Neprijatnost na javnom mestu

Belgradeboy

Elita
Moderator
Poruka
15.010
Bio sam do supermarketa. Greskom sam stao na kasu za koju imam malo vise robe nego sto treba. U frci sam, zurio sam i video da nema guzve i sve kase poluprazne , pa sam automatski stao ne gledajuci natpis iznad glave. Pored toga kasirka me pustila. Malo se napravio red. Onda sam od nekog lika dobio salve uvreda i pretnje. Prvo mi je rečeno da li sam ćorav da je ovo brza kasa, ja reko nisam video i kasirka me pustila. On kaze vidim, idi nauci da citas i kupi naočare. Ja sam se iznervirao i povišenim tokom rekao da ne vredja da je to bezobrazluk, sta je ovo i ovako ponašanje. Maltene sam se razdrao na njega. On se jos drznuo da mi kaze da ce me izbaci napolje, a sekjuriti je meni reko da iskuliram. Jos sam popio jos uvrede. Na kraju sam skrenuo pažnju kasirki da bolje vodi računa kad kuca ako nije za nju. I tu mi od istog upućeno da brišem. Sve je to kratko trajalo, ali je bilo dramatično. Onda sam čuo od neke gospodje u fazonu pusti ga vidis da je bezobrazan sto je tu stao i napravio svadju jos se buni.
Ovde vise nije pitanje sto je greska moja nego tudje ponašanje prema meni kao da sam klinja. Ovakve stvari se desavaju negodovanje, ali nikad nisam čuo ovakve stvari i vređanja kao prema meni. Ovo mi se inače prvi put desilo da uđem u sukob sa nekim.

Neću da dozvolim da me neko vređa i ponižava pred ljudima bez razloga. Bar ne bez preteranog razloga za takvim ponašanjem. Ja nisam uvredio nego samo skrenuo pažnju što je bilo malo koliko vidim. Sve to samo zato sto je lik fizicki jaci i stariji covek.

Ovo je tema i za psihologiju, ali cu je ovde staviti.
 
a sekjuriti je meni reko da iskuliram.
Nisam ja :lol:

Pa vidi, zamislio sam situaciju i ako nastave da te potresaju svakakve sitnice, ima da odlepiš. Dobro ti je rekao lik iz obezbeđenja da iskuliraš.

Nije to ništa. Da vidiš kad u poštanskoj štedionici penzioneri počnu tuču jer nisu dobro pročitali koji su broj po redu. Ili kada je stvarno nepravda očigledna, preko poznanstva preko reda. A ni da ga uhvatiš i izbaciš- stariji čovek, čini mi se polomiću mu slučajno ruku, a kamoli da pucaš. U životu nisam potegao pištolj ni na koga, to bi već bilo preterano.
 
Poblem je sto te je kasirka pustila jer verovatno nije htela da te vraca.
A to je verovatno uradila jer je pre vracala pa su se derali na nju.

Niko ne treba da se dere na tebe i normalno je sto si tako reagovao ali ja kad naletim na budalu uvek pomislim da je mozda covek bolestan i tako to.

Ja sam svedocila neki dan jednoj svadji.
Zena je usla u market sa velikom torbom na tockice.
Kasir kaze: Gospodjo, moram da pogledam.
A stvarno ogromna puna torba, kao kofer.

I ona tu besna, nisam mogla da ostavim nema prostora, premali je za torbu. Bla bla.
I tu se drka na radnika a nije u pravu.
Ne verujem da je prvi put u zivotu u prodavnici i zna neka pravila. Ja kad imam vecu punu kesu ja je ostavim kod kasirke na ulazu ako nema ormaric.

Problem je sto niko nema strpljenja. Svi su nadrndani.
 
Bio sam do supermarketa. Greskom sam stao na kasu za koju imam malo vise robe nego sto treba. U frci sam, zurio sam i video da nema guzve i sve kase poluprazne , pa sam automatski stao ne gledajuci natpis iznad glave. Pored toga kasirka me pustila. Malo se napravio red. Onda sam od nekog lika dobio salve uvreda i pretnje. Prvo mi je rečeno da li sam ćorav da je ovo brza kasa, ja reko nisam video i kasirka me pustila. On kaze vidim, idi nauci da citas i kupi naočare. Ja sam se iznervirao i povišenim tokom rekao da ne vredja da je to bezobrazluk, sta je ovo i ovako ponašanje. Maltene sam se razdrao na njega. On se jos drznuo da mi kaze da ce me izbaci napolje, a sekjuriti je meni reko da iskuliram. Jos sam popio jos uvrede. Na kraju sam skrenuo pažnju kasirki da bolje vodi računa kad kuca ako nije za nju. I tu mi od istog upućeno da brišem. Sve je to kratko trajalo, ali je bilo dramatično. Onda sam čuo od neke gospodje u fazonu pusti ga vidis da je bezobrazan sto je tu stao i napravio svadju jos se buni.
Ovde vise nije pitanje sto je greska moja nego tudje ponašanje prema meni kao da sam klinja. Ovakve stvari se desavaju negodovanje, ali nikad nisam čuo ovakve stvari i vređanja kao prema meni. Ovo mi se inače prvi put desilo da uđem u sukob sa nekim.

Neću da dozvolim da me neko vređa i ponižava pred ljudima bez razloga. Bar ne bez preteranog razloga za takvim ponašanjem. Ja nisam uvredio nego samo skrenuo pažnju što je bilo malo koliko vidim. Sve to samo zato sto je lik fizicki jaci i stariji covek.

Ovo je tema i za psihologiju, ali cu je ovde staviti.
Matorog si trebao da iznapusavas, nije mu to opravdanje za bahato ponasanje, a obezbedjenju da kazes da obrati paznju upravo na njega jer on vredja i preti... zadrzi smirenost jer nemas mnogo cega da se bojis, da je matori nasrnuo on bi bio izbacen
 
Bio sam do supermarketa. Greskom sam stao na kasu za koju imam malo vise robe nego sto treba. U frci sam, zurio sam i video da nema guzve i sve kase poluprazne , pa sam automatski stao ne gledajuci natpis iznad glave. Pored toga kasirka me pustila. Malo se napravio red. Onda sam od nekog lika dobio salve uvreda i pretnje. Prvo mi je rečeno da li sam ćorav da je ovo brza kasa, ja reko nisam video i kasirka me pustila. On kaze vidim, idi nauci da citas i kupi naočare. Ja sam se iznervirao i povišenim tokom rekao da ne vredja da je to bezobrazluk, sta je ovo i ovako ponašanje. Maltene sam se razdrao na njega. On se jos drznuo da mi kaze da ce me izbaci napolje, a sekjuriti je meni reko da iskuliram. Jos sam popio jos uvrede. Na kraju sam skrenuo pažnju kasirki da bolje vodi računa kad kuca ako nije za nju. I tu mi od istog upućeno da brišem. Sve je to kratko trajalo, ali je bilo dramatično. Onda sam čuo od neke gospodje u fazonu pusti ga vidis da je bezobrazan sto je tu stao i napravio svadju jos se buni.
Ovde vise nije pitanje sto je greska moja nego tudje ponašanje prema meni kao da sam klinja. Ovakve stvari se desavaju negodovanje, ali nikad nisam čuo ovakve stvari i vređanja kao prema meni. Ovo mi se inače prvi put desilo da uđem u sukob sa nekim.

Neću da dozvolim da me neko vređa i ponižava pred ljudima bez razloga. Bar ne bez preteranog razloga za takvim ponašanjem. Ja nisam uvredio nego samo skrenuo pažnju što je bilo malo koliko vidim. Sve to samo zato sto je lik fizicki jaci i stariji covek.

Ovo je tema i za psihologiju, ali cu je ovde staviti.

Направио си њесра својим поступком.

Истрпи последице.

Узгред, не видим нигде да си се осталим учесницима у догађају извинио због своје грешке.
 
Matorog si trebao da iznapusavas, nije mu to opravdanje za bahato ponasanje, a obezbedjenju da kazes da obrati paznju upravo na njega jer on vredja i preti... zadrzi smirenost jer nemas mnogo cega da se bojis, da je matori nasrnuo on bi bio izbacen
1. Matorog NIJE trebao da iznapušava, čovek je verovatno malo i lud naročito ako je u godinama
2. Tek to nikako, da on priča obezbeđenju kako da rade svoj posao
3. Da, da je matori nasrnuo, obezbeđenje bi ga izbacilo. Verovatno je čovek iz obezbeđenja znao ko je matori i da njemu ne vredi govoriti da se smiri, pa je iz tog razloga rekao Belgradeboyu da on "iskulira".
 
Направио си њесра својим поступком.

Истрпи последице.

Узгред, не видим нигде да си се осталим учесницима у догађају извинио због своје грешке.
Ne, napravio je gresku... njesra je napravio taj matori iz price
"jesi li corav" je direktna uvreda, i kako dalje sa tom budalom?
 
1. Matorog NIJE trebao da iznapušava, čovek je verovatno malo i lud naročito ako je u godinama
2. Tek to nikako, da on priča obezbeđenju kako da rade svoj posao
3. Da, da je matori nasrnuo, obezbeđenje bi ga izbacilo. Verovatno je čovek iz obezbeđenja znao ko je matori i da njemu ne vredi govoriti da se smiri, pa je iz tog razloga rekao Belgradeboyu da on "iskulira".
1. Nije moje da gatam dal je lud ili ne, tako ne moze nikom da se obraca. 2. Ako obezbedjenje ne postupa kako treba naravno da mu se treba skrenuti paznja, naravno nista bahato. 3. I sta, pametniji da popusti svaki put pa budale da zavladaju?
 
I meni se desilo nešto slično,naravno budući da sam ja gospodin čovjek,plemićkog porijekla,okrenuo sam se ka uznemirenom gospodinu koji je već neko vrijeme izgovarao neke posve nepristojne riječi i sasvim normalnim tonom i potpuno staloženo ga upitao:"Izvinite,da li biste bili ljubazni da me povučete za onu stvar".

Dakle poenta je da uvijek trebamo sačuvati pribranost i manire.
 
Ne, napravio je gresku... njesra je napravilo taj matori iz price
"jesi li corav" je direktna uvreda, i kako dalje sa tom budalom?

Аха..он направио грешку, а матори њесра?

А замисли да је матори форумаш, па да нам исприча своју страну приче кроз новоотворену тему.

Сигурно не би написао "неки фин момак случајно дошао на погрешну касу, а ја га напушио", него би написао "неки млади бахати простак који не поштује друштвене норме, због своје бахатости решио да не чека ред, већ намерно отишао на брзу касу, иако није за брзу касу, а кад смо му љубазно скренули пажњу, био је груб и некултуран и није желео да упути извињење и касирки и нама осталима који чекамо у реду, јер због његове бахатости не можемо да завршимо своје послове".

Да је тај матори форумаш, био би на његовој страни а овако си на страни белградбоја. само зато што си чуо само његову страну приче.
 
1. Matorog NIJE trebao da iznapušava, čovek je verovatno malo i lud naročito ako je u godinama
2. Tek to nikako, da on priča obezbeđenju kako da rade svoj posao
3. Da, da je matori nasrnuo, obezbeđenje bi ga izbacilo. Verovatno je čovek iz obezbeđenja znao ko je matori i da njemu ne vredi govoriti da se smiri, pa je iz tog razloga rekao Belgradeboyu da on "iskulira".

a šta da ćuti dok se ostali prazne na njemu
da glumi neko ludilo kao dobar sam evo tlačite me svi!
nek kaže svakome šta misli!
A previše smo postali osjetljivi i puni nerazumijevanja za starije osobe. Šta ako mu je to rekao, ovaj je stao na kasu na koju nije trebao.

i onda matori može tako da vredja ljude
dobio stan od TITA
dobio poso od SFRJ
dobio penziju od SRJ
i sad piški po mladima!
 

Back
Top