Metom Biglerom u ponedeljak.
„Ovo je kritično važno jer se varijante menjaju.

FJ4IZyBUUAAfDJ5.jpg

Iako je već neko vreme bilo prilično jasno koliko su vakcine efikasne protiv delta, omikron je predstavio novu zagonetku za zdravstvene stručnjake. Sada, nedavno objavljeni brojevi na sajtu odražavaju efikasnost vakcine u odnosu na omikron.

Brojke govore same za sebe, rekao je Blumberg, oni koji nisu vakcinisani imaju skoro 70 odsto povećane šanse da umru od COVID-19.

„To je kao vezati pojas ili ne voziti pijan“, rekao je. "Želiš da se brineš o sebi."

Čak i oni koji su stekli imunitet od prethodnih infekcija i dalje su pod velikim rizikom od ponovne infekcije.

Iako verovatno još uvek postoji mali deo onih koji nisu vakcinisani, ali su otvoreni za opciju, „Ali mislim da se velika većina ljudi odlučila“.

Blumberg sumnja da će veliki brojevi biti efikasni u ubeđivanju ove grupe da se vakciniše. „Ljudi mogu opravdati stvari na veoma nelogičan način“, rekao je on.

Vakcine ne sprečavaju da se dogode prodorne infekcije, ali rade svoj posao na sprečavanju ozbiljnih bolesti i hospitalizacije. Sa povećanim nivoom vakcinacije i prirodnog imuniteta u populaciji, pandemija može dostići prekretnicu.

„Na kraju će svi imati neku vrstu, barem delimičnog, imuniteta na COVID-19“, rekao je on. „To će značiti da ćemo ući u postpandemijski period u kojem će infekcije biti relativno blage kod velike većine ljudi.

U međuvremenu, proizvođači vakcina rade na obliku vakcine specifičnoj za varijantu kako bi odražavali promene koje je doneo omikron, rekao je Blumberg.

................................
neću da se izjašnjavam, ali ću da podsetim da je San Francisko leglo liberalaca koji slušaju sve što im država kaže. U San Francisku je preko 82% vekcinisano.

Poslednja izmena od moderatora:

bmaxa

Elita
Poruka
23.607
Stvar medija je da pokazuju brojke koje nisu potvrdjene faktima. Ja i dalje mislim da su vakcine placebo,
i da je kljucno propagandno pokrice da bi bile efektivne. No to sto se ne garantuje nemogucnost bolesti
i to sto navodno olaksavaju simptome, ide u teoriju placeba. Olaksavanje simptoma je tvrdnja van
svake nauke i logike...

Владан

Buduća legenda
Poruka
32.119
Ja i dalje mislim da su vakcine placebo,
Кажи то овима у Америци што су умрли од вакцина.

During this time, VAERS received 11,468 reports of death among people who received a COVID-19 vaccine. CDC clinicians review reports of death to VAERS including death certificates, autopsy, and medical records.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/safety-of-vaccines.html

Да је плацебо Новак би давно примио "шећерну водицу"као и добар део човечанства. 🙂

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
46.311
Moja baba bi rekla bolje dumre nego da poludi,znaci umres kad oces kako oces a ne kad bil gejc kaze
И моја, када су се старији скривали у запећак је била у фазону, боље да живим још један дан окружена свима вама, него још 20 година сама и затарабљена.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
46.311
Ajde da evo probamo staviti kontra stav na ovoj nadasve objektivnoj temi:

https://srbin.info/sport/vakcinisani-olimpijski-i-svetski-sampion-umro-od-kovid-a-19/

Dakle
51 god
Nije se zeleo vakcinisati...
Ali ga ucenili zbog posla da bi mogao raditi...
I vakcinisao se...
I eto sad...

...
Ништа не разумеш... Да се није вакцинисао теже би умро :( Овако је лакше умро. То је предност, да олакша. То ми примитивни не схватамо.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
46.311
Е, ја творцима овог лудила желим да никада не умру. Нека живе вечно. И нема кме- кме, досадило ми је, неиздрживо је,... хоћу да умрем. Не може! Има да живиш. И умиреш од досаде а никада не умреш!

bmaxa

Elita
Poruka
23.607
Кажи то овима у Америци што су умрли од вакцина.

During this time, VAERS received 11,468 reports of death among people who received a COVID-19 vaccine. CDC clinicians review reports of death to VAERS including death certificates, autopsy, and medical records.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/safety-of-vaccines.html

Да је плацебо Новак би давно примио "шећерну водицу"као и добар део човечанства. 🙂
Pa anti vakcerstvo je negativni placebo za vakcine....

teletabis56

Aktivan član
Poruka
1.510
Neka tamo Natalija Gurević je objavila članak za KCBC Radio u San Ftancisku sledeći tekst. Nije me mrzelo da uz pomoć gugla prevedem:

https://www.msn.com/en-us/health/me...likely-to-die-from-covid-19-report/ar-AAT6dEQ

Kako sve više ljudi koji su vakcinisani i stimulisani obolevaju od COVID-19 zbog prodornih infekcija, sve je očiglednije da vakcinisani deo populacije pati od lakše bolesti od onih koji nisu vakcinisani.

A oni koji su vakcinisani imaju manje šanse da se zaraze virusom u celini. Prema nedavno objavljenim brojevima CDC-a, oni koji su nevakcinisani imaju 13 puta veću verovatnoću da će biti pozitivni na COVID-19 i 68 puta veća verovatnoća da će umreti od virusa nego oni koji su vakcinisani.

„CDC stalno ažurira informacije o tome koliko dobro vakcine funkcionišu“, rekao je dr Din Blumberg, specijalista za infektivne bolesti UC Davis Health, u emisiji „Pitajte stručnjaka“ na radiju KCBS sa Holi Kvan i Metom Biglerom u ponedeljak.
„Ovo je kritično važno jer se varijante menjaju.

Pogledajte prilog 1090556

Iako je već neko vreme bilo prilično jasno koliko su vakcine efikasne protiv delta, omikron je predstavio novu zagonetku za zdravstvene stručnjake. Sada, nedavno objavljeni brojevi na sajtu odražavaju efikasnost vakcine u odnosu na omikron.

Brojke govore same za sebe, rekao je Blumberg, oni koji nisu vakcinisani imaju skoro 70 odsto povećane šanse da umru od COVID-19.

„To je kao vezati pojas ili ne voziti pijan“, rekao je. "Želiš da se brineš o sebi."

Čak i oni koji su stekli imunitet od prethodnih infekcija i dalje su pod velikim rizikom od ponovne infekcije.

Iako verovatno još uvek postoji mali deo onih koji nisu vakcinisani, ali su otvoreni za opciju, „Ali mislim da se velika većina ljudi odlučila“.

Blumberg sumnja da će veliki brojevi biti efikasni u ubeđivanju ove grupe da se vakciniše. „Ljudi mogu opravdati stvari na veoma nelogičan način“, rekao je on.

Vakcine ne sprečavaju da se dogode prodorne infekcije, ali rade svoj posao na sprečavanju ozbiljnih bolesti i hospitalizacije. Sa povećanim nivoom vakcinacije i prirodnog imuniteta u populaciji, pandemija može dostići prekretnicu.

„Na kraju će svi imati neku vrstu, barem delimičnog, imuniteta na COVID-19“, rekao je on. „To će značiti da ćemo ući u postpandemijski period u kojem će infekcije biti relativno blage kod velike većine ljudi.

U međuvremenu, proizvođači vakcina rade na obliku vakcine specifičnoj za varijantu kako bi odražavali promene koje je doneo omikron, rekao je Blumberg.

................................
neću da se izjašnjavam, ali ću da podsetim da je San Francisko leglo liberalaca koji slušaju sve što im država kaže. U San Francisku je preko 82% vekcinisano.

Da li i umrle od vakcina računaju u umrle vakcinisane, ili ih kao kod nas - računaju u umrle od Kovida?

Zglobni Skoč

Zainteresovan član
Poruka
159
Е, ја творцима овог лудила желим да никада не умру. Нека живе вечно. И нема кме- кме, досадило ми је, неиздрживо је,... хоћу да умрем. Не може! Има да живиш. И умиреш од досаде а никада не умреш!
Evo, pošto sam ja večiti kontraš, ja im želim da prime u rame svoj proizvod pa da bace kašiku što pre da se ne patimo više sa njima.

Zglobni Skoč

Zainteresovan član
Poruka
159
Ништа не разумеш... Да се није вакцинисао теже би умро :( Овако је лакше умро. То је предност, да олакша. То ми примитивни не схватамо.
Bolje je biti "primitivan" pa živ nego "pametan" pa mrtav.
Poruka je automatski spojena:

Највећа моћ није новац, већ медији.
Moćnici drže sve medije, sve je to povezano.Jer ako si bogat i moćan a niko za to ne zna, onda zapravo nisi ni moćan niti postojiš.

Костоломац

Primećen član
Banovan
Poruka
647
stara izreka kao kompliment
dabogda ziveo u dosadna vremena, ili u svajscarskoj :lol:

BojaMagije

Buduća legenda
Banovan
Poruka
28.678

dobro bre, nisam tvorac loodila, ali bih volela da budem besmrtna. :zkez: i zivim vecno.

stara izreka kao kompliment
dabogda ziveo u dosadna vremena, ili u svajscarskoj :lol:

ja sma sva naopaka...zemlja mojih snova. :lol:

Костоломац

Primećen član
Banovan
Poruka
647
Bolje je biti "primitivan" pa živ nego "pametan" pa mrtav.

Moćnici drže sve medije, sve je to povezano.Jer ako si bogat i moćan a niko za to ne zna, onda zapravo nisi ni moćan niti postojiš.
rekla si dve suprotne stvari :lol:

primitivizam ce zaista nadziveti sve, tu nema boga. ali u vreme kada je svet globalno selo, gde svaka susa sa 4 razreda skole i zujanjem po netu nekad i odvali nesto sto ima smisla, necija mudrost, duh ili inteligencija mogu biti kamen oko vrata bas spram takvih susa koji po pravilu vole da sude. civilizovan i obrazovan covek nece da sudi o drugome za koga smatra da je iz nize kaste po svemu. i ovo nije proseravanje, tako je danas, sve je izvrnuto naopako. kakvo vreme takvi ljudi, takve su ideologije i doktrine.

pojedinac ne moze sam protiv sistema i nikad nije mogao ma kakve moci imao. hrista su razapeli. sraf trulog sistema koji se povinuje samo veri, novac je moj bog i samo se u njega kunem, spotakne se mnogo puta gore nego siromah koji ima jednostavniji moto da smo ispred boga svi isti.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.