NEUHVATLJIVA I ZAVODLJIVA MUZIKA NEPTUNA

Biberchica

Obećava
Poruka
79
Pregledala sam sve teme, onako, na brzinu, i cini mi se da ne videh nigde temu Neptuna....ako sam pogresila-ispravite me.
U svakom slucaju, mislim da ovu planetu ljudi cesto previde, a ne bi trebalo....verovatno zato sto je uopste nije lako razumeti.

Dakle, volela bih da cujem nesto od Neptunijanaca, onih natusa kod kojih je izrazena Riba, Neptun ili 12. kuca. Ali bi lepo bilo da i drugi kazu da li osecaju neki Neptunov uticaj u svom zivotu, iako kod njih nije toliko izrazen.

Kod mene je, npr. Sunce u konjukciji sa Neptunom, orbis 1 stepen, aspekt je prilazeci, i to u 4.kuci, dakle, ugaonoj kuci, te mu to daje jaci uticaj....i verujte mi, iako je kod mene vatra element koji ima najvise uticaja, a pri tom imam i zemljani ascedent i mesec u vazduhu, stalno cujem kako me Neptun doziva....

Kakav uticaj vi osecate?
 
uh, diiivno pitanje. i mene zanima jer moja cerka ima sunce/neptun konjunkciju u vodoliji od 1,5 stepena. pritom su u ribama merkur, venera, uran i sev. cvor, jupiter u strelcu :)

volela bih da cujem nesto iz zivota, bez copy/pasta, plsssssssssssssss

p.s.
napisah sunce/uran :shock:, a zapravo je sunce/neptun - eto to je neptun :confused::
 
Pregledala sam sve teme, onako, na brzinu, i cini mi se da ne videh nigde temu Neptuna....ako sam pogresila-ispravite me.
U svakom slucaju, mislim da ovu planetu ljudi cesto previde, a ne bi trebalo....verovatno zato sto je uopste nije lako razumeti.

Dakle, volela bih da cujem nesto od Neptunijanaca, onih natusa kod kojih je izrazena Riba, Neptun ili 12. kuca. Ali bi lepo bilo da i drugi kazu da li osecaju neki Neptunov uticaj u svom zivotu, iako kod njih nije toliko izrazen.

Kod mene je, npr. Sunce u konjukciji sa Neptunom, orbis 1 stepen, aspekt je prilazeci, i to u 4.kuci, dakle, ugaonoj kuci, te mu to daje jaci uticaj....i verujte mi, iako je kod mene vatra element koji ima najvise uticaja, a pri tom imam i zemljani ascedent i mesec u vazduhu, stalno cujem kako me Neptun doziva....

Kakav uticaj vi osecate?


Dobro dosla, pravo mesto za tvoj Neptun...
 
Takodje nekada imaju fazu u kojoj su " sareni"... Smejala sam se sebi kad sam dete koje ima Mesec,Merkur i Uran u ribama u konjukciji obukla tako da lici na ono sto sam godinama vidjala... kockice i sare, neke pastelne boje...setila sam se drugarice koja je Riba i detalja koje je ona nosila. Da ne shvatite pogresno, nisu neskladne, samo te kockice i sare, prepoznalasam njen stil.... Ima li neka Riba u iskustvu ovu fazu?
 
Takodje nekada imaju fazu u kojoj su " sareni"... Smejala sam se sebi kad sam dete koje ima Mesec,Merkur i Uran u ribama u konjukciji obukla tako da lici na ono sto sam godinama vidjala... kockice i sare, neke pastelne boje...setila sam se drugarice koja je Riba i detalja koje je ona nosila. Da ne shvatite pogresno, nisu neskladne, samo te kockice i sare, prepoznalasam njen stil.... Ima li neka Riba u iskustvu ovu fazu?
Da :-D
Primetila sam to kod ljudi s jakim Neptunom, vole da nose garderobu sa dezenima, i malo upadljivije boje.
 
ja sam bila opsesivna po pitanju manikira u doba veze sa deckom koja ima sunce i veneru u blizancima - tada sam toliko vodila racuna o tome, lakirala nokte svaki drugi dan drugom bojom... skoro sam se setila te opsesije, jer se evo vec godinama (kako nismo zajedno) moja briga o noktima svodi na to da su uredni, ne predugi ali nikada prekratki, uvek osvezeni samo nekim neutralnim ili bezbojnim lakom. cak sam i za svoj dan vencanja samo uradila french.
inace imam veneru u skorpionu, merkur takodje.
i istina da osobe sa jakim merkurom naglasavaju nokte lakirane upadljivim bojama. jedna dugogodisnja klijentkinja ima venera/merkur u blizancima, stalno varira sa ciklama, crvenim, ruzicastim, naranzdastim tonovima. izvestila je specijalne pokrete rukama, gestikulira tako da su joj nokti u prvom planu, i cesto i sama kaze "jao bas su mi lepi nokti".
druga ima mesec u jarcu u 12, ali veneru u bliznacima - nikako da izjednaci boju laka za ruke (najcesce neutralan) i nokte na stopalima (uvek u boji odece koju tog dana oblaci).
moja majka je imala merkur u ovnu - iskljucivo jarko crvene i narandzaste boje za lak i ruz. za nju nista drugo nije dovoljno dobro.

daljeeeeeeee...
imam prijateljicu sa venerom u jarcu - asc u raku, i mesec u raku i u 12. i nosi uzasno teske i neudobne cipele, nimalo zenstvene kako bi se moglo ocekivati.
druga, takodje asc rak, sa mesecom u vagi voli lepe cipele, ali zbog te egzaltirane venere ima nesto veca stopala, u odnosu na visinu, pa tesko pronadje odgovarajuci model.
ima ta venera u ribama i neke deformitete - malo sam istrazivala u grupi tih ljudi jer i moje dete isti polozaj. blagi deformiteti, velicina, nesrazmernost stopala, preosetljivost na obucu... ne obezbedjuje egzaltacija i dobro zdravstveno stanje, kako sam ocekivala.
 
Šta kod mene utiče na brigu o noktima?:idea:
Uvek su dugački, ne previše, uvek nalakirani i sredjeni, od boja, vatreno crvena, sedef bela ili frenč.
Merkur u Ribama u 9. polju ( vladar Neptun)....da, da, ali Merkur mi je na MC-u( mada i nije- orbiš 6 stepeni)...a crvena boja možda od Sunca egzaltiranog na MC-u?
A zašto BAŠ volim da se šminkam? :-D
Ustvari, šta odredjuje želju za šminkanjem?

I da, imam tonu cipela. Samo bih cipele kupovala.
 

Back
Top