Quantcast

Nešto je sa kovidom 19 jako čudno!

Schrodinger

Ističe se
Poruka
2.506
Ubijen kineski naučnik koji je istraživao kovid 19
Profesor Univerziteta u Pitsburgu Bing Liju, koji je istraživao koronavirus, ubijen je iz vatrenog oružja za vikend.
Kako tvrdi univerzitet - nalazio se na pragu "veoma značajnih otkrića" o koronavirusu.
Pronađen je u svojoj kući u subotu sa prostrelnim ranama na glavi, vratu, ramenima i ekstremitetima, saopštila je policija, prenosi CNN.

Гром

Ističe se
Poruka
2.807
Шта је технократија? То је нови нашин уређења друштвеног живота који треба да замени демократију која се показала неуспешном,
У технократији ће влада бити састављена од стручњака из разних области који би требали водити државу путем који је најбољи. И све би то било лепо да технократију не заговарају власници корпорација који држе у рукама све те стручњаке који ће нас наводно водити у Боље сутра, Корпорације су намериле да капитализам пређе у корпоратизам а демократија у технократију. Велика је превара мислити да ће нас стручњаци водити куда је најбоље, ти стручњаци ће нас водити куда корпорације мисле да је најбоље, Сви знамо како су људи покварени, да свуда влада мито и корупција, што је неко на вишем положају више ти пара треба ако ти је потребна његова помоћ, Интелектуалци предњаче у томе. Нама је потребно да сами постанемо свесна бића која су добро информисана и која разумеју да друштво не може да напредује ако сви не радимо за друпштво, да је наш интерес на другом месту из интереса друштва, Христос је управо то дао као модел , братољубље и љубав према ближњима је једини нашин да сви будемо на добитку, Докле год се будемо такмичили ко је бољи, ко је више стеко и ко је памртнији, лепши...ми нећемо моћи да напредујемо као друштво. Телевизија промовише разврат, скупштина доноси законе који подршавају содомију и разврат, а људи зомбирани телевизијом излазе на гласање мислећи да знају шта је добро за друштво.Полако нам се укидају сва људска права и на крају ћемо постати ко кинези, роботизовани зомбији.

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.587
Докле год се будемо такмичили ко је бољи, ко је више стеко и ко је памртнији, лепши...ми нећемо моћи да напредујемо као друштво.
Ali je to istovremeno i nemoguća ideja.

Cela civilizacija funkcionisala je tako što su jača plemena, naroi, pobeđivali slabije i to uz pomoć robova.
Ako te rob ne sluša, ako ne radi dobro - jednostavno ga ubiješ i nađeš drugog.

Ali je vremenom sve veći problem bio naći nove robove. I ne samo to, već je bio problem održati ih u životu dovoljno dugo da ti završe posao (palatu, puteve, poljoprivredu, ratove..)

Zato su se moćnici genijalno dosetili da preokrenu stvar - da robove umesto kaznama, motivišu nagradama.

Pa si tako dobio takmičenje za bolji obrok, za bolji smeštaj, odeću, obuću..i evo vidimo dokle je to danas došlo.

Sad imaš milijarde šuša i mandrila koji se takmiče ko će imati bolji telefon, auto, selfi, ko je šta sve jeo, gde je putovao..

Svi su zagrizli kosku, nemajući ni u dupetu ideju da su robovi kojima u trenutku sve to može biti oduzeto.

Oni koji se pitaju kako i kuda da ide ovaj svet, nemaju mobilne, nemaju plate, nemaju potrebe da se takmiče bilo sa kim - oni jednostavno poseduju sve i svakoga.

I gledaju kako se svi glođu oko koske, kako ubijaju jedni druge za bolje i lepše mesto pod suncem.

Demokratija u Grčkoj je važila samo za slobodne ljude (ne zaboravimo da je Grčka imala robovlasničko uređenje) žene i ljudi ispod 30g nisu imali pravo glasa..itd

I ta "demokratija" se provlači eto do danas, sa varijantama i podvarijantama, ali očigledno je da je postala samoj sebi kočnica.

Tehnokratija svakako već nastupa (ko se ne slaže nek baci svoj smartphone) i ljudi već ne umeju da funkcionišu bez toga.

U prvo vreme će biti raznih kurobecanja, ali..na kraju ćemo svi završiti sa čipovima.

Već sada se provlači ideja da smo mi poslednja generacija ljudi koji su se razmnožavali seksom. (Doći će deca rođena iz veštačkih materica, genetski pripremljena tako da ne boluju ni od čega i da žive 500 godina sa organima koji će biti zamnejivi)

Tako da..možemo samo da gledamo i da trepćemo

Гром

Ističe se
Poruka
2.807
Све си то лепо описао, Али за верника има наде, ми се не уздамо у покварене људе него у свемогућег праведног Бога.
Он нам поручује да је победио и да ће бити уз нас у времену невоље које је почело.
Ми сами се не можемо изборити против машинерије која је запосела све полуге власти у свету.
Неки позивају на бунт на немире, и проречено је да ће бити немира и ратова свуда по свету,
Ми хришћани не верујемо да се насиљем то може променити, На нама је да се клонимо зависности од система, да свој живот организуијемо тако да власт не може да нас уцени глађу да би смо били послушнициа Бог ће водити нашу борбу на њему знан начин.
Вероватно ће Бог искористити ове побуњенике који не знају за Бога да отежа светским моћницима да нас брзо ставе под кључ. и тако дочекамо његов други долазак у коме је спасење. Свакако ће и многи верници страдати у превирањима али шта да се ради, бар имамо наду да долази боље време

Гром

Ističe se
Poruka
2.807
Nisam iz te priče.
Ne znam da li boga ima ili nema, ali ako je sve od boga dato onda je dao i te pokvarene ljude pa ako je to pravedno, onda ok..msm
Управо тако Бог је створио и неправедне људе и они имају своју улогу у освешћивању, буђењу човечанства, Све је баш онако како треба да буде.
Али мало да скренем са теме;
Пре пар месеци сам за своју употребу патентирао одговор на питање; Како си? - Да је боље не би ваљало
Јутрос нисам радио па сам се мало шврћкао по селу, куповао нешто. И замисли; до сада ми се није десило да сретнем некога ко би тако одговорио на то питање, А јутрос сам без да сам ја неког питао, како си? него у пролазу сам од других људи који су међусобно причали чак у три наврата чуо тај одговор. Треба човек да има специфичан мисаони ток да би дао један тако нетипичан одговор, Људи се буде, почињу другачије да гледају на живот.
Има наде веруј ми
Постоји озбиљна опасност да ће тај нови вирус заразути добар део човечанства и да ће они који стекну имунитет постати отпорни на многе болести

Poslednja izmena:

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.587
Управо тако Бог је створио и неправедне људе и они имају своју улогу у освешћивању, буђењу човечанства,
ne snalazim se ja u tim logičkim kolapsima znaš..
stvorio pravdne i nepravedne kako bi osvestio čovečanstvo..msm što odma nije stvorio osvešćeno čoečanstvo i izbegao sva nepotrebna sranja..

Гром

Ističe se
Poruka
2.807
ne snalazim se ja u tim logičkim kolapsima znaš..
stvorio pravdne i nepravedne kako bi osvestio čovečanstvo..msm što odma nije stvorio osvešćeno čoečanstvo i izbegao sva nepotrebna sranja..
Тебе изгледа мрзи да размишљаш. Одговоер на та питања сам добио размишљајући да то има смисла а ти чим ти се учини да нешто нема смисла одма одустајеш од размишљања, То је глупост и готово. Тако никада ништа нећеш разумети како ваља.
Највеће мудрости сам нашао тамо где сам у првом погледу нашао глупост.
Бог је био вешт па је најбоље сртвари сакрио од недостојних,
Тако је чистоћу сакрио у прљавштину, Светлост је сакрио у таму а мудрост је сакрио у глупост да је не нађу они који су препаметни и који у свему виде глупост.
Зато Писмо каже за Бога; Одабрао је оне који се у свету не сматрају за ништа, да посрами велике моћне и препаметне интелектуалце

Schrodinger

Ističe se
Poruka
2.506
Ko je ubijeni naučnik?
Bio je deo tima koji je razvijao različite biološke sisteme za tumačenje ćelijskih mehanizama novog koronavirusa, kao i ćelijsku osnovu zdravstvenih komplikacija pacijenata, piše „Saut čajna morning“.
Lju je bio vođa istraživanja na polju imunološkog sistema, modelišući složene procese poput reakcija na zračenje, terapiju zračenjem i imunološki odgovor.
Lju je živeo sa suprugom, koja nije bila kod kuće u trenutku ubistva.
...
„Nemamo nijedan dokaz da ovaj tragični događaj ima veze sa njegovim poslom na Univerzitetu u Pitsburgu ili bilo kakvim poslom tamo, kao ni sa trenutnom zdravstvenom krizom koja pogađa Sjedinjene Američke Države i svet“, rečeno je u policijskom odeljenju koje istražuje ovo ubistvo, prenosi „Pitsburg post gazeta“.
Ranije je motiv ubistva doktora Binga Ljua policija nazvala „dugotrajnim nesuglasicama sa intimnim partnerom“. Međutim, nisu dali detaljnije objašnjenje ove tvrdnje, navodi ovaj medij.

Olja.S

Ističe se
Poruka
2.205
Тебе изгледа мрзи да размишљаш. Одговоер на та питања сам добио размишљајући да то има смисла а ти чим ти се учини да нешто нема смисла одма одустајеш од размишљања, То је глупост и готово. Тако никада ништа нећеш разумети како ваља.
Највеће мудрости сам нашао тамо где сам у првом погледу нашао глупост.
Бог је био вешт па је најбоље сртвари сакрио од недостојних,
Тако је чистоћу сакрио у прљавштину, Светлост је сакрио у таму а мудрост је сакрио у глупост да је не нађу они који су препаметни и који у свему виде глупост.
Зато Писмо каже за Бога; Одабрао је оне који се у свету не сматрају за ништа, да посрами велике моћне и препаметне интелектуалце
A ti si, naravno, među "dostojnima", gde si sam sebe smestio. Hm. 🤔

Olja.S

Ističe se
Poruka
2.205
Бог одређује ко је достојан.
Tako je, što znači da ti ne možeš znati ko nešto razume kako valja, ili ko ne razume, niti možeš znati da li su mudrosti baš ono što ti misliš da jesu mudrosti. Ti možeš verovati da jesu, a one opet mogu biti i samo GLUPOSTI koje ti vidiš kao mudrosti. 😎 Ili si možda ubeđen u to da je Bog odredio baš tebe kao dostojnog ? 🤔

Гром

Ističe se
Poruka
2.807
Tako je, što znači da ti ne možeš znati ko nešto razume kako valja, ili ko ne razume, niti možeš znati da li su mudrosti baš ono što ti misliš da jesu mudrosti. Ti možeš verovati da jesu, a one opet mogu biti i samo GLUPOSTI koje ti vidiš kao mudrosti. 😎 Ili si možda ubeđen u to da je Bog odredio baš tebe kao dostojnog ? 🤔
Бог достојнима показује и разлику између филозофирања и духовности

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.939
Francuski Nobelovac specijalista je za HIV , nikako i za Korone.
Nama, obicnim ljudima sve je to jedno te isto, ali nije tako,
Postoje naucnici koji se od pocetka svog naucnog rada bave jednom bakterijom, virusom, ne prelaze
sa jedne teme na drugu pa tako imamo naucnike za korona viruse i naucnike koji se bave ebolom ili HIV virusom,
onda imamo priucene kalfe, to su obicno polupismeni novinari koji u tri reda u svojoj zutoj stampi objasnjavaju jos nepismenijoj
citalackoj publici kako stvari stoje:D

Olja.S

Ističe se
Poruka
2.205
Francuski Nobelovac specijalista je za HIV , nikako i za Korone.
Nama, obicnim ljudima sve je to jedno te isto, ali nije tako,
Postoje naucnici koji se od pocetka svog naucnog rada bave jednom bakterijom, virusom, ne prelaze
sa jedne teme na drugu pa tako imamo naucnike za korona viruse i naucnike koji se bave ebolom ili HIV virusom,
onda imamo priucene kalfe, to su obicno polupismeni novinari koji u tri reda u svojoj zutoj stampi objasnjavaju jos nepismenijoj
citalackoj publici kako stvari stoje:D
Nije se moj post odnosio na Montanjijea, Rayela. :) Zato u mom odgovoru i nema klipa koji je Grom postavio. Nisi ispratila na šta sam reagovala, a to je njegova rasprava sa Ranjenim, u kojoj sebe predstavlja kao nekog ko razume, a Ranjeni kao ništa ne razume. 🙃

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.