Netrpeljivost sopskih Srba i ostalih Srba

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
65.629
Zasto postoji netrpeljivost sopskih Srba i ostalih Srba koji govore pravilnim srpskim jezikom?

Јужњачки говор није неправилан српски језик, већ један од дијалеката српског језика.

И други народи имају дијалекте и стандардизовани књижевни језик који се разликује од локалних дијалеката.

Најбољи пример у Европи су немачки и италијански језик.

Mystic+

Legenda
Poruka
73.676
Јужњачки говор није неправилан српски језик, већ један од дијалеката српског језика.

И други народи имају дијалекте и стандардизовани књижевни језик који се разликује од локалних дијалеката.

Најбољи пример у Европи су немачки и италијански језик.

То питај твоју динароидску милу ли ти елиту која влада од 1944.г...

Askari

Zainteresovan član
Poruka
323
Да ли ти овим насловом и почетним постом кудиш јужњачки дијалект или га браниш од агресивних напада од стране оних који не говоре јужњачким дијалектом?
A ne nikako. Meni je simpatican vranjanski govor i procitao sam sve knjige od Bore Stankovica. Meni mi Sumadinci izgledaju agresivno.

Mystic+

Legenda
Poruka
73.676
Мени су подједнако драги и Врањанци и Шумадинци.

И сви други, тамо амо,
Амо да се поиграмо.

Нису.

Теби су драги динароиди преко Дрине што владају од 1944.г. и запостављају источне и јужне Србе...до пустиње...

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
65.629
Нису.

Теби су драги динароиди преко Дрине што владају од 1944.г. и запостављају источне и јужне Србе...до пустиње...

Подједнако су ми драга сва браћа и сестре и са ове стране Дрине, и са оне стране Дрине. И са ове стране Мораве и са оне стране Мораве. И са ове стране Дунава, и са оне стране Дунава.

dixieland

Domaćin
Poruka
4.415
Zasto postoji netrpeljivost sopskih Srba i ostalih Srba koji govore pravilnim srpskim jezikom? Naime sopski Srbi mijesaju padeze sto kod ostalih Srba (narocito Sumadinaca) izaziva podsmjeh.
Taj trend je i izmedju Bosnjaka Sandzaka i Bosnjaka iz Bosne.
Postoji ''podsmeh'' ali zvuči čudno da su za neke reči potpuno u pravu da čak mi grešimo koji se''hvalimo'' ispravnim govorom.
.........................................................................................................................................................................................
U celom svetu postoje takve stvari, na primer Texas i Njujork, ili nasilno uvodjenje današnjeg Nemačkog jezika kao obavezan za Nemačku populaciju koja se medjusobno do skoro ,nije uopšte razumela.

Konrad-19

Buduća legenda
Poruka
31.889
То питај твоју динароидску милу ли ти елиту која влада од 1944.г...
Screenshot_20221123_011557_com.krstarica.krstarica_edit_150695738170233.jpg

Poruka
7.792
Zasto postoji netrpeljivost sopskih Srba i ostalih Srba koji govore pravilnim srpskim jezikom? Naime sopski Srbi mijesaju padeze sto kod ostalih Srba (narocito Sumadinaca) izaziva podsmjeh.
Taj trend je i izmedju Bosnjaka Sandzaka i Bosnjaka iz Bosne.
Највише вицева има о Баеограђанима и њиховом неприродном говору.
Веорватно је све то део свакодневног надметања, које је племе височије, а које паметније

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.