НЕРЕДИ: Студент се запалио због глади, пре смрти оставио поруку за Макрона

Pitanje je isto. Ja davao pare za razne sendvicare ili za razne narkomane na filozofiji dodje me isto. Ni jedni ni drugi ne bi trebali da vide dinara.
О томе не мораш уопште да бринеш.

Право на буџет се губи веома брзо ако си неозбиљан.

Дакле, порески обвезник Републике Србије не плаћа школовање неком наркоману на филозофском, он се самофинансира.
 
pazi one nase nadrndane studentkinje bi propitivale predsednike, bunile se zbog necije doktorske disertacije ( a nisu jos diplomirale)

studenti koji su tako bahati na kraju postaju najgori politicare obeseni o drzavnu sisu


samo ovaj jadan momak nece naskoditi vlasti vec sam sebi......


na kraju njegov potez nekom iz azijskih i africkih zemalja je pomalo uvredljiv
Ako i treba da propitiju..
 
Zapanjujuće koji su Francuzi idioti. Kada ove životinje izađu na ulicu i krenu da lupaju privatnu svojinu, dužnost svakog građanina i vlade jeste da se tome odupre na jedan jedini način - nasiljem. Da sam Francuz, bio bih naoružan do zuba, i bio bih spreman da prospem utrobu prvom psetu koje vidim da lupa i uništava moju imovinu.

ClCZAJpUYAA40ar.jpg
 
О томе не мораш уопште да бринеш.

Право на буџет се губи веома брзо ако си неозбиљан.

Дакле, порески обвезник Републике Србије не плаћа школовање неком наркоману на филозофском, он се самофинансира.
zasto bi placao bilo kome. Koji je moj interes. Da li mene neko placa kad ucim spanski?
Ili da pojasnim. Imas jedno glupo dete koje pocne da radi i njemu uzimas pare i dajes onom pametnom. Gde je tu ravnopravnost?
 
zasto bi placao bilo kome. Koji je moj interes. Da li mene neko placa kad ucim spanski?
Ili da pojasnim. Imas jedno glupo dete koje pocne da radi i njemu uzimas pare i dajes onom pametnom. Gde je tu ravnopravnost?

Možda da neko napravi laganiju a jaču motornu testeru, a ne da kao sivonja tegliš ceo život jedan te isti model
 
ne vidim razlog da covek ne radi par godina i onda posle studira.

Ma svi studenti rade , a posla naravno ima. Studentima se ne oduzima nikakav porez tako
da dobiju bruto za neto. Mosh misliti, student se u Francuskoj zapalio zbog gladi.
Pa nije ovo vreme Luja XVI i Marije Antoanete.
 
Ako je neko pametan i zeli da se bavi naukom, nek plati. Ako nema da plati ima youtube. Ima internet. Sa dovoljno volje mozes sve da naucis.

Ne ide to tako prijatelju, treba svi mi od svog novca da ti platimo da studiraš XY nepotreban fakultet koji iako završiš nećeš moći da se zaposliš, a onda ćeš da kukaš da država uradi nešto, i da je liberalni kapitalizam tebi stavio omču oko vrata.

Ljudi moraju ozbiljno da razmisle o budalaštinama koje rade, I ja volim ručne satove ali nisam tražio da mi država plati odlazak u Vallée de Joux , jer znam da ću sa tim poslom jedva preživljavati.
 
Ko napravi ja cu da mu platim. Da li ce on tu meni testeru pokloniti.

Neće, ali dok se ona patentira proizvede i dođe do tebe treba neko da jede... ili misliš , umesto što lupa glavu sa nebitnim stvarima , pametnije je da dođe u šumu kod tebe i da obojica teglite kao sivonje

Znanje stvara moć , novac je posledica
 
Neće, ali dok se ona patentira proizvede i dođe do tebe treba neko da jede... ili misliš , umesto što lupa glavu sa nebitnim stvarima , pametnije je da dođe u šumu kod tebe i da obojica teglite kao sivonje

Znanje stvara moć , novac je posledica
Kad neko treba da jede, onda taj neko treba da radi. Proctaj malo o zivotu Pupina ili Tesle. Ti ljudi su radili i finansirali svoje skolovanje. Ja ne vidim razlog da tebi nesto treba besplatno da pripadne samo jer si pametna.
 
Naj
A šta ćeš da prodaješ na berzi, ako nema znanja i proizvodnje ? Lišće?
TI ocigledno nemas blage veze sa zivotom. Ne znas nista. Bukvalno si glupa ko dupe. Ti u Srbiji mozes imati hiljede milijardi triloona inzenjera, ali ako privreda nema novca da plati unapredjenje poslova, kao sto nema, ti genijalci jedino mogu da drkaju *****. Bez kapitala nema nauke. Tako da ja ne vidim koristi od nekog studenta.
 
Svi ce se i preseliti . Ostacete samo vi pametni da igrate slagalicu.
Ја од другог разреда средње школе нисам више у Србији.

Опет, држављанин сам Србије и плаћам порез својој држави.

Најискреније да ти кажем, није ми жао ни једне моје паре која оде на нечије образовање. Штавише, драго ми је да буџет помаже људима који су талентовани и упорни.

Шта ми јесте жао је чињеница да на образовање оде можда 5% мог пореза, док 95% оде на сендвичаре, страначке митинге, афтер партије са певаљком Дачићем и Бог зна на шта све још.

А ти ако си такав тупсон да поред свих срања које се дешавају око тебе дрвиш на то што буџет некоме даје шансу за бољу будућност, то стварно није мој проблем, нити било кога на овом форуму.

Фрустрације задржи за себе.
 
Besplatno obrazovanje je antipod kvalitetnom obrazovanju.
Zbog toga je najbolji univerzitet na svetu Oxford a ne Šumarski fakultet u Tuzli.
Од тебе се није могао ни очекивати неки паметнији пост на ову тему.
 
Ako je neko pametan i zeli da se bavi naukom, nek plati. Ako nema da plati ima youtube. Ima internet. Sa dovoljno volje mozes sve da naucis.

Vidi. Na tv kanalu ARTE (koji je najbolji i jedini kvalitetan tv kanal u Evropi) je bila diskusija nakon ovog slucaja
Svako vece imas emisiju koja se zove 28 minuta i tu raspravljaju o drustvenuim dogadajima. Gledaj to obavezno

Neku vece pricaju o ovom samozapaljivom studentu teroristi (to jeste jer terorise narod). I pricaju i uporeduju kako je u drugim drzavama

Spominju firme kao sto je Google koje placaju studente i po 10.000$/mesec da vrse praksu kod njih. To je masovna pojava u SAD. Firme traze talente i nude im ugovore ili placenu praksu jer tako zele da ih privuku u svoju firmu. Tako ako je neko talenat, onda za njega nema zime. Ne treba mu drzava da ga finansira.

Oni slabije placeni rade u MCdo ili slicno

No ko hoce da studira a nema pare uzme kredit i udri. Ili trazi sponzora.

Ja sam platio 28.000€ za svoj MBA u FR. Firma u kojoj sam tada radio mi je platila 50% pod uslovom da ostanem kod njih 10 godina. A ostalih 50% sam platio ja. Medutim nakon samo 3 godine sam napustio tu firmu i vratio im tih 14.000€. Sto nije bio problem jer sam nasao posao gde je plata skocila za 30%

Ja sam za to da se ukinu izdvajanja za penzioni fond i socijalni fond. Te pare treba ostaviti radnicima pa neka oni procene hoce li stediti za penziju, uplatiti u neki privanti penzioni fond ili otici u kazino i skrsiti to na rulet ili na *****.

Za to sam da se ukine sto vise administracije i da se od plata odbija samo minimum koji omogucava minimalno funkcioniranje drzave.

Samo paraziti se zalazu za "jaku drzavu". To imamo danas u Srbiji gde je sve u rukama partokratije i pametni i kreativni ljudi tu ne mogu opstati jer ih gule vuku ka dole paraziti i socijalni olos.
 

Back
Top