Нетолеранција према Истини

Твоје право је да неулазиш у расправу самном.Али докле год ти неверујеш у оно у шта ја верујем ти трошиш своје време верујући у погрешне ствари.

Pogresno si formulisao naslov teme, bolji naslov bi bio, "Zasto odbijate da mi se poklonite, kad ja jedini znam Apsolutnu Istinu?":mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Па ја пишем у моје име кад бих писао моја вера би била ниокаква.Поклони се Ономе у чије име пишем,а не мени.;)

Tu imamo jedan problem, jer ne znam u cije ime pises. Posto pratis Pavlovo ucenje, a ne Isusovo.

Pored toga svi tvrdite da imate Apsolutnu Istinu, pa ne znam ni ko zaista zastupa Pavlovo ucenje.:think:
 
ШтА неволите у Истинском Православљу?Зашто сте убеђени у своје ставове да је ваш став онај ''прави''који је исправан?
Prvo bi morao da odgovoriš na pitanje šta je istinsko Pravoslavlje. Ja kao neverujući često čitam ovde razna prepucavanja između raznih Hrišćana. Svi se zaklinju u Bibliju a svađaju se, te stoga ne znam šta je Istinsko.
 
Prvo bi morao da odgovoriš na pitanje šta je istinsko Pravoslavlje. Ja kao neverujući često čitam ovde razna prepucavanja između raznih Hrišćana. Svi se zaklinju u Bibliju a svađaju se, te stoga ne znam šta je Istinsko.

Ми верујемо у Троједног Бога Пресвету Тројицу, као што је изложено у Никејско-Цариградском Символу вере, и у Једну, Свету, Саборну и Апостолску Цркву, коју је створио Господ наш Исус Христос и која је стуб и тврђава Истине (1. Тим. 3,15). Верујемо да је Црква Тело Христово, Богочовечански организам и да сви ми, верни, чинимо његово Тело, а Глава Цркве је Господ Исус Христос (Кол. 1,18). Верујемо да је врата пакла не могу надвладати (Мт. 16,18). Она не може да буде уништена, разорена или подељена, као ни Сам Господ, те јој стога није потребно "спасавање" људским силама.
У потпуном једномислију са Символом вере ми исповедамо једно крштење за отпуштење грехова. Руска Истински Православна Црква се строго придржава црквених правила која прописују да се оно обавља трикратним и потпуним погружењем у воду, у име Оца и Сина и Светога Духа.
http://serbiantrueorthodox.blogspot.com/search/label/Руска Истински Православна Црква
 
Nisi li se možda zapitao da li ti veruješ u prave ili pogrešne stvari? Na osnovu čega možeš biti tako siguran da si u pravu, a da drugi nisu?

Веруј проучавао сам.Зато пишем.Светско православље није у праву.Некад православне цркве су потпуно застраниле.Паписти исто,а протестанте и остале дас и не помињем.
 
Веруј проучавао сам.Зато пишем.Светско православље није у праву.Некад православне цркве су потпуно застраниле.Паписти исто,а протестанте и остале дас и не помињем.
Vidiš, proučavali su i proučavaju i katolici, i adventisti, evangelisti, pentakostalci, baptisti, anglikanci, Jehovini svedoci i milion drugih hrišćanskih pravaca.
Da ne spominjem Jevreje, muslimane i njihove pravce (ipak sam ih spomenuo).

I svi do jednog su u pravu.
I svi do jednog tvrde da su spoznali Istinu, da je Istina samo jedna i da samim tim oni jedini (za razliku od drugih) zaslužuju spasenje i večni život.
A sve te Istine su međusobno mnogo različite.

Po čemu se ti i ono što si ti proučavao razlikuje od svih ostalih?
Šta Isus govori o raznoraznim književnicima, farisejima, sadukejima, samozvanim pravovernima koji proučavaju knjige i zakone, ali nemaju pravde, milosti, ljubavi u svojim srcima?
 
Po čemu se ti i ono što si ti proučavao razlikuje od svih ostalih?
Šta Isus govori o raznoraznim književnicima, farisejima, sadukejima, samozvanim pravovernima koji proučavaju knjige i zakone, ali nemaju pravde, milosti, ljubavi u svojim srcima?

Господ Исус Христос Је основао своју Цркву.Једну Свету Истински Православну.Ја сам читао шта разни назови хришћани верују.Разни фарисеји,садукеји,самозвани правоверци су разни протестанти.Затим разни други који погрешно исповедају.
.
 
Господ Исус Христос Је основао своју Цркву.Једну Свету Истински Православну.Ја сам читао шта разни назови хришћани верују.Разни фарисеји,садукеји,самозвани правоверци су разни протестанти.Затим разни други који погрешно исповедају.
Svi oni pogrešno ispovedaju, a samo sam ja ispravan...??
Šta misliš o vladici Nikolaju Velimiroviću?
 

Back
Top