Nesigurnost

Borovnicaa

Zainteresovan član
Poruka
116
U poslednje vreme jako me muči sopstvena nesigurnost.
Vezana je isključivo za partnerske odnose.
Iako mnogi misle da uopšte nemam razloga za to, jer mi je sve u životu manje više ok, i prijatelji (muškarci) mi govore da sam žena za poželeti, ja i dalje odbijam bilo kakvo dublje vezivanje za bilo koga.
Išla sam kod svog terapeuta, imam svoju psihoterapeutkinju koja je fantastična i uvek me podseti ko sam i šta sam i ona misli da je uzrok moje nesigurnosti prethodna veza iz koje još uvek vučem repove.
Fizički izgled mi je sasvim solidan, samostalna sam, radim, imam hobi. Ali i dalje imam ogroman gard prema svakom ko mi priđe, jer jednostavno uvek mislim da će sve opet biti mučno i da će me iscrpeti kao prošli put. I prosto nemam volju za bilo kakvu muvažu.
Inače, od žene sigurne u sebe sam se prošli put pretvorila u monstruma koji je čak dečku proveravao mobilni telefon, pratila sam kad je online jer sam imala osećaj da nešto nije u redu ali nikad nisam saznala da li sam bila u pravu, razišli smo se zbog nekih drugih stvari u kojima me je izneverio. Ali taj osećaj, ta intuicija me je razarala svakodnevno.
Kako pobediti nesigurnost i dati sebi volju da se uplovi u nešto?
 
U poslednje vreme jako me muči sopstvena nesigurnost.
Vezana je isključivo za partnerske odnose.
Iako mnogi misle da uopšte nemam razloga za to, jer mi je sve u životu manje više ok, i prijatelji (muškarci) mi govore da sam žena za poželeti, ja i dalje odbijam bilo kakvo dublje vezivanje za bilo koga.
Išla sam kod svog terapeuta, imam svoju psihoterapeutkinju koja je fantastična i uvek me podseti ko sam i šta sam i ona misli da je uzrok moje nesigurnosti prethodna veza iz koje još uvek vučem repove.
Fizički izgled mi je sasvim solidan, samostalna sam, radim, imam hobi. Ali i dalje imam ogroman gard prema svakom ko mi priđe, jer jednostavno uvek mislim da će sve opet biti mučno i da će me iscrpeti kao prošli put. I prosto nemam volju za bilo kakvu muvažu.
Inače, od žene sigurne u sebe sam se prošli put pretvorila u monstruma koji je čak dečku proveravao mobilni telefon, pratila sam kad je online jer sam imala osećaj da nešto nije u redu ali nikad nisam saznala da li sam bila u pravu, razišli smo se zbog nekih drugih stvari u kojima me je izneverio. Ali taj osećaj, ta intuicija me je razarala svakodnevno.
Kako pobediti nesigurnost i dati sebi volju da se uplovi u nešto?
I mn muci isto,, jednom dva put kad te zmija ujede i od gliste se plasis.
Traume su to,, neko se nikada ne izleci zato je i bolje ne ulaziti u nikakvu vezu jer kako god mozes je lako upropastiti.
Samo drugarski seks veruj ;)
 
Možda je najgore to što se taj bivši konstantno mota tu negde oko mene, prepliću nam se društva, bukvalno se stalno srećemo i svi su u fazonu "ma oni su jedno, pomiriće se kad tad", i cela ta priča je pomerena sama po sebi. Čak je i on u tom fazonu, nema devojku i "čeka" da shvatim da je on taj. Veliku podršku ima od svih naših prijatelja. Ja sam se povukla dosta, ne izlazim sa tim društvom toliko jer se osećam loše. Savetuju mi da potpuno prekinem da se družim sa tim ljudima, ali ne mogu, to su mi kumovi i jako bliski ljudi.
 
I zgodno ti je da ne menjas ledinu....Istina je da posle poraza ostanes sam i da je komfor poznatog umirujuci, ali bez nove ledine, nema ni novog zivota.....Budes u praznom i nepoznatom, sve je slicno, ali ipak nepoznato, jer je zivot tekao dok si bila ususkana. Novi zivot je ledina slicna onoj pre nego je postala zajednicka....ali je samotna i neprijatna, ali otvorena za nov zivot...
 
U poslednje vreme jako me muči sopstvena nesigurnost.
Vezana je isključivo za partnerske odnose.
Iako mnogi misle da uopšte nemam razloga za to, jer mi je sve u životu manje više ok, i prijatelji (muškarci) mi govore da sam žena za poželeti, ja i dalje odbijam bilo kakvo dublje vezivanje za bilo koga.
Išla sam kod svog terapeuta, imam svoju psihoterapeutkinju koja je fantastična i uvek me podseti ko sam i šta sam i ona misli da je uzrok moje nesigurnosti prethodna veza iz koje još uvek vučem repove.
Fizički izgled mi je sasvim solidan, samostalna sam, radim, imam hobi. Ali i dalje imam ogroman gard prema svakom ko mi priđe, jer jednostavno uvek mislim da će sve opet biti mučno i da će me iscrpeti kao prošli put. I prosto nemam volju za bilo kakvu muvažu.
Inače, od žene sigurne u sebe sam se prošli put pretvorila u monstruma koji je čak dečku proveravao mobilni telefon, pratila sam kad je online jer sam imala osećaj da nešto nije u redu ali nikad nisam saznala da li sam bila u pravu, razišli smo se zbog nekih drugih stvari u kojima me je izneverio. Ali taj osećaj, ta intuicija me je razarala svakodnevno.
Kako pobediti nesigurnost i dati sebi volju da se uplovi u nešto?

Popij vijagru.
 
Možda je najgore to što se taj bivši konstantno mota tu negde oko mene, prepliću nam se društva, bukvalno se stalno srećemo i svi su u fazonu "ma oni su jedno, pomiriće se kad tad", i cela ta priča je pomerena sama po sebi. Čak je i on u tom fazonu, nema devojku i "čeka" da shvatim da je on taj. Veliku podršku ima od svih naših prijatelja. Ja sam se povukla dosta, ne izlazim sa tim društvom toliko jer se osećam loše. Savetuju mi da potpuno prekinem da se družim sa tim ljudima, ali ne mogu, to su mi kumovi i jako bliski ljudi.
Pa to je to, previše ste puštili korjene oko sebe. Vidi šta ćeš, raskini sa svima koji su povezani ili se pomiri sa njim.

I sama znaš da trenutna situacija ne donosi ništa dobro, izadji iz začaranog kruga.
 
Vidim da ti savetuju da se okaneš prošlosti i gledaš u budućnost.
Umetnost je okrenuti se sadašnjici i živeti opušteno, od trena do trena.
Samo na taj način možeš da zaboraviš brige, a brige su izvor svih nesigurnosti.
 
Zavisi na koji način, ne možeš sebe da zaglupiš tako što ćeš ignorisati činjenice i pobjeći u nekom svom svijetu, prava sadašnjica će ti lupiti šamar kad-tad. A vremenom kao da zamahuje sve više i više pa je problem da taj šamar ne bude fatalan.

Suoči se sa problemom, ja bih rekao tim osobama da prestanu sa tom pričom i da se pomire sa činjenicom da neću da se pomirim sa bivšom. Ako bi nastavili sa smaranjem odaljio bih se i od njih. Samo istina.
 
U poslednje vreme jako me muči sopstvena nesigurnost.
Vezana je isključivo za partnerske odnose.
Iako mnogi misle da uopšte nemam razloga za to, jer mi je sve u životu manje više ok, i prijatelji (muškarci) mi govore da sam žena za poželeti, ja i dalje odbijam bilo kakvo dublje vezivanje za bilo koga.
Išla sam kod svog terapeuta, imam svoju psihoterapeutkinju koja je fantastična i uvek me podseti ko sam i šta sam i ona misli da je uzrok moje nesigurnosti prethodna veza iz koje još uvek vučem repove.
Fizički izgled mi je sasvim solidan, samostalna sam, radim, imam hobi. Ali i dalje imam ogroman gard prema svakom ko mi priđe, jer jednostavno uvek mislim da će sve opet biti mučno i da će me iscrpeti kao prošli put. I prosto nemam volju za bilo kakvu muvažu.
Inače, od žene sigurne u sebe sam se prošli put pretvorila u monstruma koji je čak dečku proveravao mobilni telefon, pratila sam kad je online jer sam imala osećaj da nešto nije u redu ali nikad nisam saznala da li sam bila u pravu, razišli smo se zbog nekih drugih stvari u kojima me je izneverio. Ali taj osećaj, ta intuicija me je razarala svakodnevno.
Kako pobediti nesigurnost i dati sebi volju da se uplovi u nešto?
Znam šta pričaš, s tim da ja imam 10 godina takvih gadosti iza sebe. I braka, ne veze. I, čovek je bio terapeut.

Ne znam šta bih ti pametno rekla, osim da pogledaš u sebe, i priznaš sama sebi neke stvari. Zašto si pogrešila, u čemu si grešila, zašto si dozvolila tom muškarcu da se tako ponaša, zašto si trpela njegova s.ranja itd. Zvuči ko popularna psihilogija, ali veruj mi da samo tako možeš početi. Jako je teško, mada se možda ne čini tako, priznati sam sebi sopstvene mane i nedostatke, i razloge zašto radimo stvari koje nas unesrećuju. Ali, to je temelj, i dok taj prag ne pređeš, samo ćeš se vrtiti u krug, poslaće te psihijatru, on će ti dati lekove na koje ćeš se navući itd. Ako zaista želiš, imaš volje i para, da to uradiš klasičnom terapijom, očekuj godine i godine lečenja, ali ništa neće biti ako u startu ne priznaš sebi, i svom terapeutu, stvari koje sam ti već navela. Možda pomisliš da je to lako, veruj mi da nije, Nisi ni svesna svojih mana i grešaka, ponajmanje razloga zašto ih činiš i koi te sprečavaju da danas budeš sretna i zadovoljna sobom. I, nemoj to da radiš sama. Ako zaista zaroniš, može te ubiti. Radi to s terapeutom, s kojom, kako kažeš, imaš dobar odnos. Nemoj sama. Ona će ti biti konopac za koji ćeš se držati kad počneš da toneš, a tonućeš i te kako.
Uvek mi je loše kad čitam ovakve teme, jer znam koje su to muke, mada svakom nepućenom izgledaju ko trivijalne, i znam koliko vremena i truda treba da se bilo šta pokrene. Ko ti jednom sahrani pouzdanje, taj je obavio posao samo takav, možda i do groba. Smejem se, s gorčinom, doduše, na svakog ko misli da mu se to nikad ne može dogoditi. O neznanje, nigde te ne bilo. I bolje da ne isprobate svoja "čvrsta ubeđenja" u realnom životu. Postoje ljudi koji će vas pojesti za doručak, i biti gladni i dalje. Niste im dorasli, ne zamajavajte se.
 
U poslednje vreme jako me muči sopstvena nesigurnost.
Vezana je isključivo za partnerske odnose.
Iako mnogi misle da uopšte nemam razloga za to, jer mi je sve u životu manje više ok, i prijatelji (muškarci) mi govore da sam žena za poželeti, ja i dalje odbijam bilo kakvo dublje vezivanje za bilo koga.
Išla sam kod svog terapeuta, imam svoju psihoterapeutkinju koja je fantastična i uvek me podseti ko sam i šta sam i ona misli da je uzrok moje nesigurnosti prethodna veza iz koje još uvek vučem repove.
Fizički izgled mi je sasvim solidan, samostalna sam, radim, imam hobi. Ali i dalje imam ogroman gard prema svakom ko mi priđe, jer jednostavno uvek mislim da će sve opet biti mučno i da će me iscrpeti kao prošli put. I prosto nemam volju za bilo kakvu muvažu.
Inače, od žene sigurne u sebe sam se prošli put pretvorila u monstruma koji je čak dečku proveravao mobilni telefon, pratila sam kad je online jer sam imala osećaj da nešto nije u redu ali nikad nisam saznala da li sam bila u pravu, razišli smo se zbog nekih drugih stvari u kojima me je izneverio. Ali taj osećaj, ta intuicija me je razarala svakodnevno.
Kako pobediti nesigurnost i dati sebi volju da se uplovi u nešto?
Iam ja proveren lekic,malo neobaveznog sexica ima da ti digne samopouzdanjce:telefon:
 
Prva rečenica : "Muci me sopstvena nesigurnostost". A čija bi bila? Naravno da je tvoja.
Ti si anksiozna. Paničiš bez razloga. Šta ako ovo, šta ako ono. I ako si i bila povređena, a svi mi budemo, ne treba imati gard podignut. Ok, prirodna reakcija zaštite. Ali opusti se malo.
Anksioznost
 
^^^ Moguće da si u pravu. Često mi se dešava da se tripujem za nešto i pojedem se živa unapred, a ništa se od utripovanog ne dogodi. Mnogo analiziram i to me umori, kreiram u glavi scenarija koja se naravno retko kad dese i uglavnom su to "filmovi" na moju štetu. Ne znam kako da se opustim i uživam.
 
Tako što nećeš razmišljati o onome što može biti nego vrlo detaljno posmatrati sadašnjost. Jer nije budućnost određena, ti je kreiraš sadašnošću. Zašto se brineš o nečemu što se još nije dogodilo? Upravo sada utičeš da se ne ostvari to što misliš da može.
 
Prva rečenica : "Muci me sopstvena nesigurnostost". A čija bi bila? Naravno da je tvoja.
Ti si anksiozna. Paničiš bez razloga. Šta ako ovo, šta ako ono. I ako si i bila povređena, a svi mi budemo, ne treba imati gard podignut. Ok, prirodna reakcija zaštite. Ali opusti se malo.
Anksioznost
To je lako reći. To je kao da čoveku slomljene noge kažeš e ajde, nemoj tu da se prdačiš, već se diži iz tog kreveta. I ako ne može, onda je kao on sam kriv.
Nemoj ljudima nabijat krivicu ako je već ionako imaju. Tebi može delovat debilno, ali svako ima svoje razloge. Nek reše to sa svojim terapeutima.
 
....
Kako pobediti nesigurnost i dati sebi volju da se uplovi u nešto?
to sto si sama neko vreme ti je odlicna prilika da iskoristis vreme za rad na sebi, analiziraj sebe, pronadji svoje slabije strane i radi na to da se pobolsas, niko ti izvana nemoze pomoci da prevazidjes nesigurnost ako to sto ti uliva tu nesigurnost nisi prevazisla u sebi
 
Poslednja izmena:
Vidim da ti savetuju da se okaneš prošlosti i gledaš u budućnost.
Umetnost je okrenuti se sadašnjici i živeti opušteno, od trena do trena.
Samo na taj način možeš da zaboraviš brige, a brige su izvor svih nesigurnosti.
Jel?

A kako se to praktično, u realnom životu radi? Mislim, koji konkretni postupci, šta konkretno treba postavljač da uradi? Konkretno, suvislo, praktično, kako hoćeš. Nešto realno izvodljivo. Opipljivo.
?
 
Zivi svoj zivot radeci sve ono sto volis i pusti vremenu da ucini svoje...
..nekome treba vise, nekome manje da preboli...samo nemoj da se kupas u samosazaljenju...
Sve je to super, ko što već rekoh, al kako se radi u praksi?
Neko ima prekidač u mozgu, pa može da isključi negativne misli?
Ti jesi u pravu, al kako se to u praksi radi?
 

Back
Top