Nervoza, nemir, pritisak u grudima..

Znam da je resenje u sportu i obavezama, ali nekako mi se stisne u grudima, kao da hocu da placem, nisam depresivan, vec veseljak, ali opet organizam reaguje- detektuje sve stresne situacije, valjda se nakupilo. U sustini nema toga ko nije malo nervozan, jedino covjek bez pameti-vidjam takve, orilo-gorilo njima svejedno..sve je to do intelekta. Glupa prica mi smeta, pametne ljude volim, veseljake sa ukusom i orginalnoscu, a dok danas budala imas na izvoz..
Znaci kamilica-pijem je, valerijane kapi-jel to ono na kocki secera sto moze da se nakapa ?
 
Znam da je resenje u sportu i obavezama, ali nekako mi se stisne u grudima, kao da hocu da placem, nisam depresivan, vec veseljak, ali opet organizam reaguje- detektuje sve stresne situacije, valjda se nakupilo. U sustini nema toga ko nije malo nervozan, jedino covjek bez pameti-vidjam takve, orilo-gorilo njima svejedno..sve je to do intelekta. Glupa prica mi smeta, pametne ljude volim, veseljake sa ukusom i orginalnoscu, a dok danas budala imas na izvoz..
Znaci kamilica-pijem je, valerijane kapi-jel to ono na kocki secera sto moze da se nakapa ?

Ako ti se place, placi...besmisleno je zadrzavati emocije u sebi...ako se to radi duze vremena, mogu da se pojave ozbiljniji zdravstevni problemi...nadji nacin koji ti odgovara da se "ispucas" (od sporta pa nadalje...)..podeli svoju brigu sa osobom kojoj verujes...
Kapi mozes da nakapas u caj, na kocku secera ili same da pijes...
 
Ja sam ovih dana non stop imala pritisak u grudima, kao da nesto stoji, kao da ne mogu da disem... Delom sam se resila toga, i to tako sto sam plakala i pokusala da izbacim sve iz sebe sto me muci. Inace sam depresivna, pa kapiram da se ti mozda neces najbolje naci sa mojim savetom, ali eto, da pomognem...
 
Znam da je resenje u sportu i obavezama, ali nekako mi se stisne u grudima, kao da hocu da placem, nisam depresivan, vec veseljak, ali opet organizam reaguje- detektuje sve stresne situacije, valjda se nakupilo. U sustini nema toga ko nije malo nervozan, jedino covjek bez pameti-vidjam takve, orilo-gorilo njima svejedno..sve je to do intelekta. Glupa prica mi smeta, pametne ljude volim, veseljake sa ukusom i orginalnoscu, a dok danas budala imas na izvoz..
Znaci kamilica-pijem je, valerijane kapi-jel to ono na kocki secera sto moze da se nakapa ?

Jeste, to je to (mada ih mozes piti i same ili nakapati malo u caj) mada ima i caj od valerijane.

Probaj da nadjes neki vid relaksacije, ne mora da bude sport, moze i setnja,
takodje mozes da naucis neke vezbe disanja za opustanje.

Kantarion je takodje dobar za depresivnost n.pr iako kazes da nisi depresivan.

Sem toga, mislim da nije manje vazno sta u tebi stvara taj osecaj - sta najvise, ako me razumes.

Procitaj i ovu temu
http://forum.krstarica.com/showthread.php/108054-STRES-EFEKTI-I-POSLEDICE-I-KAKO-GA-PREVAZICI

Ima dobrih saveta od psihijatra koja je nekad bila na ovom pdf.
 
Poslednja izmena:
Koje prirodne preparate mozete preporuciti u vezi ovih opisa,znaci nervoza, pritisak u grudima itd..da li Persen ili neki drugi..da cujem savjete i iskustva??

Dobro poznajem taj osecaj , kao da dises na Aparat....osecas nesigurnost,ne mozes da se opustis ,zablokirana ti kreativnost itd itd .......ali do je depresija nazalost ili pocetak iste ,ako mene slusas nikakve tablete tu nepomazu nego shvatiti sta je uzrok a ne leciti posledicu .

Moj skromni savet :Konstantno budi zauzet nekim Hobijem ili poslom KOJI VOLIS,sredjuj stan ,kuvaj ,trci ,setaj .

Knjige; Moc Podsvesti, Moc Kreativnog razmisljanja Od Dzozef Marfi.
 

Back
Top