Нереди почели у Грузији

  • Začetnik teme Začetnik teme NN77
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

NN77

Domaćin
Banovan
Poruka
3.255
Georgian protests, TV building attacked

TBILISI (Reuters) - Some 10,000 Georgians rallied in Tbilisi demanding President Mikheil Saakashvili resign, while in the southwestern town of Batumi a witness said demonstrators tried to break into a television building.

http://beta.news.yahoo.com/georgian-protests-tv-building-attacked-165158845.html

Изгледа да ће бити занимљиво. Кажу из Москве да ће наставити и западније.
 
164155709.jpg


21:51 21/05/2011

Tens of thousands of opposition supporters on Saturday rallied in Tbilisi demanding President Mikheil Saakashvili early resignation, while in the Black Sea port of Batumi protestors attempted to storm into a television building.
The opposition accuses pro-Western Saakashvili of corruption and a crackdown on democratic reforms.
"This is the beginning of decisive fight for liberation of Georgia from Saakashvili," former world chess champion and opposition leader Nona Gaprindashvili told a rally in Tbilisi, adding that the protests would last for five days.
"We are protesting about neo Bolshevism in this country. We're living in a neo-Bolshevik country right now. All talks about democracy are just talks and a facade. We are fighting for democracy, for justice, for free and fair elections," parliamentary ex-speaker Nino Burdzhanadze, who is also a member of the leadership of the People's Assembly opposition party, said.
A one more protest broke out in Batumi. Angered protesters tried to storm the building of a public broadcaster, but police stopped them.
Saakashvili, 43, rose to power in the so-called Rose Revolution in 2003. He has been under pressure since 2007, when protests turned violent as opponents accused him of political persecution and failing to improve living standards.

Earlier in the day, Saakashvili arrived in Hungary with an official visit.

TBILISI, May 21 (RIA Novosti)
 
Vec su pucali na demonstrante u Tbilisiju i Batumiju . Ocekujem sankcije amerike i eu krvavom Sakasvilijevom rezimu .. ili rusku zabranu zone letova iznad Gruzije - jednostranu i bez odluke SB UN .. :D ..trece opcije nema ako Sakas ne preda vlast ..

Zasada je borcima za demokratiju uspelo da preuzmu Prvi kanal drzavne TV i obrate se postenom pravoslavnom narodu Gruzije ....

Diktator koji puca na svoj narod mora da se povuce sa vlasti !!!! :rtfm:
 
Vec su pucali na demonstrante u Tbilisiju i Batumiju . Ocekujem sankcije amerike i eu krvavom Sakasvilijevom rezimu .. ili rusku zabranu zone letova iznad Gruzije - jednostranu i bez odluke SB UN .. :D ..trece opcije nema ako Sakas ne preda vlast ..

Zasada je borcima za demokratiju uspelo da preuzmu Prvi kanal drzavne TV i obrate se postenom pravoslavnom narodu Gruzije ....

Diktator koji puca na svoj narod mora da se povuce sa vlasti !!!! :rtfm:

Ti tvoji rusi ne smeju da prdnu da se ne bi usrali.
 
Vec su rezimske snage pucale na mirne demonstrante u Tbilisiju i Batumiju . :evil:

Ocekujem ostre sankcije amerike i eu krvavom Sakasvilijevom rezimu .. ili rusku zabranu zone letova iznad Gruzije - jednostranu i bez odluke SB UN .. :D ..trece opcije nema ako Sakas ne preda vlast .. :cool:

Za sada je borcima za demokratiju uspelo da preuzmu Prvi kanal drzavne TV i obrate se postenom pravoslavnom narodu Gruzije ....

Diktator koji puca na svoj narod mora da se povuce sa vlasti !!!! :rtfm:
 
Najgore od svega je sto ce neki obicni ljudi da izginu.Nego jel' znate da su Gruzini skroz genetski slicni crnogorcima, cak i isto izgledaju.

Nece - osim ako opet ne budu gledali TV pa nastane panika i bezanija ... :think:

http://www.vesti.ru/videos?vid=263360

"Шоу" телевизијског канала шокирао Грузију :eek:

У суботу увече Грузију је захватила паника. ТВ канал "Имеди" објавио је специјалне вести о томе, да су у земљу ушли руски тенкови, грузијске градове бомбардују, а Сакашвили је убијен. Нико није приметио да на екрану нема реалних догађаја, имитацију практично нико није приметио.
Неколоко часова касније, то што се десило многи већ називају провокацијом.
http://top.rbc.ru/politics/13/03/2010/379757.shtml

СПЕЦИЈАЛНА РЕПОРТАЖА КАНАЛА ИМАЛА ЈЕ ЗА ЦИЉ ДА ПОКАЖЕ, КАКО СЕ РАЗВИЈАТИ ДОГАЂАЈИ У ЗЕМЉИ У СЛУЧАЈУ РУСКЕ ИНТЕРВЕНЦИЈЕ. :lol:

ГЛЕДАОЦИ "ИМЕДИ" ТЕЛЕВИЗИЈЕ МОГЛИ СУ ЧУТИ НОВОСТ О ТОМЕ, ДА ЈЕ ТОГА ЈУТРА У ЦХИНВАЛИЈУ БИО ИЗВРШЕН АТЕНТАТ НА ПРЕДСЕДНИКА ЈУЖНЕ ОСЕТИЈЕ ЕДУАРДА КОКОЈТИЈА, ПОСЛЕ ЧЕГА ЈЕ РУСКА ВОЈСКА УШЛА У ГРУЗИЈУ. ВЛАДА ДРЖАВЕ И ПРЕДСЕДНИК МИХАИЛ САКАШВИЛИ БИЛИ СУ ЕВАКУИСАНИ.


КРОЗ НЕКОЛИКО МИНУТА ТВ КАНАЛ ЈЕ САОПШТИО ДА ЈЕ МИХАИЛ САКАШВИЛИ УБИЈЕН. :hahaha:

Inace , ova panicna reakcija me cudi od hrabrog i ponosnog gruzijskog naroda . :think:

Kad je Srbiju istinski napao NATO - nije bilo tolike panike . :think:

Gruzijci su zrtve medijskog terora . :p

Zaustavimo medijskog teroristu Sakasvilija . :rtfm:
 
....pa o tome ti i pricham ,nas su prodali za checheniju sad libiju za siriju i gruziju ............prioriteti naravno ili ti ona seljachka "..ja tebi krompir i jabuke ti meni suve shljive i brashno .."..............:(

Nisu nas posedovali da bi nas prodali, niti su mogli da brane svoje interese u to vreme na ovim prostorima.Oni nama nista ne duguju, nista.
 

Back
Top