Neudata i neoženjen

MladenS.

Aktivan član
Poruka
1.476
Šta mislite ko je nesrećniji - ona koja želi da se uda, ali je nijedan muškarac neće ili on koji želi da se oženi, ali ga nijedana žena neće i svesni su da će tako biti do kraja života? Ne premeštaj temu na Ljis jer se ovde više radi o psihičkom stanju, a ne o seksu.
 
Šta mislite ko je nesrećniji - ona koja želi da se uda, ali je nijedan muškarac neće ili on koji želi da se oženi, ali ga nijedana žena neće i svesni su da će tako biti do kraja života? Ne premeštaj temu na Ljis jer se ovde više radi o psihičkom stanju, a ne o seksu.

Молим разјаснити појам удадба/женидба.
 
Šta mislite ko je nesrećniji - ona koja želi da se uda, ali je nijedan muškarac neće ili on koji želi da se oženi, ali ga nijedana žena neće i svesni su da će tako biti do kraja života? Ne premeštaj temu na Ljis jer se ovde više radi o psihičkom stanju, a ne o seksu.
Zašto kažeš ' svesni da će tako biti do kraja života'?
Ko može da predvidi buduće događaje?
 
Šta mislite ko je nesrećniji - ona koja želi da se uda, ali je nijedan muškarac neće ili on koji želi da se oženi, ali ga nijedana žena neće i svesni su da će tako biti do kraja života? Ne premeštaj temu na Ljis jer se ovde više radi o psihičkom stanju, a ne o seksu.
Mislim da su muskarci koji zele da se ozene ali to ne uspevaju nesrecniji
 
Šta mislite ko je nesrećniji - ona koja želi da se uda, ali je nijedan muškarac neće ili on koji želi da se oženi, ali ga nijedana žena neće i svesni su da će tako biti do kraja života? Ne premeštaj temu na Ljis jer se ovde više radi o psihičkom stanju, a ne o seksu.
ima ljiudi koji ne žele da se udaju/ožene i imaju decu...i nisu nesrećni zato što su sami... razmnožavanje je biološki program koji služi da Matriks opstane i nastavi da kreira energiju za vlasnike ove farme duša... zašto bi stvarali nove robove Matriksa?
 
Patrijarhat polaze dosta na imanje porodice, to je tako. Neozenjen muskarac nije dovoljno dobar. Pa eto, uzmi popove za primer - dok se ne ozene, ne mogu da se zapope.

Па донекле логично. Сингл мејл што није у стању да створи савез коме треба ...

Мислим да је то историјска новотарија.

Пре су мушкарце одмах припремали да буде у структури заједнице..и жене

Бракови су тек однедавно неуговорени ...мислим оно пар деценија.....и то не по целом свету..Углавном бела раса ..одређених вероисповести. атеисти

гаје култ неуговорених бракова

Попови врло лако налазе партнерке јер је то сигурни хлеб
 
Šta mislite ko je nesrećniji - ona koja želi da se uda, ali je nijedan muškarac neće ili on koji želi da se oženi, ali ga nijedana žena neće i svesni su da će tako biti do kraja života? Ne premeštaj temu na Ljis jer se ovde više radi o psihičkom stanju, a ne o seksu.
obzirom da se kako kažeš radi o psihičkom stanju tu može pomoći psihoterapija. Nesreća je kao i sreća sastavni dio života. odustajanje i predaja pojedina stanja (depresije, nesreće, ovisnosti isl) čine trajnim. Dok god postoji svijest da dobrim dijelom sami odlučujemo o svojemu životu niti jedno stanje nije trajno nego je podložno promjenama.
 
Mislim da su muskarci koji zele da se ozene ali to ne uspevaju nesrecniji
Ne, mislim da imaju veci pritisak patrijarhata da budu adekvatni, sto znaci da imaju zenu i po mogucstvu decu.

Patrijarhat polaze dosta na imanje porodice, to je tako. Neozenjen muskarac nije dovoljno dobar. Pa eto, uzmi popove za primer - dok se ne ozene, ne mogu da se zapope.

Imaš pravo. Hteo sam prvo reći da je podjednako ali ima i ovome što si napisala prilično istine.
 
Šta mislite ko je nesrećniji - ona koja želi da se uda, ali je nijedan muškarac neće ili on koji želi da se oženi, ali ga nijedana žena neće i svesni su da će tako biti do kraja života? Ne premeštaj temu na Ljis jer se ovde više radi o psihičkom stanju, a ne o seksu.

Mislim da svako ko želi vezu i ( ili ) brak može da pronađe svoju "srodnu dušu". Niko ne može da garantuje da će biti sam/ sama do kraja života.

Osobe koje nemaju partnera mogu da budu tužne i nesrećne. Ukoliko im tuga onemogućava svakodnevni život, potrebno je da se ide kod psihologa i po potrebi kod psihijatra i psihoterapeuta ( procenu vrše psiholog i psihijatar ).

Kako se osećate ukoliko niste u emotivnoj vezi a želite tu vezu?
 
Šta mislite ko je nesrećniji - ona koja želi da se uda, ali je nijedan muškarac neće ili on koji želi da se oženi, ali ga nijedana žena neće i svesni su da će tako biti do kraja života? Ne premeštaj temu na Ljis jer se ovde više radi o psihičkom stanju, a ne o seksu.
Zar postoji zena koju nijedan muskarac nece odnosno zar postoji muskarac kojeg nijedna zena nece?
 
Pa pogledaj koliko je neoženjenih u opustelim selima. Imaju imanje, bogatstvo, sami svoje gazde, ali devojke otišle iz sela u grad da se zaposle i/ili da se udaju.

Sa druge strane u gradovima je sve više žena u odnosu na muškarce. Pri tom oduzmi one muškarce koji ne žele ni pod kakvim uslovima u brak, a takvih je sve više i više.

I kada se to sagleda, vidi se da ipak nije da svi nađu svoju srodnu dušu i ožene se/udaju se samo ako to žarko žele.
 
2026-05-08_21-28-18-020.jpg
 

Back
Top