"NEPRIJATELJI", ljubavna prica - da li mislite da.

malecka

Aktivan član
Poruka
1.333
relativno skoro sam citala gore pomenutu knjigu od Singera i tu kaze da "podsvest nikad ne gresi". i onda sam se automatski setila kad sam relativno skoro nesvesno zavodila bivseg decka i... da li u tim slucajevima podsvest gresi ili ne...?
:? :? :? :? :?

mislim recimo da to nisam zelela jer ga veoma postujem kao kvalitetnog prijatelja...
 
Poslednja izmena od moderatora:
To je vrlo relativno pitanje... da, podsvest NIKADA ne gresi... Podsvest, to ti je genetika, i 'bioloska masina' koja te odrzava u zivotu... Zivotinje imaju podsvest kao jedinu vrstu svesti, i upravljaju se direktno po istoj... To je uostalom i omogucilo zivom svetu da ostane ziv milionima godina...

Ali kao sto rekoh, vrlo je to relativno... podsvest u vecini slucajva gresi nad 'svescu'... Zato se ljudi sve vise i vise trude da eliminisu podsvest, i postanu 'sam svoj gazda', tj. da oni drze konce svoga zivota u sopstvenim rukama... Sto je veca kontrola podsvesti, to smo mi 'humaniji'...

Svest i podsvest se ne trpe, ali rade zajedno... Nekad je podsvest inicijator svesti (npr. cisti seksualni nagon koji se pretvori kasnije u svesnu apstrakciju ljubavi), nekad svest potisne podsvest (pa nas sam taj seksualni nagon, kad se javi, ne tera da nekog zaskocimo na ulici)...

Jednostavno, protiv podsvesti se ne moze... Kada bi se upravljali po podsvesti, ljudska vrsta ne bi izumrla, ali se ne bi razlikovala od majmuna... Ukratko, podsvest - to je ono animalno u nama, sto nas tera da radimo stvari koje se kose sa zdravim razumom.

Poz.
 
Podsvest se moze tretirati kao skup centara koji su nastali ponavljanjem odredjenih akcija. Na primer, Volim cokoladu, i sto je vise jedem, sve je vise volim, zato sto mi je centar u podsvesti sve veci. Isti je princip i za sve ostalo.
Ali ako pustimo podsvest da vlada, spustamo se na nivo zivotinje.
E, zato imamo intelekt, koji je fantasticno oruzje za obuzdavanje svesti, ako znas da ga koristis i naravno ako zelis 8)
 
Lens:
Podsvest se moze tretirati kao skup centara koji su nastali ponavljanjem odredjenih akcija. Na primer, Volim cokoladu, i sto je vise jedem, sve je vise volim, zato sto mi je centar u podsvesti sve veci. Isti je princip i za sve ostalo.
Ali ako pustimo podsvest da vlada, spustamo se na nivo zivotinje.
E, zato imamo intelekt, koji je fantasticno oruzje za obuzdavanje svesti, ako znas da ga koristis i naravno ako zelis 8)
-----------------------------------------
Lens jel to znaci da se odricemo cokolade;a i sitnih zadovoljstava koje nam eurokrem pruza u musko-zenskim odnosima?:)
 
savannah:
o maco moja.
to nije podsvest, to kod tebe radila hemija i "zenka", mozda i malo alkohola, ko ce ga znati :)

sweet odgovor,s tim da nisam ni trunq alkohola liznula tih dana... pa nista, da kazem o cemu se radi jer apstraktna filozofija... nije tema ovog foruma...! :wink: :)

lm, pre par meseci je moj dragi drug prodavao knjige i sedeo na nekoj nizoj stolicici. ja sam bila kod njega u poseti oko podne i pricali smo i par puta sam se sa razlogom naginjala ka njemu /npr da izvadim nesto iz torbe i sl./ ali sam tek kasnije kad sam dosla kuci :oops: skapirala da sam u toj poseti imala majcu sa majusno vecim dekolteom... nisam izgledala onako vulgarno, napumpano, ali sam se osecala "izdatom" od strane podsvesti... ono, sve je manje vise bilo ql i ja sam se normalno ponasala s njim /ma kolko bila zaljubljena u njega/ ali me nerviraju ti detaljcici koji me odaju, recimo...
:oops: :oops: :oops:
 
Zak:
Lens:
Podsvest se moze tretirati kao skup centara koji su nastali ponavljanjem odredjenih akcija. Na primer, Volim cokoladu, i sto je vise jedem, sve je vise volim, zato sto mi je centar u podsvesti sve veci. Isti je princip i za sve ostalo.
Ali ako pustimo podsvest da vlada, spustamo se na nivo zivotinje.
E, zato imamo intelekt, koji je fantasticno oruzje za obuzdavanje svesti, ako znas da ga koristis i naravno ako zelis 8)
-----------------------------------------
Lens jel to znaci da se odricemo cokolade;a i sitnih zadovoljstava koje nam eurokrem pruza u musko-zenskim odnosima?:)

Ma naravno da ne :P :P :P Fora je samo da intelekt ne da umu da vlada 8) To ti je nesto kao hodanje po zici. A um ko majmun skace sa grane na granu. Sad mu je zanimljivo nesto, pa za 5 min. nije, pa trazi nesto drugo i vozi te u krug i na kraju kad se presaberes :? Ali eurokremasta zadovoljstva su totalno o.o. :P 8) :wink:
 
Ima milion knjiga o kontroli uma, o podsvesti svesti. Poenta je da se neke stvari mogu uvezbati neprestanim radom na sebi, a neke ne mogu. Sta sam poslednje citala... Da me ubijete ne mogu da se setim tacnog naslova Kako gospodariti sobom putem kontole svesti ili tako nesto. Kako sam sebe da ubedis u nesto i to posle prihvatis kao uobicajnu stvar. Ali u pozitivnom svetlu naravno. Rad na samopouzdanju. Ima stvarno puno knjiga koje se bave tom vrstom psihologije i prikazuju je na popularan nacin.
 
savannah:
Lens:
Naravno da gledamo, pa zasta nam je Bog oci dao :shock: :P 8)

a kako kaze deda milutin :) (si to propustio, a???)

"nije nama bog dao oci da gledamo sve sto se moze videti"

ma salim se...
:roll:

E ovo sad vec ulazi u onu pricu o umu koji skace ko majmun cim ga nesto zanima. Ja sam sebe jednom uhvatio da zevam u dekoltee i sl. cak i kad setam gradom sa devojkom. I onda je moj intelekt rekao"to nije fer prema njoj" i onda sam se trudio da ne zevam i uspeo sam i bilo mi je super. Al sad nemam devojku pa mogu opet da zevam :shock: :P 8)
 
Ima milion knjiga o kontroli uma, o podsvesti svesti. Poenta je da se neke stvari mogu uvezbati neprestanim radom na sebi, a neke ne mogu. Sta sam poslednje citala... Da me ubijete ne mogu da se setim tacnog naslova Kako gospodariti sobom putem kontole svesti ili tako nesto. Kako sam sebe da ubedis u nesto i to posle prihvatis kao uobicajnu stvar. Ali u pozitivnom svetlu naravno. Rad na samopouzdanju. Ima stvarno puno knjiga koje se bave tom vrstom psihologije i prikazuju je na popularan nacin.
 
Princeza na poslu:
Ima milion knjiga o kontroli uma, o podsvesti svesti. Poenta je da se neke stvari mogu uvezbati neprestanim radom na sebi, a neke ne mogu. Sta sam poslednje citala... Da me ubijete ne mogu da se setim tacnog naslova Kako gospodariti sobom putem kontole svesti ili tako nesto. Kako sam sebe da ubedis u nesto i to posle prihvatis kao uobicajnu stvar. Ali u pozitivnom svetlu naravno. Rad na samopouzdanju. Ima stvarno puno knjiga koje se bave tom vrstom psihologije i prikazuju je na popularan nacin.

da stvarno ih ima dosta...
sta meni kod vecine tih kniga smeta...da su skoro sve (bar one sto sam ja citala) usko povezane sa bogom. (ne shvatite me pogresno, plz)...ali uglavnom se zavrsi sve s nekim molitvama i tako to...
a da je moguca potpuna kontrola, i u neku ruku "komandovanja" jeste.
kako sadis, tako i zanjes. a mozak je NASA njiva...pa sad ajde...:)
 

Back
Top