Neuobičajeno pitanje?

Mario 7

Početnik
Poruka
21
Povremeni sam čitalac knjiga(ono što mi se svidi)...


Možda moje pitanje neće biti postavljeno na pravilni način,ali zanima me što mi predlažete za čitanje da bih u svakodnevnoj komunikaciji bio superioran većini ljudi?!I izražaj i znanje!Da bolje shvatim ljude,mehanizme i svijet koji nas okružuje...

Vec posjedujem neko općenito znanje,ali želim znati čim više,u više segmenata...I to upakirati na lijepi način...Želim se izbrusiti...

Koje su to knjige i pisci koji su došli do najvećih spoznaja,istine i znanja?

I trebam li čitati filozofiju,politiku,psihologiju?Stručne,što?!

Molim napišite određene autore,može i naslove...
Toliko je toga,da ne znam kamo,ni od kuda da krenem!:)


PS.imam sličan pogled na svijet kao Duci Simonović!
Ovo sam pisao da pomognem... :)


Hvala unaprijed,

Mario
 
Meni je zanimljiv taj tvoj motiv "da budeš superioran većini ljudi"...

Šta je pozadina toga? Misliš li da te drugi gledaju kao osobu koja nije superiorna, pa želiš da poboljšaš svoj status?
 
Meni je zanimljiv taj tvoj motiv "da budeš superioran većini ljudi"...

Šta je pozadina toga? Misliš li da te drugi gledaju kao osobu koja nije superiorna, pa želiš da poboljšaš svoj status?

Ne...
Gledaju me kao osobu pametniju od prosjeka(tako kažu)....Glupo sto to moram pisati,ali pitao si!:)

Nego,želim još više,puno više(mislim da još puno toga ne znam)....Težim perfekciji,itd.
 
Megalomanija? Ovo govorim prema karakteristikama psihološke evaluacije karaktera čoveka koji teži da bude superiorniji od drugih bez potrebe za tim. Jedno je biti inteligentan. I učiti i usavršavati se radi sebe. Drugo je težiti da proširiš saznanja o svetu da budeš superioran.

Ako te interesuje praktična primena, uvek se vodi logikom socijalne komunikacije. Onaj ko je veštiji u socijalnoj komunikaciji, ko je sposoban da "nadigra" sagovornika. Da se bude korak ispred njega. Kao u šahu. Život je neprestana igra i nadmudrivanje. Kreneš da govoriš neko uleti i prekine te, šta radiš? Ćutiš? Nadglasao te je i superiorniji je.

Daću ti primer čoveka koga poznajem. Njegov karakter je veoma čvrst da niko ne može da se nadigrava sa njim. Ako na studijama pozajmi skriptu drugu, i posle mu kaže "Vrati mi skriptu". A drug kaže: "ee, ja sam tu skriptu dao tom i tom, pitaj njega". Znaš šta je rekao? Ne zanima me. Ti i ja smo imali dil, idi ti pa traži i onda mi vrati. Kraj priče. Ti vodiš igru. Drži do sebe. Ali ne kao budala, a ne znaš. Moraš da znaš i da imaš jak stav i da možeš nadigrati sagovornika.

Ako te interesuje sam aspekt opservacije čoveka, čitaj psihologiju govora tela.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
[QUOTE="Grindelwald, post


Nikakva megalomanija nije u pitanju!;)

Samim time što sam spomenuo Ducija,trebalo ti je dati do znanja...

Što se tiče verbalnih vještina i čvrstog stava,to imam oduvijek!

Pitanje i dalje stoji!


M
 
zelis li BITI ili IZGLEDATI superioran

ako hoces BITI treba ti gomila knjiga , raznih oblasti , raznih pisaca i epoha

ako hoces IZGLEDATI dosta je malo youtube slusanja , par knjiga i EGO.


Ovo prvo,naravno !
Detaljnije,što predlažeš?

Nikakav Youtube i jeftine budalaštine današnjice...

Fiziku i ego imam-da se malo našalimo;)
Tko se šali ,duže živi,zar ne?!;)
 
recimo , karl maj , zil vern , dzordz orvel , dikens,dostojevski,tomas man,edgar alan po,sekspir, cehov, tven

bulatovic, draskovic, pavic, nusic , domanovic,andric, crnjanski, kis,stankovic,pekic

po 2-3 knjige od svakog, za pocetak , ali ih treba i shvatiti , ne samo procitati
 
Povremeni sam čitalac knjiga(ono što mi se svidi)...


Možda moje pitanje neće biti postavljeno na pravilni način,ali zanima me što mi predlažete za čitanje da bih u svakodnevnoj komunikaciji bio superioran većini ljudi?!I izražaj i znanje!Da bolje shvatim ljude,mehanizme i svijet koji nas okružuje...

Vec posjedujem neko općenito znanje,ali želim znati čim više,u više segmenata...I to upakirati na lijepi način...Želim se izbrusiti...

Koje su to knjige i pisci koji su došli do najvećih spoznaja,istine i znanja?

I trebam li čitati filozofiju,politiku,psihologiju?Stručne,što?!

Molim napišite određene autore,može i naslove...
Toliko je toga,da ne znam kamo,ni od kuda da krenem!:)


PS.imam sličan pogled na svijet kao Duci Simonović!
Ovo sam pisao da pomognem... :)


Hvala unaprijed,

Mario

Да се тако нешто може постићи књигама које су свима доступне, сви би били супериорни, и онда нико не би био супериоран.

Пошто је оно што заправо тражиш поштовање од других људи, како би било да промениш тактику, и уместо да покушаваш да будеш толико бољи од других како би ти се сви дивили, покушаш да будеш мало бољи од себе сваки дан? Мало племенитији, мало љубазнији, мало скромнији, мало продуктивнији? Да унапредиш себе на начин да будеш добар према свима, помажеш људима колико год можеш и улепшаваш животе оних са којима си у контакту на неки свој начин? Да поштујеш свакога ко поштује тебе, без претензије да будеш "изнад" некога?
 
recimo , karl maj , zil vern , dzordz orvel , dikens,dostojevski,tomas man,edgar alan po,sekspir, cehov, tven

bulatovic, draskovic, pavic, nusic , domanovic,andric, crnjanski, kis,stankovic,pekic

po 2-3 knjige od svakog, za pocetak , ali ih treba i shvatiti , ne samo procitati



O shvaćanju se i radi...
Od koga krenuti,da bolje shvatim ostale?!

Reci slobodno neki naslov...
Hvala!
 
Vidi,cijeli život se rukovodim moralnim vrednotama(za razliku od punoo drugih),pravdom,istinom,ali vidim da zivimo u totalno unistenom drustvu,tako da nažalost od toga danas nema nista...To cijeni-NITKO!Točka!

Ne gledam ljude po naciji,boji koze,itd.
Odgovorno tvrdim da 95% ljudi laže kada kaže :nemam ništa protiv ovoga,onoga...Čim uđeš u malo priče,jasno je k'o dan...Ljudi su kvarljiva roba...
Ja nisam iz te priče...Ponosan sam sto sam neiskvareno dijete u tijelu dečka 30-ih g.

Poštujem onoga tko zaslužuje,maksimalno!
Oduvijek slušam samo sebe(najbolja formula)...
Ne zanima me mišljenje 95% ljudi...Ne želim biti kao oni...


Ovdje tražim prijedloge za proširiti znanje,a ne da čitam kakav čovjek trebam biti! Kao niti filozofije...

Hvala na razumijevanju i tvom komentaru,

Mario
 
Нема на чему, Марио. Је л' си читао Дејла Карнегија?

Он је направио неке прилично добре увиде, што се тиче психологије међуљудских односа и интерперсоналних вештина.
 
Нема на чему, Марио. Је л' си читао Дејла Карнегија?

Он је направио неке прилично добре увиде, што се тиче психологије међуљудских односа и интерперсоналних вештина.

Nisam...Uzeti cu u obzir i to!
Zahvaljujem!
 
O shvaćanju se i radi...
Od koga krenuti,da bolje shvatim ostale?!

Reci slobodno neki naslov...
Hvala!
strane pisce sam solidno nabrojao , samo ubaci tvena nakon verna

zaboravio dena brauna , njega citaj nakon orvela

od domacih nusic , domanovic , stankovic ,pa ostali

naslov, predeo slikan cajem , hazarski recnik , malo specificne knjige

zavisi sta volis , najbolje je tim putem ici.
 
Кад прочитах то "неуобичајено питање", то ме заинтересовало само по себи јер у 95% случајева виђамо само крајње уобичајене теме којима је норма уствари срозана на "рећи тек да се каже".

Али имаш јако погрешан мотив. Мотив не треба да ти буде да будеш супериоран у односу не некога него нешто доста теже - да се потрудиш да постанеш бољи од самог себе! Е то је подухват вредан труда... ;)
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Кад прочитах то "неуобичајено питање", то ме заинтересовало само по себи јер у 95% случајева виђамо само крајње уобичајене теме којима је норма уствари срозана на "рећи тек да се каже".

Али имаш јако погрешан мотив. Мотив не треба да ти буде да будеш супериоран у односу не некога него нешто доста теже - да се потрудиш да постанеш бољи од самог себе! Е то је подухват вредан труда... ;)


Nisi razumio bit...Nema veze...

LP

M
 
Evo i mali doprinos od mene:
Elektronska pismenost je:
Reč, zarez, razmak pa druga reč. Tačka na kraju rečenice, zarez, razmak. Uostalom, VIDIŠ?
Isto za sve znake interpunkcije: reč! Druga reč.
(Reč odmah znak uzvika, razmak, druga rečenica).

Najbolje bi bilo da čitaš ono što te stvarno zanima, pa tek POSLE da nađeš krug ljudi sa kojima ćeš biti i sretniji i pametniji :)
Jer čemu znanje silom naučeno, i bez prijatelja? Da "palamudiš" po DM/društvima? By the way, tako te niko neće prihvatiti, budi svoj i onda hoće.
 
Evo i mali doprinos od mene:
Elektronska pismenost je:
Reč, zarez, razmak pa druga reč. Tačka na kraju rečenice, zarez, razmak. Uostalom, VIDIŠ?
Isto za sve znake interpunkcije: reč! Druga reč.
(Reč odmah znak uzvika, razmak, druga rečenica).

Najbolje bi bilo da čitaš ono što te stvarno zanima, pa tek POSLE da nađeš krug ljudi sa kojima ćeš biti i sretniji i pametniji :)
Jer čemu znanje silom naučeno, i bez prijatelja? Da "palamudiš" po DM/društvima? By the way, tako te niko neće prihvatiti, budi svoj i onda hoće.


Na ove tvoje budalaštine nemam namjeru niti pisati išta!
Iz aviona se vidi tendencioznost i perfidnost!
Nadam se da si me uspio pročitati !!!


PS. brini za sebe , za mene je lako !

Adio!
 
Na ove tvoje budalaštine nemam namjeru niti pisati išta!
Iz aviona se vidi tendencioznost i perfidnost!
Nadam se da si me uspio pročitati !!!


PS. brini za sebe , za mene je lako !

Adio!

Dobio si veoma dragocen savet od Maje jer se u tvom uvodnom postu vidi da sa gramatikom i pravopisom ne stojiš baš
najbolje, a želeo bi da "budeš superioran"...
Zašto si otvarao temu ako imaš takav stav?

Ti bi da pročitaš par knjiga pa da se "izbrusiš"?
Nešto što se stiče s godinama, životnim iskustvom, obrazovanjem, interakcijom s ljudima različitih nivoa obrazovanja..itd...itd...
hajde da sve to spakujemo u neko instant pakovanje, pa da za par meseci svi budu "savršeni"! :lol:
Ne ide to tako!
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
[QUOTE="Kiki_GNR, post:

Sa navedenim stojim odlično i nisam učio pravopis u Srpskoj,već Hrvatskoj školi !
Ili bih trebao po defaultu: pričaj(piši) srpski , da te ceo svet razume ?!😂
Da angažiram njega djevojko ?! 🤣



Dosta mi je više vas koji glumite nešto "veliko" ,s obje strane !!! Mene zaobiđite s tom vrstom mizerije !!! Povraća mi se od dežurnih internet Srbendi i 'rvata !!! Mi nismo isti svijet !
Percipiram iste na tisuću kilometara ! Opet sam nešto napisao pogrešno ?! ;)

Nadalje, tamo je i više nego jasno što sam pitao !

Konstruktivne i dobronamjerne komentare pozdravljam , dok ovakve sa "F" predznakom gnušanjem odbacujem ! Da,curo sa splava ! ;)


Adio!

M
 
Poslednja izmena:

Back
Top