Nešto o meni - Urwald

Urwald

Domaćin
Moderator
Poruka
4.938
Pade mi na pamet da (pošto sam mod na psihologiji) napišem nešto o sebi što bi možda bilo zanimljivo/korisno ljudima koji su zainteresovani za priču/diskusije i sl.

Za početak zovem se Milutin :hvala:

Poreklom sam iz Hrvatske, '91. godište
Kad bi moj život bio vremenska prognoza, glasio bi otp:
„Burna prošlost. Kišovita sadašnjost. Oblačna budućnost - ali sa (povremenim) zracima svetlosti.“

INTJ-A tip ličnosti:
Po prirodi radoznao, sklon posmatranju, analiziranju, kao i planiranju svega i svačega.
Uglavnom sam tih i povučen kao osoba - mada umem biti iznenađujuće pričljiv kada se nađem u odgovarajućem društvu.
U detinjstvu sam razvio sklonost da rasturam/sastavljam stvari (mahom tehnika) što se nekada može primetiti da radim i u diskusijama postavljanjem (najčešće napornih) pitanja/traženja definicija i sl. :whistling:
Značajan deo slobodnog vremena provodim mazeći se sa divnom grupom mačaka o kojima se brinem 😸

Stvari koje volim:
kišno vreme, post-rock, crafting, stvari vezane za psihologiju/medicinu, anime/mange, starije (J)RPG igre, životinje/kućni ljubimci , sve što je vezano za prirodu, slagalice ...

Stvari koje ne volim:
sunčano vreme, letnje vrućine, small talk, gužve, buku ...

Ako imate pitanja/probleme vezane za potforum psihologije ili samo hoćete da kažete ćao/predstavite se (ako ste novi) - slobodno mi pustite poruku, uglavnom odgovaram u roku od 24h zbog posla kojim se bavim.
 
zašto koristiš korisničko ime Urwald?
Taj nick koristim na većem broju sajtova iz razloga što me podosta ljudi prepoznaje po njemu. Negde pre korone sam počeo da se aktiviram na nekim stranim sajtovima i svi kul nickovi su bili zauzeti, te se setih ko će normalan da koristi neku nick na nemačkom :prstic:
A i suštinski me mrzelo da koristim neki stari nick jer sadrži cifre u sebi, Urwald se bar lako pamti :okok:
 
Ja sam INTP-A.

Doduše, J i P stoje skoro u razmeri pola-pola. Sa druge strane, najizraženija karakteristika 74% Assertive. :cool::cool::cool: Što me najčešće dovodi u loše i bezizlazne situacije, jer idem samo napred kao Gorska garda i ne umem da osetim opasnost niti da se povučem ili pobegnem, zbog toga valjda stalno stradam, ali tako je kako je, volim svoje osobine. Obično me doživljavaju kao povučenog i introvertnog, što zapravo nije istina, samo pošto sam predominantno racionalan ne vidim razlog zašto bih komunicirao sa ljudima koji me ne zanimaju, ali kada me neko zanima, onda sam obično previše nasrtljiv zbog gore pomenute osobine.

The Logician
Code: INTP-A
Role: Analyst
Strategy: Confident Individualism

Mind - This trait determines how we interact with our environment.
39% Extraverted - 61% Introverted
Introverted individuals prefer solitary activities and get exhausted by social interaction. They tend to be quite sensitive to external stimulation (e.g. sound, sight or smell) in general.

Energy - This trait shows where we direct our mental energy.
57% Intuitive - 43% Observant
Intuitive individuals are very imaginative, open-minded and curious. They prefer novelty over stability and focus on hidden meanings and future possibilities.

Nature - This trait determines how we make decisions and cope with emotions.
56% Thinking - 44% Feeling
Thinking individuals focus on objectivity and rationality, prioritizing logic over emotions. They tend to hide their feelings and see efficiency as more important than cooperation.

Tactics - This trait reflects our approach to work, planning and decision-making.
49% Judging - 51% Prospecting
Prospecting individuals are very good at improvising and spotting opportunities. They tend to be flexible, relaxed nonconformists who prefer keeping their options open.

Identity - This trait underpins all others, showing how confident we are in our abilities and decisions.
74% Assertive - 26% Turbulent
Assertive individuals are self-assured, even-tempered and resistant to stress. They refuse to worry too much and do not push themselves too hard when it comes to achieving goals.
 
Baš me je prijatno iznenadila ova tema.
Za početak mislio sam da si stariji ne znam zašto, isto smo godište. Nije baš za pdihologiju, a možda i jeste, svaki kraj ima svoje osobenosti u mentalitetu, Dalmacija možda?
Nope, sa Korduna sam, sada što se tiče mentaliteta pa i meni se čini da svaki kraj ima svoje specifičnosti, neke jesam pokupio, mada dobar deo toga sam i usvoji sa strane jer sam kao dete neko solidno vreme proveo po EU ;)
 
Sve jasno. Pa ste dosli u Srbju?
Tako nekako, 95te... No i posle toga sam putovao/boravio po Austriji/Nemačkoj i sl.
Do korone sam prilično često putovao/stanovao i radio po EU, no posle toga mi se svašta nešto promenilo u životu pa sam najveći deo vremena ovde ...
Moglo bi se reći da sam se napokon skrasio :hvala:
 
Rasturač i sastavljač tehnike. Isti sam od malih nogu.
Tu si me već "pridobio".
Ima tu još zajedničkog.
Mlađi si dosta od mene ali duhovno me obogaćuju i podmlađuju i obraduje spoznaja da negde nije baš sve otišlo u starlete i dizelaše.
Nisam od lgbtqxk
Samo iz srca pišem.
Ima još nade za moj zavičaj, koji sam ostavio a to nema cenu.
Bog ti zdravlja dao i hvala na iskrenoj poruci
🍻
 
Poslednja izmena:
Što se tiče mene nisam dugo na forumu Krstarica pretežito sam komentarisao i otvarao neubičajene teme na pod forumu Religija i duhovnost i Psihologija jer to su jedine stvari u kojima izražavam jedinstvene stavove i mišljenja.

Do svoje tridesete godine živio sam u jednom selu blizu grada Tuzle u BiH. Hrvatske nacionalnosti sam i zovem se Julian živio sam sa roditeljima na našem poljoprivrednom imanju bavio sam se poljoprivredom i građevinarstvom zajedno sa ocem, a majka je radila kao domaćica i radila je sa nama također poljoprivredu.

2019 godine rasprodajemo većinu mašina i životinja, ostavljamo kuću, ostale objekte i zemlju odlazimo uz pomoć moga starijeg brata koji je otišao u Njemačku prije nas u Njemačku Nordrhein-Westfalen blizu grada Bielefelda. Otac i ja pronalazimo posao kao građevinari u jednoj manjoj firmi koja je sjedištem u Bielefeldu tu smo radili više od pet i pol godina zajedno. Već je sedma godina od kako živimo u Njemačkoj više se ne bavimo građevinskim poslovima. Majka sada radi u školi sa 61 se zaposlila u Njemačkoj u obližnjem mjestu gdje brat živi.

Ne bih se vratio na Balkan više jer dole ne vidim nikakav pomak i poboljšanje stanja u društvu.

U Tuzli sam završio četverogodišnju školu za Elektrotehničara Energetike i radio sam u jednoj manjoj firmi jedan period kao Elektroinstalater prije nego ćemo se preseliti u Njemačku.
 
Poslednja izmena:
Prave macke ili figurativno izražavanje?
Poštovanje
Prave 😺
1000044661.jpg
 
Pade mi na pamet da (pošto sam mod na psihologiji) napišem nešto o sebi što bi možda bilo zanimljivo/korisno ljudima koji su zainteresovani za priču/diskusije i sl.

Za početak zovem se Milutin :hvala:

Poreklom sam iz Hrvatske, '91. godište
Kad bi moj život bio vremenska prognoza, glasio bi otp:
„Burna prošlost. Kišovita sadašnjost. Oblačna budućnost - ali sa (povremenim) zracima svetlosti.“

INTJ-A tip ličnosti:
Po prirodi radoznao, sklon posmatranju, analiziranju, kao i planiranju svega i svačega.
Uglavnom sam tih i povučen kao osoba - mada umem biti iznenađujuće pričljiv kada se nađem u odgovarajućem društvu.
U detinjstvu sam razvio sklonost da rasturam/sastavljam stvari (mahom tehnika) što se nekada može primetiti da radim i u diskusijama postavljanjem (najčešće napornih) pitanja/traženja definicija i sl. :whistling:
Značajan deo slobodnog vremena provodim mazeći se sa divnom grupom mačaka o kojima se brinem 😸

Stvari koje volim:
kišno vreme, post-rock, crafting, stvari vezane za psihologiju/medicinu, anime/mange, starije (J)RPG igre, životinje/kućni ljubimci , sve što je vezano za prirodu, slagalice ...

Stvari koje ne volim:
sunčano vreme, letnje vrućine, small talk, gužve, buku ...

Ako imate pitanja/probleme vezane za potforum psihologije ili samo hoćete da kažete ćao/predstavite se (ako ste novi) - slobodno mi pustite poruku, uglavnom odgovaram u roku od 24h zbog posla kojim se bavim.
Sorry, koga briga?
 
Sorry, koga briga?
Meni npr jeste zanimljivo da cujem neke stvari od ljudi s kojima komuniciram, cak i ako zanemarimo emotivnu stranu- opet dobro je znati stajaliste nekoga s kim diskutujemo da bi razumeli njegovu poziciju, perspektivu- odnosno Perspektiva je relativna poziciji posmatraca- i da bi smo razumeli njegovu perspektivu korisnio je razumeti neciju poziciju i kakao je doslo do te pozicije i kako su odredjene stvari dovele do odredjene pozicije i gledista posmatraca, tako da za sve koje komuniciraju s Urwaldom interesuje sta on ima da kaze o sebi i svojim stavovima.
 
Po prirodi radoznao, sklon posmatranju, analiziranju, kao i planiranju svega i svačega.
To je dobro što si slon planiranju. Planiranjem se ekonomiše sa vremenom. U preduzećima, školama, institucijama rad je isplaniran pa se uradi što više je moguće. U preduzeću gde radim dominira načelo da je sve isplanirano. Dakle zna se gde šta stoji, ko će biti izvođač radova, šta će se raditi koji dan + postoji plan za šta raditi kada se desi neplanirani zastoj.
Treba planirati šta da se radi u životu + kako sam naučio iz preduzeća: imati plan koji treba sprovesti kada se desi neplanirani zastoj.

Dobro je što si sklon analiziranju jer bez analize nema sinteze. Učenici srednjih muzičkih škola imaju predmet muzički oblici gde se učenici obučavaju da analiziraju muz. delo kako bi u budućnosti mogli da stečena znanja primene u praksi npr. komponovanju pesme ili kompozicije.

Smatram da puno analize dovodi do paralize. Npr. na osonovu vesti iz crne hronike ja sam prognozirao da ću krepati od kovida, da će vozač autobusa kojim putujem na posao prevrnuti autobus i da ću krepati. Kao što vidite i kao što ja vidim još nisam krepao. Dakle puno analize dovodi do paralize.


U detinjstvu sam razvio sklonost da rasturam/sastavljam stvari (mahom tehnika) što se nekada može primetiti da radim i u diskusijama postavljanjem (najčešće napornih) pitanja/traženja definicija i sl.
Iz ove izjave saznajem da imaš razvijenu unutrašnju motivaciju, dakle da tu rabotu radiš zato što voliš a ne da bi položio ispit. To je super.
Moj ujak kad je bio mladić on je rastavio radio kasetofon i kada ga je sastavio nešto nije bilo OK.

„Burna prošlost. Kišovita sadašnjost. Oblačna budućnost - ali sa (povremenim) zracima svetlosti.“
Dešava se. Dosta ljudi imaju burnu prošlost pa šta... Kako je Džedaj Kale rekao raduj se životu, raduj se životu to je sasvim prirodno. Neko se raduje što ima žestok seks sa parterom ili partnerkom, neko švrlja iako je u vezi, sve je to za ljude. Da se čovek umiriti na različite načine.

Možemo se složiti da je mnogima sadašnjost kišovita. Sasvim prirodna pojava. U životu sve ima svoje vreme:
vreme kad se smeje, vreme kad se plače
vreme za mir, vreme za rat
vreme za ljubav, vreme za mržnju

zaključak: sasvim je za očekivati da je sadašnjost kišovita a i sasvim je za očekivati da će proći zato što je sve u životu prolazno.

Što se tiče budućnosti, smatram da je budućnost misterija: niko ne zna šta će se desiti.
Stradali ispod nadstrešnice nisu znali da neće dočekati novo jutro, mladost koja je izgorela u Kontrastu 2012. nije znala da će izgoreti kao što ni ja sad ovog trenutka ne znam da li će me večeras pregaziti kola kada budem izašao s drugom na krofnu.
Naravno ne treba misliti crno.
 
@Urwald
Да ли си некада десило да си раставио уређај и када си га саставио да није хтео да ради?
Uglavnom ne, kada rastavljam stvari ako je nešto nepoznato u pitanju uzmem da snimim proces rasturanja, kako bih posle mogao da ga obrnem.
Par puta se desilo da nešto nije htelo da proradi, no ponovo rastavim pa nađem do čega je bilo.
Mada dosta toga što sam rastavio nikada nisam ni sastavio, više je bilo da provalim šta/kako
 

Back
Top