Neprijatnost na javnom mestu

Ja sam jutros imala neprijatnost u gradskom busu.
Vozač, kao i obično otvara prva vrata, neki putnici gunđaju, jedna daje 100rsd za kartu, vozač nema da vrati, ulazi još dvoje, sa pokaznom i prolaze, jedan putnik daje pare za kartu, vozač mu uzvraća da ne može da mu izda kartu jer nema trake, krećem da otkucam svoju pokaznu kartu, aparat ne reaguje, pokušam još jednom, isto, vozač traži da kupim kartu, neću, nije moja krivica što aparat ne radi, još jednom mi ponavlja da kupim kartu i da neće krenuti dok to ne uradim, ubacuje se jedna putnica sa gomilom uvreda prema meni, ponavljam da imam pokaznu ali da aparat ne radi, ne mogu ni napred prema unutrašnjosti busa, ni napolje jer ih još stoji iza mene i većina mi milu majku.
Vozač nastavlja da me psuje
I ja mu tad rekoh
Ne budeš li prestao prijaviću te i za neizdavanje karti i za vređanje
Sad kad ti ustanem i kad te prebijem
Ajde, 3.14čka ti materina i vadim fon da zovem bilo koga
Imaš sreće da smo u busu
Uspela sam nekako da se proguram prema sredini busa praćena uvredama pojedinih putnika jer će zbog mog bezobrazluka zakasniti na posao.

osobina ROBOVA, pokazuju neverovatno VODORAVNO nasilje
tj prema drugom robu, ako osete da je ROBOVLASNIK u opasnosti
tj da bi ceo sistem mogao da se uruši i on da odjednom postane SLOBODAN
i ODGOVORAN za svoj život.
....
Dok uspravno nasilje, tj PREMA "gore" prema robovlasnicima ne postoji, oni vole
svoje sado-mazo gazde, što su stariji sve su gadniji i odvratniji. ROBOVI.
 
Ovaj je hteo da se opari na brzinu.
Jutros nisam znala, ali danas se u busu u NS ne naplaćuju karte ni parking mesta.
To mi koleginica rekla kad sam joj ispričala za ponašanje dotičnog vozača.
I da ga prijavim bila bi njegova reč protiv moje.
Ne bih ni mogla dokazati njegovo nedolično ponašanje.

znači zato ni kucanje nije radilo?
i on mrtav ladan uradio pa ako prodje prodje?
ko zna koliko je tako opelješio?
od koje krvi i majke se radjaju takve lopine? nije mi jasno
ja se toga nikad ne bi setio...
 
Ako si. Moras da se branis.

bez obzira sto si musko kupi biber sprej, nije sramota imati ga, nisu ni svi muskarci iste snage i velicine. ljudi napadaju, ako misle da mogu. ja nisam sitna zena, visoka sam 173, ali ja imam bejbi fejs. moje slike iz vrtica da vidis odmah bi me nasao u grupi, nema promena u smislu koliko ljudi mogu da se promene do neprepoznatljivosti. jedino sto dolaze godine i vidis starije lice u odnosu na ono iz vrtica, ali crte lica su ostale iste. napadaju ako procene da mogu.

bejbi fejs mi daje manje godina, to je dobro, ali losa strana je sto ljudi generalno (u to ubrajam i zene) misle da mogu da se izivljavaju. zato te je taj matori i napao, vrv delujes kao neka dobrica, jos je on krupniji od tebe, jos umislja da ima pravo zbog godina.
 
osobina ROBOVA, pokazuju neverovatno VODORAVNO nasilje
tj prema drugom robu, ako osete da je ROBOVLASNIK u opasnosti
tj da bi ceo sistem mogao da se uruši i on da odjednom postane SLOBODAN
i ODGOVORAN za svoj život.
....
Dok uspravno nasilje, tj PREMA "gore" prema robovlasnicima ne postoji, oni vole
svoje sado-mazo gazde, što su stariji sve su gadniji i odvratniji. ROBOVI.


ovo je potpuno tacno. ja sam promenila vise firmi, jer radim takav posao gde je promena laksa, nego promena na drugim poslovima. gde god sam radila vecina je uplasena.
najgadniji su mi ljudi koji cim neki kolega da otkaz, a desava se, oni koji ostanu odmah pocnu da pljuju kako je taj neko ispao necovek i slicno. bukvalno ovo o cemu pises.
 
ovo je potpuno tacno. ja sam promenila vise firmi, jer radim takav posao gde je promena laksa, nego promena na drugim poslovima. gde god sam radila vecina je uplasena.
najgadniji su mi ljudi koji cim neki kolega da otkaz, a desava se, oni koji ostanu odmah pocnu da pljuju kako je taj neko ispao necovek i slicno. bukvalno ovo o cemu pises.

što manje straha, uopšte, budeš imala, manje će te smarati...skakaće na ove druge
tako da....nije ni loše što oni postoje?
msm, jeste....jer oni su oslonac ove svetske vlade zla koja nas tlači.
da ne bi imao straha čovek mora da bude pravdoljubiv i pošten, a to je brat bratu barem 20-40% našeg naroda.
nije malo...gledano prema drugim narodima mi smo još i dobri, ima ovde poštenih ljudi nije da nema
samo dugo trpe, to je problem...
aj....
 
bez obzira sto si musko kupi biber sprej, nije sramota imati ga, nisu ni svi muskarci iste snage i velicine. ljudi napadaju, ako misle da mogu. ja nisam sitna zena, visoka sam 173, ali ja imam bejbi fejs. moje slike iz vrtica da vidis odmah bi me nasao u grupi, nema promena u smislu koliko ljudi mogu da se promene do neprepoznatljivosti. jedino sto dolaze godine i vidis starije lice u odnosu na ono iz vrtica, ali crte lica su ostale iste. napadaju ako procene da mogu.

bejbi fejs mi daje manje godina, to je dobro, ali losa strana je sto ljudi generalno (u to ubrajam i zene) misle da mogu da se izivljavaju. zato te je taj matori i napao, vrv delujes kao neka dobrica, jos je on krupniji od tebe, jos umislja da ima pravo zbog godina.
Nije sramota imati. Sramota je kupiti. 😂
 
sta je kasirka kriva u celoj prici pa da ti jos njoj k*njas?
Njoj je skrenuta paznja da se bolje organizuju, jer su na drugim mesta brzi i efikasniji. Ta kasa u smeni je njeno radno mesto. Odgovorna je za pare i ostalo. Kad kuca sporo i 3 coveka cekaju pola sata onda ok. U fazonu su moze mi se. Kad pita da se pokaže torba, ranac moras. Kad kaze pustimo starije 80 90, trudnice, dečicu ljudi to urade. Nekad ona bolje vidi u redu da je trudnica ili zena sa bebom stala u red na kraju da ceka. Ljudi napred ne vide ko stoji iza njih. Nadam se da sam jasan.
 
Ja sam jutros imala neprijatnost u gradskom busu.
Vozač, kao i obično otvara prva vrata, neki putnici gunđaju, jedna daje 100rsd za kartu, vozač nema da vrati, ulazi još dvoje, sa pokaznom i prolaze, jedan putnik daje pare za kartu, vozač mu uzvraća da ne može da mu izda kartu jer nema trake, krećem da otkucam svoju pokaznu kartu, aparat ne reaguje, pokušam još jednom, isto, vozač traži da kupim kartu, neću, nije moja krivica što aparat ne radi, još jednom mi ponavlja da kupim kartu i da neće krenuti dok to ne uradim, ubacuje se jedna putnica sa gomilom uvreda prema meni, ponavljam da imam pokaznu ali da aparat ne radi, ne mogu ni napred prema unutrašnjosti busa, ni napolje jer ih još stoji iza mene i većina mi milu majku.
Vozač nastavlja da me psuje
I ja mu tad rekoh
Ne budeš li prestao prijaviću te i za neizdavanje karti i za vređanje
Sad kad ti ustanem i kad te prebijem
Ajde, 3.14čka ti materina i vadim fon da zovem bilo koga
Imaš sreće da smo u busu
Uspela sam nekako da se proguram prema sredini busa praćena uvredama pojedinih putnika jer će zbog mog bezobrazluka zakasniti na posao.
Onda se pojavi kontrola da piše kazne sto nije kucana karta.
Vozači ovde izdaju karte samo ako imas tacno iznos. Pravdaju se nemam sitno. Karta je valjda 200 din kod vozača. Daj tačno ili nema karta.
 
Onda se pojavi kontrola da piše kazne sto nije kucana karta.
Vozači ovde izdaju karte samo ako imas tacno iznos. Pravdaju se nemam sitno. Karta je valjda 200 din kod vozača. Daj tačno ili nema karta.
Par puta se desilo da kontrolori uđu prvi u bus i kao ne smeš da otkucaš kartu, ma daj, to može kod nekih da prođe.
Namerno sam pred jednim otkucala
Kad je krenuo da se kao buni
Ušli ste prvi i odmah rekli kontrola karata, kako mislite da putnici otkucaju karte ako ste ušli pre svih nas.
Jednoj je jedan komentarisao kako se samo vozikam.
Šta se njega tiče koliko puta u toku dana koristim gradski prevoz?
 
Par puta se desilo da kontrolori uđu prvi u bus i kao ne smeš da otkucaš kartu, ma daj, to može kod nekih da prođe.
Namerno sam pred jednim otkucala
Kad je krenuo da se kao buni
Ušli ste prvi i odmah rekli kontrola karata, kako mislite da putnici otkucaju karte ako ste ušli pre svih nas.
Jednoj je jedan komentarisao kako se samo vozikam.
Šta se njega tiče koliko puta u toku dana koristim gradski prevoz?
Ma namerno blokiraju aparat cim udju da niko ne stigne da kuca. Cak ako imas uplatu na kartici racunaju da nemas nista , jer nisi kucao.
 
bez obzira sto si musko kupi biber sprej, nije sramota imati ga, nisu ni svi muskarci iste snage i velicine. ljudi napadaju, ako misle da mogu. ja nisam sitna zena, visoka sam 173, ali ja imam bejbi fejs. moje slike iz vrtica da vidis odmah bi me nasao u grupi, nema promena u smislu koliko ljudi mogu da se promene do neprepoznatljivosti. jedino sto dolaze godine i vidis starije lice u odnosu na ono iz vrtica, ali crte lica su ostale iste. napadaju ako procene da mogu.

bejbi fejs mi daje manje godina, to je dobro, ali losa strana je sto ljudi generalno (u to ubrajam i zene) misle da mogu da se izivljavaju. zato te je taj matori i napao, vrv delujes kao neka dobrica, jos je on krupniji od tebe, jos umislja da ima pravo zbog godina.
Ma jos kaze da ce me on licno izbaciti kad sam se suprotstavio. Pored obezbeđenja i ljudi okolo kao da je to njegova svojina. I tu mi doslo da ga puknem, ali nisam hteo da produbljujem haos. Iskulirao sam na drobljenje.
 
Pa, da, supermarket je ogledalo društva. Niti ko ima herca da čeka, niti ko treba da ima herca da požuri, to je sve trening, sociološki eksperiment!
Tu ne komunicirajte ni po koju cenu, ne odgovarajte ni sa DA, ni sa Ne, bilo da ste pre ili iza, samo se pomirite sa činjenicom da ste u nekakvom redu, tu bi trebalo sve da vam je jasno, vi ste u nekom redu, čekate kao i mnogi.
Lično kupujem u obližnjim STR-ovima i nemam takve probleme, a možda to platim malo više, pa... i vredi!. Zapravo se pitam sa komšijama koji te STR-ove svakodnevno skupa posećujemo, pa na izlazu se uljudno ponudimo da ponesemo kese do auta, pomognemo makar onih desetak metara. Zadržali smo ljudskost!
 
Poslednja izmena:
Starci se između sebe šikaniraju ko je prvi stigao na kasu, jedva dišu, zabrineš se ko će koliko istrajati.. Ma, to je greh za gledati, a ne tu da te neko psuje i smara.
Starijim generacijama si dužan da aminuješ i još se zahvališ kako god da te tretiraju, kakvi god da su.
Odlazak po kućne potrepštine je počeo da znači mesto gde te niko ne gleda kao nekog svog. Ne, oko kilograma brašna ćemo se pobiti, ili šta?
 
Ma namerno blokiraju aparat cim udju da niko ne stigne da kuca. Cak ako imas uplatu na kartici racunaju da nemas nista , jer nisi kucao.
U NS to ide drugačije.
Mi imamo mesečne karte.
Ove na čekiranje su uveli ima godinu dana.
Produžim uvek krajem meseca.
Kad ulazim u bus samo prislonim na taj aparat, ništa se ne skida, samo ostane trag da si to uradio.
 
U NS to ide drugačije.
Mi imamo mesečne karte.
Ove na čekiranje su uveli ima godinu dana.
Produžim uvek krajem meseca.
Kad ulazim u bus samo prislonim na taj aparat, ništa se ne skida, samo ostane trag da si to uradio.

pa i ovde imas mesecne karte, u bg, i to su hteli da uvedu tjah trebalo je da bude da se sa svakim ulaskom u autobus cekira, medjutim ovde je to nemoguce, pogotovo u spicu. sad samo prislonis mesecnu na onaj aparat sto kontrolor nosi.

kad se setim ono proslo ono vs i zatavranje, idemo mi na posao ujutro, autobus pun, stojis na vratima, znaci mesta u sredini nema, i na nekoj stanici otvori vrata i covek koji je stajao pored mene video nekog drugara, pita ga drugar sta se radi, kaze ovaj covek u autobusu - evo drzimo rastojanje. :rotf:
 
U NS to ide drugačije.
Mi imamo mesečne karte.
Ove na čekiranje su uveli ima godinu dana.
Produžim uvek krajem meseca.
Kad ulazim u bus samo prislonim na taj aparat, ništa se ne skida, samo ostane trag da si to uradio.
Pa i ovde ima validator za ocitavanje. Imas mesecne karte kao studentske do 26. ili 27., i preko poslodavca na ime i prezime i nepersonalizovane na dopunu koliko zelis. Mislim da ima i neke turističke.
 

Back
Top