Nepusacki kutak II :Ostavite pušenje sa nama!

ne nestje nikad ...samo se lakse kontrolise ...ps .savet nemoj da se zeznes i da zapalis samo jednu ...to ne postoji...ja sam se posle 5 godina nepusenja zeznuo i sada sam na dve pakle

Dal je moguce..zvuci maletne nevorovatno, ali ti verujem. citam. Evo ja ova tri dana unazad imam takvu zelju da zapalim da to nije normalno. sta me to snaslo ne znam i odakle takva potreba. Ne pusim 2 meseca. Sta je to posle dva meseca ne znam...
Cak i imam cigare koje sam pusila, IQOS, eno ga gore u ormaru ostavio mi bio neko ko je dolazio ali pre dve nedelje.
Eto to se kod mene desava. Necu zapaliti ali zelim i ne znam zasto je tako odjednom.
 
Pozdrav svima na temi..

Evo mene opet posle godinu dana,posto sam odlucio da se javljam na svaku godisnjicu prestanka pusenja.. :)

Danas mi je tacno 7 godina od kako sam bacio zlo koje se zove "Cigareta"!!

Ni jednog momenta se nisam pokajao.Svako ko odluci da ih ostavi mora prvenstveno da to resi sam sa sobom u svojoj glavi,a ne zbog nekog tamo,u suprotnom povratak cigareti kroz neko vreme neminovan.Ne postoji dvoumljenje,ne postoji izgovor daj neki dim uz kafu,na zurci,u gradu,nervoza zbog nekog/neceg,stres,itd.Sve su to stvari koje sluze kao okidac ako ste malo labilniji zbog kojih cete sigurno poceti ponovo pusiti,zasto?Zato sto niste dovoljno jako doneli odluku za prestanak pusenja,tako jednostavno...Ne postoji sredina,postoji samo ili pusis ili ne pusis,odluci sam gde pripadas.Ako odlucis da ne zelis pusiti,drzi se toga po cenu zivota,jer ces u suprotnom sigurno pokleknuti,jer u periodu krize koja je nesumnjivo u pocetku bas izrazena,pa kako vreme prolazi tako i kriza i zelja za cigaretom slabi,ali ih ima,tu nema ko da vas laze.Dakle ako se u tim momentima labilnosti i krize ne drzite dovoljno jako "Po cenu zivota necu povuci dim",vi cete se vratiti pusenju pre ili kasnije..

Ovo nije igra,i najjaci pobedjuju..A cena je sloboda od ovog zlog neprijatelja koji nam osigurava krah zdravlja,koji pomaze celijama raka da se sto brze razvijaju,itd..

Pozdrav za Rajku,Mirka i Pipi...Mirko mi bezi 3 godine.. :)
Steta sto je tema zanemela,poslednji put kad sam pisao bila je prosla godina na ovaj datum,od tada pa do sad samo 5 strana napisanih...Steta sto nije kao ranije,gde su ljudi masovno dolazili da se pozale i prihvate podrsku...

Pozdrav za sve i svim novim nepusacima zelim opstanak u nepusenju..!
 
Poslednja izmena:
Ostavio cigarete u januaru ove godine,posle 33 godine pusackog staza.Jedan pokusaj bio pre 4 godine,bezuspesan.Sada bez i jednog povucenog dima vec 9 meseci.Moje misljenje,sve je u glavi,bitan je karakter.Postaviti sebi cilj,ja sam prvenstveno ostavio zbog novca,ja i supruga 150 evra mesecno,kredit boli glava.I oseti se u budjetu ma koliko god to osporavali.Na moja primanja to je znatna usteda.A drugi razlog je zdravlje,da pokusam malo oporaviti organizam,mada nesto ne ide u zeljenom pravcu,ali to je druga tema.Nismo svi isti ali moj stav je da samo sam sebi mozes najvise pomoci,nikakvi tretmani i sredstva,to je bacanje para.Reci ne vise,jaci sam od bilo cega,ne priznajem zavisnost i nadmoc bilo cega na sta licno mogu uticati.Srecno svima ko resi da napusti tu ruznu naviku.
 
Ostavio cigarete u januaru ove godine,posle 33 godine pusackog staza.Jedan pokusaj bio pre 4 godine,bezuspesan.Sada bez i jednog povucenog dima vec 9 meseci.Moje misljenje,sve je u glavi,bitan je karakter.Postaviti sebi cilj,ja sam prvenstveno ostavio zbog novca,ja i supruga 150 evra mesecno,kredit boli glava.I oseti se u budjetu ma koliko god to osporavali.Na moja primanja to je znatna usteda.A drugi razlog je zdravlje,da pokusam malo oporaviti organizam,mada nesto ne ide u zeljenom pravcu,ali to je druga tema.Nismo svi isti ali moj stav je da samo sam sebi mozes najvise pomoci,nikakvi tretmani i sredstva,to je bacanje para.Reci ne vise,jaci sam od bilo cega,ne priznajem zavisnost i nadmoc bilo cega na sta licno mogu uticati.Srecno svima ko resi da napusti tu ruznu naviku.
Donesite jednu od najpametnijih zivotnih odluka: od sutra dozivotno ostavljam cigare.
 
Ko hoce da pusi
539BC2C6-324D-4CD9-926D-D377140F3EB2.jpeg
 
Poslednja izmena:

Back
Top