Непрестано цупкање ногама

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
За ово нема потребе да се јављам лекару. Само, зашто сам увек тако напет да морам цупкати ногама. За рачунаром сам, цупкам ногама, гледам серију, исто. Имам неки оброк, исто. Отело се контроли. Несвесно то радим. И онда када приметим, ја станем. И после опет заборавим и почне изнова.

Неки савет како да ублажим то?
 
За ово нема потребе да се јављам лекару. Само, зашто сам увек тако напет да морам цупкати ногама. За рачунаром сам, цупкам ногама, гледам серију, исто. Имам неки оброк, исто. Отело се контроли. Несвесно то радим. И онда када приметим, ја станем. И после опет заборавим и почне изнова.

Неки савет како да ублажим то?
Udebljaj se. Ja sam imao taj problem dok se nisam udebljao, onda je postalo pričično teško podizati nogu dok ju odozgo pritiska 300 kila. Zvuči šašavo ali ja od tad više ne cupkam:D
 
За ово нема потребе да се јављам лекару. Само, зашто сам увек тако напет да морам цупкати ногама. За рачунаром сам, цупкам ногама, гледам серију, исто. Имам неки оброк, исто. Отело се контроли. Несвесно то радим. И онда када приметим, ја станем. И после опет заборавим и почне изнова.

Неки савет како да ублажим то?
Ne cupkam, ali čitajući tvoj post uhvatih sebe da cupkam :mrgreen:
Izgleda da je to kao sa zevanjem. Prelazno.

Cupkanjem nogama izbacuješ nervozu. Mislim da, kada si svestan cupkanja, možeš samokontrolom dosta regulisati.
 
За ово нема потребе да се јављам лекару. Само, зашто сам увек тако напет да морам цупкати ногама. За рачунаром сам, цупкам ногама, гледам серију, исто. Имам неки оброк, исто. Отело се контроли. Несвесно то радим. И онда када приметим, ја станем. И после опет заборавим и почне изнова.

Неки савет како да ублажим то?
Kakve veze ima što cupkaš nogom? Tako nesvjesno gubiš kalorije a sjediš.. zar to nije super? :D cupkaš kao singerica, :mrgreen: bolje to nego da grickaš nokte, čačkaš nos, češkaš onog tamo dole.. :hahaha:
 
Nervoza. Vidi zbog čega si toliko nestrpljiv u životu, šta je to što te toliko iritira.
Lično ne podnosim ljude koji cupkaju nogom, dođe mi da im je otkinem ili da ih, barem, vežem za stolicu tako da budu mirni. To unosi nervozu i meni.

Nešto ne verujem da postoji kakva fizička boljka koja bi to uzrokovala, osim nekih retkih - mada, ako te STVARNO brine, idi kod doktora.
Ne obaziri se što ja ne bih :)
 
Ма исто ми је било и када сам био дебео. Имао сам 85 килограма. Сало, стомачина. А онда изгубио 10кг али се није ништа променило око цупкања ногама. Можда је од стреса неког.
To ti je nesvesna radnja,pa preslo u naviku.Probaj kontrolisati,tako sto ces cim pocnes staviti ruku na butinu i prestati.probaj to iskontrolisati.Polako ne moze za dan dva,ali za mesec sigurno bi uspeo da se kontrolises i da to vise ne radis.
 
За ово нема потребе да се јављам лекару. Само, зашто сам увек тако напет да морам цупкати ногама. За рачунаром сам, цупкам ногама, гледам серију, исто. Имам неки оброк, исто. Отело се контроли. Несвесно то радим. И онда када приметим, ја станем. И после опет заборавим и почне изнова.

Неки савет како да ублажим то?
Nervoza, razmisli sto.
 
За ово нема потребе да се јављам лекару. Само, зашто сам увек тако напет да морам цупкати ногама. За рачунаром сам, цупкам ногама, гледам серију, исто. Имам неки оброк, исто. Отело се контроли. Несвесно то радим. И онда када приметим, ја станем. И после опет заборавим и почне изнова.

Неки савет како да ублажим то?

A kad hodas?
Moj ti je savet da uzmes jako aktivnog psa i da se s njim bavis, zaboravices
da si ikada i cupkao. Ljudi to radi iz dosade, duga vremena, ne znaju sta ce
sa sobom.
 
Очигледно ме нешто врло нервира, стресно али несвесно.
Nije to nikakva nervoza,vec jednostavno navika.Sto ti rece Rayela,nista strasno.Ako ti bas smeta,onda samoubedjenjem mozes to da resis.Kako si poceo,tako mozes i prestati.Ako ti ne smeta,pa ni tvojoj okolini,jos ako svira neka dobra muzika,ne znam sta je to problem.
 
Ма знам да није страшно. Само мене иритира хД
Kao sto sam ti rekao,samokontrola i polako ce sve doci na svoje.Kako vidim tebi nije to uzrok zbog nervoze,vec nervoza zbog cupkanja.Samo polako i strpljivo pocni vise da razmisljas o tome i videces da cim pocnes,pre ces prestajati da radis to.Nemoj sebi navlaciti problem,pa skoro svaki covek u zivom svetu ima neki tik.
 
ee i ja to isto radim još od kad sam bio klimac...isto i lupkam prstrima po stolu ili nešto stalno vrtim među prstima onako mahinalno kao što je olovka,čačkalica,štapić od sladoleda ili tako to.
U princimu ima dva razloga za to: Ili si napet ili imaš višak energije koju nemaš kako drugačije da ipucaš.
Kod mene je u pitranju to da sam napet pošto sam onako malo(više) kao paničar prirodno.
 

Back
Top