Neumjereni manotražitelji

Maeeeestro

Aktivan član
Poruka
1.179
Jeste li ih primjetili da su puno češći nego prije? Što reći, zbog čega je sve ,,popularnije" biti među onima koji- izrazito često imaju potrebu tražiti mane na drugima, i te mane uvelike preuveličavati?

Npr. komentari po raznim portalima, ako npr neki političar i napravi neki djelomično dobar potez , ako je ranije poznat po losijim potezima ili pripada strankama koje su u nekom razdoblju imali neke losije postupke, ono što je zanimljiov je da će manotražitelji pokušati i dalje dalje naglašavati lošije postupke plus što je izrazito popularno neke napadati ad hominen

Slične primjere vjerojatno nalazimo i na poslovima, i u na privatnim nekim druženjima. Je li ovoo doba koronakrize pplus velike količine virtualnih dostupnosti ajmo reći svega, je li ovo doba dovelo do toga da su manotražitelji sve neumjereniji? Neki od neumjerenih manotažitelja su uglavnom vrlo jaki na internetu i vrlo često će bez nekih konkretnih argumenata koristiti uvrede i loše pokušaje crnog humora

U čemu je ,,tajna" manotražitelja? Imamo li premalo blagdana ,kad i neki manotražitelji ipak zažele - svim na zemlji. mir - veselje!?ili jednostavno će masovnost interneta dovesti do sve većeg utjecaja negativizma lokalno i globalno
 
Zato što čovek ima osećaj ličnog uspeha i superiornosti ako u drugome nađe manu.

Zašto su vicevi smešni? Zato što u vicu uvek neko drugi ispadne glup.
Ja nisam tako odgojen. Doduše, ja sam isto ponekad znao vrijeđati, ali priličan niz težih životnih situacija me naveo na razmišljanje i shvatio sam da su moje patnje možda i bile zbog nekih prijašnjih mržnji
 
Jedno je stati na stranu slabijih, a drugo je neumjereno vrijeđati.

Umjereno vrijeđanje - kad se nekome kaže da je glup, budala, neodgojen

Neumjereno vrijeđanje - monstrum, psihopat, sotona, mnoge psovke

Razlika je očita
Pa kazem to onom neci smeci mrinfinity jer je ometen u razvoju,nesrecnik koji promovise vucica,sa svima se svadja,psovao mi mrtvu majku a ja dobijem bod, jer sam mu rekao da je tupav,sto je mnogo gore od toga ali neko povrsan ne zna istoriju tog napusavanja,kako bi ti mogao znati sa 7 poruka svaciji sukob ,ja sam ovde 15 godina pa ti lepo kazem batina ima 2 kraja
 
Pa kazem to onom neci smeci mrinfinity jer je ometen u razvoju,nesrecnik koji promovise vucica,sa svima se svadja,psovao mi mrtvu majku a ja dobijem bod, jer sam mu rekao da je tupav,sto je mnogo gore od toga ali neko povrsan ne zna istoriju tog napusavanja,kako bi ti mogao znati sa 7 poruka svaciji sukob ,ja sam ovde 15 godina pa ti lepo kazem batina ima 2 kraja
A i to što kažete ima smisla. Ja ne znam kako to točno opisati .


Nisam povezan s politikom, kao što vidite, iz Hrvatske sam, ali poštujem ljude svih rasa, vjera, narodnosti, žao mi je kad vidim da u priličnom dijelu Europe je mržnja toliko jaka .
 
Primetio sam, i jako mi smeta to. Gledam da izbegavam takve jer se nerviram zbog njih, pa mi skače i pritisak i svašta nešto. Bespotrebno. Čak i doktor mi je rekao da izbegavam portale i naročito tabloide.

Ad hominem jeste dosta popularan, da. Takođe je popularno i pljuvati po nekom ako je izjavio nešto što se tebi lično ne sviđa da čuješ. Čak i ako je to istina, čak i ako je taj čovek obrazovan i ima nešto u glavi, ako je rekao nešto što smeta ljudima da čuju, kreće osipanje paljbe po njemu. A istog tog čoveka, da je izjavio nešto što im ide u prilog, bi hvalili zbog toga. Dosta odvratno i licemerno.

Zato što čovek ima osećaj ličnog uspeha i superiornosti ako u drugome nađe manu.
Ali to i dalje nije opravdanje da se svuda, opsesivno, gleda da se istakne nešto loše. A i ne bih rekao da se baš svaki čovek naslađuje time.
 
Točno to.Kao da smo ušli u neki stil života gdje je baš popularno radovati se tuđim nevoljama.


I nije samo u pitanju loš odgoj. Ja znam iz srednje neke čiji su roditelji sasvim korektni, i vidi se da su korektni, a oni bili povodljivi i nasilni
 
Jeste li ih primjetili da su puno češći nego prije? Što reći, zbog čega je sve ,,popularnije" biti među onima koji- izrazito često imaju potrebu tražiti mane na drugima, i te mane uvelike preuveličavati?
Hm... čak i klasična rđa od čoveka zna šta je dobro, a šta zlo, i ne libi se da o tome raspravlja. Zašto? Svi su svuda pozvani da objave svoja mišljenja što je nekoliko decenija unazad bilo još tek nešto u zamisli, ali ipak nemoguće. Morao se držati jezik za zubima.
Slobode govora, demokratija i dopuštenje da svako bude ono što jeste su doveli do toga da se svima nama kolektivno jezik razvezao.
Naravno da smo usput i prolajali...
Za vreme korone smo svi u nekoliko meseci postali epidemiolozi, dok su zdravstveni radnici kolektivno nazivani ''strukom'' koja je sve više i više padala u očima jednih, a u očima drugih bila jedini izvor važnih informacija. Reč ''struka'' je imala svoj udeo u tome, ali dobro, odoh ja u neke finese o kojima ćemo, možda, neki drugi put.

Meni je veća boljka to što se ljudima koji rade nešto dobro ne staje više u zaštitu, podršku, što se ne pohvale i sl., nego to što se istima ili drugima mane krvoločno ističu i kritikuju.
 
Pa toga smo se nagledali bas sada u koroni, kako narod samo pljuje doktore koji si gostovali po televizijama kao sto su Kon ili Sekler.. Za prvog kazu izlapeo, Vucicev dr. Mengele a za ovog drugog, "Sta veterinar zna" ... "Idi leci stoku" i ako je covek takodje i virusolog i imunolog.

Svi sve znamo i popili smo svu pamet ovoga sveta, puni mrznje i kompleksa.. I onda sve to reflektujemo na one koji su nam trn u oku. Eto kakav smo narod.
 
Svi sve znamo i popili smo svu pamet ovoga sveta, puni mrznje i kompleksa.. I onda sve to reflektujemo na one koji su nam trn u oku. Eto kakav smo narod.
Molim te da to ne pripisujemo našem narodu jer se desilo globalno.
Nemoj NIKAD svoj narod da navodiš kao izolovan primer za bilo šta.
Narod se mora sačuvati, za narod se mora založiti, a mi smo sve, samo ne glup narod.
 
Molim te da to ne pripisujemo našem narodu jer se desilo globalno.
Nemoj NIKAD svoj narod da navodiš kao izolovan primer za bilo šta.
Narod se mora sačuvati, za narod se mora založiti, a mi smo sve, samo ne glup narod.
Pa nismo bas cvecke.. Nama je bilo nepodnosljivo biti u izolaciji 48 sati, pravili smo sranja, proteste, nismo se pridrzavali pravila..Jer nas nije briga, ne veruju u koronu. U Australiji i Kini ljudi mesecima bili zakljucani, podnosili zrtvu za sebe i svoj narod.. Ovde je tako nesto neizvodljivo.

Pa nadjemo manu i Djokovicu.. Ne cenimo nikoga ma kakvi rezultati i priznaja da stoje iza neke osobe..Svima nadjemo manu i svakoga lako popljujemo.

Ima izuzetaka ali vecina je kao sto sam napisao.
 
Pa nismo bas cvecke.. Nama je bilo nepodnosljivo biti u izolaciji 48 sati, pravili smo sranja, proteste, nismo se pridrzavali pravila..Jer nas nije briga, ne veruju u koronu. U Australiji i Kini ljudi mesecima bili zakljucani, podnosili zrtvu za sebe i svoj narod.. Ovde je tako nesto neizvodljivo.
Mi smo narod slobodarskog duha i skladno s time se nad nama sprovodilo to što je trebalo da ''sačuva živote''.
Mi smo ljudi kojima ne možeš kao nekim Kanađanima da priđeš sa novim i drastičnim pravilima i očekuješ da ćemo odreagovati kao oni.
Odlično je jer smo imali predsednika koji je to sve imao u vidu jer je, ipak, mala manjina pretrpela bilo kakve sankcije.
Pa nadjemo manu i Djokovicu.. Ne cenimo nikoga ma kakvi rezultati i priznaja da stoje iza neke osobe..Svima nadjemo manu i svakoga lako popljujemo.
Gospodin je doktor savremene i svetske medicine, njemu u svako doba skidam kapu, držim mu pesnice!
Nisam mu još našla manu, hvala mu jer promoviše srpski duh svuda, a to je radio svih ovih godina, pa i pre ovog vašara!
 
Hm... čak i klasična rđa od čoveka zna šta je dobro, a šta zlo, i ne libi se da o tome raspravlja. Zašto? Svi su svuda pozvani da objave svoja mišljenja što je nekoliko decenija unazad bilo još tek nešto u zamisli, ali ipak nemoguće. Morao se držati jezik za zubima.
Slobode govora, demokratija i dopuštenje da svako bude ono što jeste su doveli do toga da se svima nama kolektivno jezik razvezao.
Naravno da smo usput i prolajali...
Za vreme korone smo svi u nekoliko meseci postali epidemiolozi, dok su zdravstveni radnici kolektivno nazivani ''strukom'' koja je sve više i više padala u očima jednih, a u očima drugih bila jedini izvor važnih informacija. Reč ''struka'' je imala svoj udeo u tome, ali dobro, odoh ja u neke finese o kojima ćemo, možda, neki drugi put.

Meni je veća boljka to što se ljudima koji rade nešto dobro ne staje više u zaštitu, podršku, što se ne pohvale i sl., nego to što se istima ili drugima mane krvoločno ističu i kritikuju.
Tako nešto. Žalosno je kamo sve to vodi. Impozantne su potrebe za prigovorima. Neki vole i raditi žrtve od sebe kako bi mogli svim drugima prigovarati i onda stvoriti manipulacijsku sliku
 

Back
Top