Nesto u vezi marihuane

Poruka
3.728
Pokojni deda mi je jednom rekao da je gledao neku omladinu kako stoje ispred neke zgrade i razmenjuju, puse dzoint. Ja sam mu tada rekao, pa dobro to nije neka zavisna droga.
Znate sta mi je on rekao?

"Jeste, ali tako se pocinje.'

Ta recenica mi odzvanja u glavi godinama, i evo tek sad vidim sve vise mladih oko sebe koji su tako poceli travom, a sad su vec na belom prasku. Gledam da se drzim od toga sto dalje. Macku je ubila radoznalost. Mislite o tome. :)

Zavisnost od droge ne stice se tako sto neko popusi joint. Kao sto se ne stice zavisnost od duvana i alkohola tako sto neko popusi cigaru ili popije casicu rakije. Takav stav je ozbiljna budalastina, neznanje ili neobavestenost. Droga i intoksikati su posledica, a ne uzrok.

Zavisnost od droge i ostalih intoksikanata je psiholoski problem. Ima ljudi koji su skloniji intoksikatima (sta god da je) zato sto ne mogu da nose sa nekim svojim problemom - koji tipicno negde drugde. Ne treba ih leciti od intoksikata, nego od stvarnog problema koji imaju. I onda droga nije problem.

Zavisnost od droge ne stice se tako sto neko popusi joint. Kao sto se ne stice zavisnost od duvana i alkohola tako sto neko popusi cigaru ili popije casicu rakije. Takav stav je ozbiljna budalastina, neznanje ili neobavestenost. Droga i intoksikati su posledica, a ne uzrok.

Zavisnost od droge i ostalih intoksikanata je psiholoski problem. Ima ljudi koji su skloniji intoksikatima (sta god da je) zato sto ne mogu da nose sa nekim svojim problemom - koji tipicno negde drugde. Ne treba ih leciti od intoksikata, nego od stvarnog problema koji imaju. I onda droga nije problem.
Bezanje od stvarnosti u zivotu,nista gore.Covek kada se naduva,ili napije misli da je resio problem,a kada dodje sebi tek onda vidi da nista nije uradio.

Back