nesto u vezi depresije

Poruka
3.733
pravo da vam kazem nisam do sada naisao na coveka koji se bavi fizickim radom, a da ima neke oblike teze depresije. srednje ili jace oblike depresije imaju oni koji previse sede,miriju,ceo dan sede za kompjuterom i idu na drustvene mreze,ili samo leze u krevetu i takodje idu na drustvene mreze. ovo vise pogadja mladju zensku populaciju jer rade upravo ove stvari sto napisah. nazalost,od lezanja i skrolovanja instagrama,moze samo da ti pukne glava.
 
Licno šta sam starija sve vise verujem da su teška psihička stanja povezana sa opsesijom sobom kaci depresivan vidiš samo sebe i svoje probleme sujicidalne osobe veruju dasu samo one važne i nezanima ih kakoče to delovanje da utiće na druge isto je sa ovisnostima isa lenjivosti oni štasu leni boli ih uvo za sve teški egocentrici ne vidu dalje od sopstvenog ega i toih čini bolesnima
 
pravo da vam kazem nisam do sada naisao na coveka koji se bavi fizickim radom, a da ima neke oblike teze depresije. srednje ili jace oblike depresije imaju oni koji previse sede,miriju,ceo dan sede za kompjuterom i idu na drustvene mreze,ili samo leze u krevetu i takodje idu na drustvene mreze. ovo vise pogadja mladju zensku populaciju jer rade upravo ove stvari sto napisah. nazalost,od lezanja i skrolovanja instagrama,moze samo da ti pukne glava.
Mlade ljude, naročito, u blokade može da odvede zilion stvari jer je mladost puna prekretnica, trenutaka odlučivanja na nešto što nekad ispadne da nije bilo ono pravo, predomišljanja, razotkrivenja lica i naličja sveta...
nije to puko sedenje za kompom i skrolovanje instagramom.
Skrolovala sam i ja svojevremeno FB-om, pa nisam bila depresivna ni tad, a nisam ni sad kad skrolujem Krstom.

Reči i ponašanje njihovih drugova, roditelja, profesora, prvih menadžera, kolega... Uža i šira okolina...

šta sam starija sve vise verujem da su teška psihička stanja povezana sa opsesijom sobom kaci depresivan vidiš samo sebe i svoje probleme sujicidalne osobe veruju dasu samo one važne
Ne, slobodna sam da mislim da su to mnogo češće ljudi koji poništavaju važnost sebe, a uveličavaju svoje probleme gledajući se iz perspektive kako misle da ih drugi vide, plus ono kako se osećaju (zbog toga).
 
Depresija čini osobe lenjima,sebičnima,lošima...
Ne rade oni to namerno.
Jednostavno,ne vide nadu,ništa nema smisla,strah od smrti,nestajanja
Zašto da čistiš,radiš,spremaš kad te sutra možda neće ni biti
Zar je važno koji je dan,mesec,godina kad si zarobljen u nekoj dalekoj prošlosti sa ljudima kojih više nema,i za koje misliš da te čekaju da im se pridružiš...
 
Depresija čini osobe lenjima,sebičnima,lošima...
Ne rade oni to namerno.
Jednostavno,ne vide nadu,ništa nema smisla,strah od smrti,nestajanja
Zašto da čistiš,radiš,spremaš kad te sutra možda neće ni biti
Zar je važno koji je dan,mesec,godina kad si zarobljen u nekoj dalekoj prošlosti sa ljudima kojih više nema,i za koje misliš da te čekaju da im se pridružiš...
Jeste ali staje prvo kvočka ili jaje jesu li depresivni jersu sebični ili su sebični jersu depresivni naposletku nikome se neda raditi često moramo dase nateramo a depresivni neće boli ih uvo neka keva ili neko drugi radi depresija je skup luksuz koji nemože svako da priušti
 
pravo da vam kazem nisam do sada naisao na coveka koji se bavi fizickim radom, a da ima neke oblike teze depresije. srednje ili jace oblike depresije imaju oni koji previse sede,miriju,ceo dan sede za kompjuterom i idu na drustvene mreze,ili samo leze u krevetu i takodje idu na drustvene mreze. ovo vise pogadja mladju zensku populaciju jer rade upravo ove stvari sto napisah. nazalost,od lezanja i skrolovanja instagrama,moze samo da ti pukne glava.
mrzi me da se objasnjavam sa tobom
ali smatraj se demontiranim na sastavne delove
nista nisi u pravu
poz
 
Slažem se toje ko priča o žabi stavi je u vrelu vodu iskočiče a ako polako kuvaš skuvačes je oni štasu upali u depresiju suse dugo kuvali a bili su lenji da iskoče
Ne sme se ništa generalizovati.
Svako priča na osnovu nekoga koga poznaje, ili na osnovu samog sebe, nevažno, ali je sasvim očekivano da mišljenja budu različita.
Znate šta je indikativno za moje depresivce? U životu mrava ne bi zgazili, pomogli bi kad gde god treba, imaju lepa mišljenja o svojim prijateljima, rođacima... ali, negde su svi duboko ranjeni. Svako na različit način.
 
Ne sme se ništa generalizovati.
Svako priča na osnovu nekoga koga poznaje, ili na osnovu samog sebe, nevažno, ali je sasvim očekivano da mišljenja budu različita.
Znate šta je indikativno za moje depresivce? U životu mrava ne bi zgazili, pomogli bi kad gde god treba, imaju lepa mišljenja o svojim prijateljima, rođacima... ali, negde su svi duboko ranjeni. Svako na različit način.
Nebi zgazili mrava alibi zgazili sebe dado kažu da sve mogu i da im niko ne treba imala sam ja jednu takvu drugaricu ona bi uvek sve za svakog a kad nju pitaš trebali pomoć ne ona će sve sama nikad nije pomenula licne probleme ni tražila ikakvu pomoć a svoju je nudila svremenom sam počela da imam osecaj da veruje daje bolja od drugih ida pati od sindroma supermena udaljila sam se od nje ne znam jeli u depresiji ili ni je
 
A... znate li kakvi su moji depresivci jer znaju da ne idem nigde od njih?

living good vibes GIF by Feliks Tomasz Konczakowski

Nisu to depresivci, to su moji prijatelji!
kad nju pitaš trebali pomoć ne ona će sve sama nikad nije pomenula licne probleme ni tražila ikakvu pomoć a svoju je nudila svremenom sam počela da imam osecaj da veruje daje bolja od drugih ida pati od sindroma supermena udaljila sam se od nje ne znam jeli u depresiji ili nije
Paaa... možda i nije bila depresivna, možda je samo introvert kao ja.
Volim i sama tako da radim sve bez ičije pomoći, ali ne da bih bila ''supermen". To je više da dokažem sebi da mogu, a osećaj na kraju je sjajan, a nikog nisam namučila!
 
A... znate li kakvi su moji depresivci jer znaju da ne idem nigde od njih?

living good vibes GIF by Feliks Tomasz Konczakowski

Nisu to depresivci, to su moji prijatelji!

Paaa... možda i nije bila depresivna, možda je samo introvert kao ja.
Volim i sama tako da radim sve bez ičije pomoći, ali ne da bih bila ''supermen". To je više da dokažem sebi da mogu, a osećaj na kraju je sjajan, a nikog nisam namučila!
Svi nekad trebamo pomoć i druge nije loša stvar reci drugoj osobi daje potrebna
 
bukvalno vam ne mogu opisati koje su ZLO te "drustvene mreze".....legnes malo u krevet kao da se "odmoris", a posle kad ustanes mozak se pretvorio u zele bombone,nisi ni za sta. ima onaj osecaj camotinje koji je opasan. ali gledajte samo koliko ima tih mladih koji se tako ponasaju. skroluje instagram u krevetu sa namrgodjenom i smorenom facom...drze telefon na ulici,u autobusu,dok cekaju u red,verovatno ga drze i na wc solji. dal je bre ovo moguce sta nam se desava
 
pravo da vam kazem nisam do sada naisao na coveka koji se bavi fizickim radom, a da ima neke oblike teze depresije. srednje ili jace oblike depresije imaju oni koji previse sede,miriju,ceo dan sede za kompjuterom i idu na drustvene mreze,ili samo leze u krevetu i takodje idu na drustvene mreze. ovo vise pogadja mladju zensku populaciju jer rade upravo ove stvari sto napisah. nazalost,od lezanja i skrolovanja instagrama,moze samo da ti pukne glava.
To nije depresija. Depresivci pre svega izbegavaju komunikaciju sa ljudima, da ne bi bili povredjeni, potom, nikad ne bi povredili drugog, pre ce na sebe.
Trece, misle da ne vrede nista i samim tim imaju zelju da okoncaju zivot.
 
bukvalno vam ne mogu opisati koje su ZLO te "drustvene mreze".....legnes malo u krevet kao da se "odmoris", a posle kad ustanes mozak se pretvorio u zele bombone,nisi ni za sta. ima onaj osecaj camotinje koji je opasan. ali gledajte samo koliko ima tih mladih koji se tako ponasaju. skroluje instagram u krevetu sa namrgodjenom i smorenom facom...drze telefon na ulici,u autobusu,dok cekaju u red,verovatno ga drze i na wc solji. dal je bre ovo moguce sta nam se desava
Sve zavisi u sta se upustas.
 
pravo da vam kazem nisam do sada naisao na coveka koji se bavi fizickim radom, a da ima neke oblike teze depresije. srednje ili jace oblike depresije imaju oni koji previse sede,miriju,ceo dan sede za kompjuterom i idu na drustvene mreze,ili samo leze u krevetu i takodje idu na drustvene mreze. ovo vise pogadja mladju zensku populaciju jer rade upravo ove stvari sto napisah. nazalost,od lezanja i skrolovanja instagrama,moze samo da ti pukne glava.
Pogađa i mušku populaciju .Možda čak i više.
 
Poslednja izmena:
Depresija je toliko ozbiljno i teško stanjeda zaista ne treba banalizovati njene razloge. Ko to nije prošao lično,nema pojma o čemu pameta. Depresija je pakao. Etalon pakla. Ne vatra i đavoli,nego depresija i strah. I gluposti o dosadi i manjku fizičkog rada kao uzroku nemaju veze sa realnošću. To je i biološko hemijski proces u telu,poremeti se celokupna hemija organizma. Zato savwti tipa šetnje,druženja,molitve itd su slabo korisni. Ne leče depresiju. I ne zezajte se na tu temu,jer to nije uopšte bezazleno i nije za sprdnju. To je ozbiljna,ozbiljna patnja.
 

Back
Top