Nešto oko Deamweavera!

Kulaš

Početnik
Poruka
2
Dobro veče svima!
Kao što se i vidi ja sam ovdje novi i imao bih nekoliko pitanja oko web dizajna naravno.
Naime početnik sam u tome i počeo sam radtit u Dreamweaveru mx a umjesto flasha
"koristim" swish.
Prvo pitanje bi bilo slijedećeg tipa:"Napravim animaciju u swishu(u ovom slučaju su to slova sa kojekakvim efektima) i ubacim ju naravno u stranicu u kojoj želim da taj tekst bude.
Stranicu radim u Dreamweaveru a problem je taj što ne znam kako da slova koja iz swisha
exportujem u dreamweaver postavim baš ondje gdje želim?
Naime pri ubacivanju u dreamweaver ona se smjeste na sredinu stranice a ja hoću da budu
pri vrhu.
Usoijem ih doduše i staviti na vrh ali tada izgube na veličini fonta i skoro da se i ništa ne vidi.
Svašta sam probao no ne ide.
Onda me zanima kako određenu sliku također.ili gif strpati tamo gdje poželim i da to bude točno ondje gdje zamislim(ovo je pitanje slično kao i ovo gore).
Napravim tablice i onda hoću sliku strpati u nju a ona zbriše ispod tabli i pošizim nravno.
Zatim,kako napraviti da okvir web stranice poprimi zaobljeniji izgled.
Teško mi se izraziti kada ništ ne kopčam pa se nadam da nećete zamjeriti.
Napominjem da neznam ništa oko programiranja i da taj sajtić pravim isključivo bez tiih stvari iako bih volio i to znati jer znam koliko ljudi koji to savladaju trebaju i volje i želje pa im se divim.
Isto tako kada napravim najobičniji gumb na oji klikneš da bi ušao na drugu stranu,nikako ne mogu staviti gdje ja hoću.
Gdje griješim?
Pozdrav ljudima dobre volje!
 
Pozicioniranje na strani, imas vise metoda, ali bez tabli ili DIV tagova tesko da ces nesto uraditi kako treba.
Ogromna bi to lekcija bila da sad cukam ovde, uzme neku knjigu za DW jer tesko da ces drugacije nauciti, ili ako znas extra engleski i tutorijale na netu.
Naravno imas i knjige u skeniranom obliku i to bas za DW, ali to je piraterija pa necu ostavljati link ovde, ako ti zaista treba javi se na pp.
pozz
 
loop:
Ceo studio8 se moze naci za 300 i kusur $ a samo Dw, cini mi se za stotinjak $
A ako trazis piratska izdanja onda od 50 pa do 300 din ;)

OK, bio ja na sajtu Adobe-Macromedia, video sam cene... a kod mene u Nisu davno nisam uspeo da nabavim nesto od pirata - svi se usrali. Znam da nije mesto za takva pitanja, ali, imas li neku preporuku??
 

Back
Top