Quantcast

NERO

sch

Aktivan član
Poruka
1.943
Molim pomoc.Pokusao sam da sa NERO-m narezem cd i prijavljuje mi da nema dovoljno prostora na cd-u(navodno treba 706 mb),a i ovaj cd sa koga snimam ima isto 700 mb ?

Ice

Zainteresovan član
Poruka
217
Idi u preference i ukljuci overburn i stavi ga na 82 min.Za vrstu diska stavi DISK-AT-ONCE da bi uradio over burn ako mu bide trebao.I NIKAKO nemo da slusas savet za Roksija nero je za ReZaNjE najbolji !!!

Chernobill

Domaćin
Poruka
3.396
disk:
kvazimodo:
Ako kopiraš kompletan sadržaj CD-a najednostavnije ti je da napraviš Disk Image, a onda iz toga narežeš na prazan disk.
A kako se pravi disk image i kojim programom?
:D
Pravi se nerom ili bilo kojim drugim koji koristis.
Ides na Recorder/choose recorde pa izaberes image recorder, pa onda normalno rezes disk.Kad napravis image onda na istom mestu izaberes pisac, a potom file/burn image. Kad pravis image posle par sekundi te pita za ime fajla, pa mu ga daj i smesti ga negde...A ako ne uspes onda dovedi nekoga da ti objasni.
Nero je najbolji.

Windows

Obećava
Poruka
57
Hmm...Roxy-ja nisam probao ali sam cuo da je opasan. Tebra...NEro najbolji za rezanje? pa izgleda da ne pratis bas desavanja u svetu softvera. Jesi li cuo za CloneCD i Alcohol 120% ? To su programi...

(JOS JEDNOM PONAVLJAM : NERO NE MOZE da reze fajolve sa protekcijom (zastitiom) kao sto su neki fajlovi sa CD-a Windowsa Xp)
8) :D

Chernobill

Domaćin
Poruka
3.396
Windows:
Hmm...Roxy-ja nisam probao ali sam cuo da je opasan. Tebra...NEro najbolji za rezanje? pa izgleda da ne pratis bas desavanja u svetu softvera. Jesi li cuo za CloneCD i Alcohol 120% ? To su programi...

(JOS JEDNOM PONAVLJAM : NERO NE MOZE da reze fajolve sa protekcijom (zastitiom) kao sto su neki fajlovi sa CD-a Windowsa Xp)
8) :D
?
Kako ne moze?
Moze samo mu kazes continue.
CD Clone sluzi za druge stvari.

Windows

Obećava
Poruka
57
Da...Nero reze, reze, reze, reze....I kada dodje do fajla koji ne moze da nareze kaze : "Nero cannot copy this file.It's maybe corupted or is write protected.Do you want to continue burning CD without this file?
[Y/N]?" :D

I u pravu si...CloneCD pretezno sluzi za kopiranje diskova (nema premca u tome) ali moze da se koristi i za SINGLE rezanje (v.4.3.2.0) 8)

Aj isprobaj alcohol 120% pa javi :D :D :D :D :D

PS : ako mi ne verujes, uzmi Windows Xp disk i probaj da ga narezes preko Nera (6.3.0.0 ili 6.0.0.28). Videces ko je u pravu :twisted:

kvazimodo

Zainteresovan član
Poruka
392
Windows:
Da...Nero reze, reze, reze, reze....I kada dodje do fajla koji ne moze da nareze kaze : "Nero cannot copy this file.It's maybe corupted or is write protected.Do you want to continue burning CD without this file?
[Y/N]?" :D

I u pravu si...CloneCD pretezno sluzi za kopiranje diskova (nema premca u tome) ali moze da se koristi i za SINGLE rezanje (v.4.3.2.0) 8)

Aj isprobaj alcohol 120% pa javi :D :D :D :D :D

PS : ako mi ne verujes, uzmi Windows Xp disk i probaj da ga narezes preko Nera (6.3.0.0 ili 6.0.0.28). Videces ko je u pravu :twisted:
Nero 6.0.0.1 reže bez problema ...

A mene zanima nešto ...
Imam CD sa instalacijom tri verzije WIN2000 i SP3 za WIN2000 i još par sitnih programa.
Kad se sve to iskopira na hard disk zauzme negde oko 1.3 GB a narezano je na standardni CD od 700 MB.
Ima li neko ideju kako je to izvedeno?

Windows

Obećava
Poruka
57
Da cudna stvar...
ISti slucaj sam i ja imao ali samo sa igricom. Generals Zero:Hour stane na 1 CD od 700 a na HDD-u pokazuje 915. Ma Windows ( :D ) je cudo. Nisam siguran ali kao da vrsi neku kompresiju pred rezanje bez naseg znanja... :roll: :?:

Oggy

Domaćin
Poruka
3.724
Nero od verzije 5.5.10.50 ima bug koji javlja tu gresku.Instaliraj neku predhodnu verziju i sve ce biti OK.Pravite razliku izmedju rezanja CDa i pravljenja virtualnog na HDDu.