Nepoznato i manje poznato

Sta je to nesto sto je bilo toliko dobro da se je covek uspeo cak neobjasnjivo izgubiti? :lol:
Pa imala si valjda nekad neki odnos. Bilo je sve super, a onda više nije. Bez objektivnog razloga. Niko se nije selio etc. Na taj način neobjašnjivo. Pa čak možda ni na koji način objašnjivo. Kao nema više. Ne osećaš više ništa.
"Zašto smo sami, Ena? Ti i ja, gde smo pogrešili, tiiii i ja, šta nismo rešili, tiiii i ja ko to znaaa, svi, samo ne ja i ti"
Kad već moram da se služim ex yu rockom. :roll:
 
Partner neizbežno postaje tvoj najbolji prijatelj vremenom, pogotovo kada počnete da živite zajedno. Tada u stvari postaje i najbliža porodica, a članovi najuže porodice su ti praktično najbolji prijatelji ili bi bar trebalo da budu.

Sad, potpuno je normalno da se osećaš više komforno pričajući o nekim stvarima sa drugim ljudima, ali u času one najveće potrebe, uglavnom ćeš se prvo okrenuti partneru, pa onda roditeljima, deci ili drugim članovima najuže porodice... Mislim, možemo terminološki "prijateljstvo" koristiti da označimo odnos sa ljudima sa kojima nismo u porodičnoj vezi, jer porodica je posebna i složenija stvar, ali principi na kojima počivaju su isti - ljubav, razumevanje, empatija, poverenje, podrška, lojalnost, opraštanje... Tako da kontam nije greška osloviti člana porodice najboljim prijateljem.
 
Pa imala si valjda nekad neki odnos. Bilo je sve super, a onda više nije. Bez objektivnog razloga. Niko se nije selio etc.

Takav nisam....
...il sam broj 1 s cvrstom namerom da ne mrdam s trona ili me nema, nisam tu..:lol:

Ukratko, nisam za ovu temu, jer cu aktivirati silna prevrtanja ocima....znas ono ljubav, srodnosti i ostale nebuloze kojih se danas svi uzasavaju..
 
Takav nisam....
...il sam broj 1 s cvrstom namerom da ne mrdam s trona ili me nema, nisam tu..:lol:

Ukratko, nisam za ovu temu, jer cu aktivirati silna prevrtanja ocima....znas ono ljubav, srodnosti i ostale nebuloze kojih se danas svi uzasavaju..
Pa dobro kako voliš, ja volim kad je šareno, pa svako kaže šta oće. 😁
Hoćeš da kažeš da svi odnosi koji su pukli zapravo nisu bili pravi?
 
Dobro. Ali kako sad ovo... Kad pričaš s drugom/drugaricom o svim frajerima, ljubavima, seksovima, smejete se. Tvoj prijatelj tebe razume. A da li bi i partner to razumeo? I kad pričaš s njim o tome kao da drugačije pričaš... Je l bi to bilo ponižavanje partnera kad bi razglabao?
Recimo, ja ne volim mnogo da slušam o drugima... Ne znam...
Partner niti može niti treba da igra ulogu koju ima najbolji prijatelj istog pola.
 
Pa dobro kako voliš, ja volim kad je šareno, pa svako kaže šta oće. 😁
Hoćeš da kažeš da svi odnosi koji su puklo zapravo nisu bili pravi?

Verujem da odnosi koji su sagradjeni na cvrstim temeljima, traju....i da partneri mogu biti srodni duhom i da je u jednoj osobi moguce imati prijatelja, ljubavnika, muza i oca svoje dece...
...nije do mene, do poredjanih planeta je...:lol:
 
Jer porodica je posebna i složenija stvar, ali principi na kojima počivaju su isti - ljubav, razumevanje, empatija, poverenje, podrška, lojalnost, opraštanje... Tako da kontam nije greška osloviti člana porodice najboljim prijateljem.
Iskrena da budem, sve navedeno je nešto što se očekuje, ali ja sve to nisam nalazila u primarnoj porodici.
A sve to sa prijateljima je tek u ograničenim količinama.
Zato verovatno preispitujem šta je šta.
*primarna - ona u kojoj sam se rodila.

Saće neko reći da sam nezahvalna, ali to i dalje ne menja stvari.
 
Iskrena da budem, sve navedeno je nešto što se očekuje, ali ja sve to nisam nalazila u primarnoj porodici.
A sve to sa prijateljima je tek u ograničenim količinama.
Zato verovatno preispitujem šta je šta.
*primarna - ona u kojoj sam se rodila.

Saće neko reći da sam nezahvalna, ali to i dalje ne menja stvari.


ma ne, ti si samo neshvacena. egzoticnost tvog duha ce postati cenjena tek 300 godina posle tvoje smrti
 
Ono sto verovatno svi zelimo da u partneru pronadjemo su ljubav, podrska, poverenje. Ali sta jos? Mene recimo nikada nisu privlacili muskarci koju su bili slicni meni i s kojim bih se odmah skapirala. Privlacile su me razlike. Dobra baza je bitna - isti sistem vrednosti, isti „pravac kretanja“, ali karakterne razlike pomazu unutrasnji razvoj. Zelim osecaj da smo tim, ali i da postoji osecaj samostalnosti.
Ponekad idemo na Donauinsel da vozimo bicikl i rolere, pa kada vidim parove obucene u istu garderobu za sport...meni je to smesno. :)
Ali nadju se ljudi tako, oboje trebaju potvrdu samog sebe kroz druge, pa se poklope. :)
I za njih je to ljubav. Svako je otkriva za sebe onako kako zna i ume. I nikada odjednom, vec kao u nekim etapama.
 

Back
Top