NESTO O ANTI-VIRUSU

gruja_bg

Zainteresovan član
Poruka
102
Da li vam se nekad desilo da vam vas anti-virus izbaci na ekran prozor i kaze vam da imate virus (zarazen fajl) vi mahinalno kliknete da ga ocisti i onda ukapirate da ste upravo tj anti-virus obrisao neki vazan fajl iz sistema ili neke vase omiljene igrice.Koristio sam nekoliko anti-virusa u kojima za malo da mi se to desi..zanima me da li bi mogo da se napravi ili da li postoji anti-virus koji moze samo da ocisti fajl ali ne da ga i obrise…ako to nije moguce zasto onda ne naprave da anti-virus zarazene fajlove potrazi na svom sajtu I da ih zameni za ne zarazenim, nesto slicno kao kad se apdetuje….mada to bi morala da bude velika baza fajlova ali za pocetak bi mogli da naprave neku manju sa osnovnim ali vaznim fajloima,a da igrice na svojim sajtovima nude ne zarazene fajlove u koliko vam se zarazi neki fajl…naravno to moze da se zloupotrebi za hakovanje programa…pa bi zato voleo da sve to prokomentarisemo….
 
Zavisi koji je anti virus program..Norton znam da svima pravi probleme..ja koristim avast gde postoji opcija move to chest..ako se obrise fajl iz sistema mozes probati recovery..mada mislim da ne pomaze..vec samo instaliranje celog windows-a.
 

Back
Top