Нестала је хрватска национална валута

Akset

Primećen član
Poruka
542
Од јуче нема више хрватске националне валуте. После свега 28 година постојања, као и претходно 4 под усташама, нестала је куна. Да ли ово значи да хрватска полако губи атрибуте националне државе и враћа се у неки вазални положај спрам Брисела као некада Београда, Будимпеште и Беча?
Није то била лоша валута.
Занимљиво да се Данци и Швеђани не одричу својих валута иако су у ЕУ.
 
Poslednja izmena:
Nemačka se jeste odrekla marke, u čast novoformirane supersile EU
Posto znam mnogo Hrvata kako pluju preko EU da je komunisticka, da Brisel gospodari itd., bas mi je obradovalo da ste sada konacno izgubili i valutu. Korak po korak do nestanka. Jedini u EU koji se masovno mnoze nisu hricani :D ili su gejevci
 
Од јуче нема више хрватске националне валуте. После свега 28 година постојања, као и претходно 4 под усташама, нестала је куна. Да ли ово значи да хрватска полако губи атрибуте националне државе и враћа се у неки вазални положај спрам Брисела као некада Београда, Будимпеште и Беча?
Није то била лоша валута.
Занимљиво да се Данци и Швеђани не одричу својих валута иако су у ЕУ.
Da, jadna Nizozemska, Francuska, Portugal, Grčka i Njemačka. Gubitkom svoje nacionalne valute pali su u vazalni položaj prema Bruxellesu. :sad2:

Danci su u pregovorima za ulazak u EU stavili kao uvjet da nikada neće prijeći na euro. :kafa:
 
Posto znam mnogo Hrvata kako pluju preko EU da je komunisticka, da Brisel gospodari itd., bas mi je obradovalo da ste sada konacno izgubili i valutu. Korak po korak do nestanka. Jedini u EU koji se masovno mnoze nisu hricani :D ili su gejevci
Meni je baš drago da Srbija bilježi pozitivan prirodni prirast i bujanje stanovništva. Sve čestitke! :super: :hahaha:
 
Од јуче нема више хрватске националне валуте. После свега 28 година постојања, као и претходно 4 под усташама, нестала је куна. Да ли ово значи да хрватска полако губи атрибуте националне државе и враћа се у неки вазални положај спрам Брисела као некада Београда, Будимпеште и Беча?
Није то била лоша валута.
Занимљиво да се Данци и Швеђани не одричу својих валута иако су у ЕУ.
Sada im je na 1 evru nas Nikola tesla.Inace oni i nemaju nikog pogodnog iz istorije za lik na novcanici.
 
Mogli su da stave Bornu Timocanina.
Ili Rudjera Boskovica.
Ili Bana Jelacica
Ne postoji nikakav Borna Timočanin, ali postoje oni koji nisu sposobni pročitati par rečenica na latinskom. ;)

Osim toga, budući da ne znaš, pa da ti objasnim, na kovanice eura smiju se stavljati samo likovi iz nacionalne povijesti čije djelovanje nije starije od nekih okvirno 150 godina, može i koje desetljeće više.
 
Cilj je staviti nekoga koga zna cijeli svijet, a ne one koji su poznati samo regionalno na Balkanu i malo šire ili one poznate jedino u Europi. I još moraju biti stari maksimalno 150+ godina. Znači, ne dolazi u obzir nitko iz srednjeg vijeka, renesanse ili baroka.
Vas cilj je sto pokusavate svoje grehe da zaboravite,ali i to je nesto.Pocinje da vam se pojavljuje savest.
 

Back
Top