Nepoznato i manje poznato

Disko Kauč

Elita
Poruka
24.591
Evo jedne teme, teško mi je i da je sročim, a mislim da je bitna. Pokušaću.
Na životnom putu srećemo mnoge ljude. Neki su nam braća i sestre, neki drugovi, neki ljubavnici, poznanici, duge i kratke veze, kolege, danas i internet likovi...
Neki ostaju, neki baš i ne.
Dugo sam smatrala da "partner" treba da bude neko s kim se baš kapiraš, kao naj naj najbolji drug.

1. Da li je partner (veza, brak) najbolji prijatelj?
2. Da li je ljudska priroda višeznačna i jedan čovek ne može da je zadovolji? Pa sve i da je najbolji na svetu.
3. Kako ste preboleli ljude koje ste neobjašnjivo izgubili? Neobjašnjivo - u smislu toliko vam je dobro bilo, a onda se to "nešto" izgubilo. "Lažna srebrna stvar".
4. Kako ste od svega ponuđenog uspeli da izaberete samo jedno, bez osećaja da je možda trebalo izabrati drugo?
 
Poslednja izmena:
Otprilike kao sto kod hrane znas dal ti je ukusna ili nije (bez potrebe da analiziras sastojke i to dal si mogla i nesto ukusnije da pojedes i neki bolji restoran da posetis), tako i kod partnera znas samo da ti je "ukusan" ili ako nije, znas da nije, a mozda se vremenom pokvari, postane bljutav, nije iskljuceno. U sustini, dok god sve dobro funkcionise, nema potrebe da se citava prica razlaze na cinioce, analizira svaki detalj, njegovi kvaliteti uporedjuju sa kvalitetima drugih "potencijalnih" partnera koje bismo mogli da izaberemo da nismo njega i to. Jednostavno, sve super radi i to je to. Treba ziveti taj usrani momenat na nacin na koji zivimo i orgazam, ne razmisljajuci dok se on desava o tome dal je mozda mogao da bude i lepsi i dal je Bog mogao i vise da se potrudi i ucini nam zivot snosljivojim priredjujuci nam spektakularniji orgazam od ovog kojeg sad imamo.

Mozda sam napravio digresiju, otisao u pm, neka pitanja nisam obuhvatio u odgovoru, al kako god..
 
Poslednja izmena:
Evo jedne teme, teško mi je i da je sročim, a mislim da je bitna. Pokušaću.
Na životnom putu srećemo mnoge ljude. Neki su nam braća i sestre, neki drugovi, neki ljubavnici, poznanici, duge i kratke veze, kolege, danas i internet likovi...
Neki ostaju, neki baš i ne.
Dugo sam smatrala da "partner" treba da bude neko s kim se baš kapiraš, kao naj naj najbolji drug.

1. Da li je partner (veza, brak) najbolji prijatelj?
2. Da li je ljudska priroda višeznačna i jedan čovek ne može da je zadovolji? Pa sve i da je najbolji na svetu.
3. Kako ste preboleli ljude koje ste neobjašnjivo izgubili? Neobjašnjivo - u smislu toliko vam je dobro bilo, a onda se to "nešto" izgubilo. "Lažna srebrna stvar".
4. Kako ste od svega ponuđenog uspeli da izaberete samo jedno, bez osećaja da je možda trebalo izabrati drugo?
Ne
 
Evo jedne teme, teško mi je i da je sročim, a mislim da je bitna. Pokušaću.


Na životnom putu srećemo mnoge ljude. Neki su nam braća i sestre, neki drugovi, neki ljubavnici, poznanici, duge i kratke veze, kolege, danas i internet likovi...


Neki ostaju, neki baš i ne.


Dugo sam smatrala da "partner" treba da bude neko s kim se baš kapiraš, kao naj naj najbolji drug.



1. Da li je partner (veza, brak) najbolji prijatelj?


2. Da li je ljudska priroda višeznačna i jedan čovek ne može da je zadovolji? Pa sve i da je najbolji na svetu.


3. Kako ste preboleli ljude koje ste neobjašnjivo izgubili? Neobjašnjivo - u smislu toliko vam je dobro bilo, a onda se to "nešto" izgubilo. "Lažna srebrna stvar".


4. Kako ste od svega ponuđenog uspeli da izaberete samo jedno, bez osećaja da je možda trebalo izabrati drugo?
A danas više ne misliš isto?
1. Trebao bi da bude. Ipak, sa partnerom bi trebali da delimo najviše toga. Naročito ako je brak u pitanju: od životnog prostora, primanja, hrane, svakodnevnice - njenih lepota, kao i problema.
2. Ljudska priroda je takva da ništa ne može da je zadovolji. Makar ne na duge staze. Problem je u tome što stvari postanu rutina i svakodnevnica; nešto što se podrazumeva; nešto što zanemarujemo i prestajemo da vrednujemo kao nekada. Ispada da sreću čine kratki euforični momenti, izmiče nam konstantni osećaj ispunjenosti, onaj dugoročni, koji traje. Mnogi zato sreću spoznaju tek nad temeljima izgubljene sreće; shvatimo da smo bili srećni tek kada se od samog izvora sreće udaljimo. Ispada da je sreća samo ideal i nedostižna težnja...
3. Preboleo sam. :)
Kako koga. Uglavnom u mlađim danima teže, a sa godinama sve lakše. Ojača čovek i nauči svašta. Da često nije iskren prema sebi, prema drugima, kao i obratno. Da je i ljubav, to kako voleti i biti voljen, nešto što se uči i u čemu se greši. Da smo svakako izgubljeni u silnim potragama, prvenstveno za sopstvom, a da nam je taj neko koga smo "izgubili" bio učitelj, nauk, stepenik ka boljem razumevanju sebe. Ostaje zahvalnost i ljubav... ali, drugačija...
4. Uglavnom bez previše razmišljanja, prateći osećaj. Šta možemo znati o putu koji je pred nama? Čak i ako smo hodili njime. Ista krivina biva nešto sasvim drugo na sunčanom, u odnosu na ono šta je u hladnom i klizavom danu...
 
Evo, moj prvi upis na LJiS :D
1. Da li je partner (veza, brak) najbolji prijatelj?
2. Da li je ljudska priroda višeznačna i jedan čovek ne može da je zadovolji? Pa sve i da je najbolji na svetu.
3. Kako ste preboleli ljude koje ste neobjašnjivo izgubili? Neobjašnjivo - u smislu toliko vam je dobro bilo, a onda se to "nešto" izgubilo. "Lažna srebrna stvar".
4. Kako ste od svega ponuđenog uspeli da izaberete samo jedno, bez osećaja da je možda trebalo izabrati drugo?
1. Da. Čini mi se da put kroz život, zapravo, nije ni moguće drugačije, ako u partneru ne vidiš ujedno i stvarnog prijatelja.
2. Nije da nema impulsa za skok van, ali... Šta znam, nekako su me brak i deca promenili u smislu da nisam sam sebi jedini bitan na svetu, te da mi mnogo znači sreća koju "donosim" (i oni meni, naravno) tom nekom svom najužem krugu bića koje zovem svojom porodicom.
3. Meni je pojava supruge u toj fazi života potpuno počistila sve ono što zbog čega sam prolazio kroz "prebolevanje"
4. Ne znam kako se opisuje osećaj "srce na mestu"?
 
Poslednja izmena:
Evo, moj prvi upis na LJiS :D

1. Da. Čini mi se da put kroz život, zapravo, nije ni moguće drugačije, ako u partneru ne vidiš ujedno i stvarnog prijatelja.
2. Nije da nema impulsa za skok van, ali... Šta znam, nekako su me brak i deca promenili u smislu da nisam sam sebi jedini bitan na svetu, te da mi mnogo znači sreća koju "donosim" (i oni meni, naravno) tom nekom svom najužem krugu bića koje zovem svojom porodicmom.
3. Meni je pojava supruge u toj fazi života potpuno počistila sve ono što zbog čega sam prolazio kroz "prebolevanje"
4. Ne znam kako se opisuje osećaj "srce na mestu"?
Авввввв <3
Ввелцоме
 
Evo jedne teme, teško mi je i da je sročim, a mislim da je bitna. Pokušaću.
Na životnom putu srećemo mnoge ljude. Neki su nam braća i sestre, neki drugovi, neki ljubavnici, poznanici, duge i kratke veze, kolege, danas i internet likovi...
Neki ostaju, neki baš i ne.
Dugo sam smatrala da "partner" treba da bude neko s kim se baš kapiraš, kao naj naj najbolji drug.

1. Da li je partner (veza, brak) najbolji prijatelj?
2. Da li je ljudska priroda višeznačna i jedan čovek ne može da je zadovolji? Pa sve i da je najbolji na svetu.
3. Kako ste preboleli ljude koje ste neobjašnjivo izgubili? Neobjašnjivo - u smislu toliko vam je dobro bilo, a onda se to "nešto" izgubilo. "Lažna srebrna stvar".
4. Kako ste od svega ponuđenog uspeli da izaberete samo jedno, bez osećaja da je možda trebalo izabrati drugo?
Pa partner istovremeno mora da bude i najbolji prijatelj, mislim, mora biti takva povezanost da to bude osoba br. 1 u životu kojoj se uvijek može reći sve. Naravno ne treba miješati odnos sa najboljim drugom, ja bih neke stvari povjerio na jednu a neke na drugu stranu. Ne bih volio da moram da biram izmedju djevojke i najboljeg druga.
 
Pa partner istovremeno mora da bude i najbolji prijatelj, mislim, mora biti takva povezanost da to bude osoba br. 1 u životu kojoj se uvijek može reći sve. Naravno ne treba miješati odnos sa najboljim drugom, ja bih neke stvari povjerio na jednu a neke na drugu stranu. Ne bih volio da moram da biram izmedju djevojke i najboljeg druga.
Dobro. Ali kako sad ovo... Kad pričaš s drugom/drugaricom o svim frajerima, ljubavima, seksovima, smejete se. Tvoj prijatelj tebe razume. A da li bi i partner to razumeo? I kad pričaš s njim o tome kao da drugačije pričaš... Je l bi to bilo ponižavanje partnera kad bi razglabao?
Recimo, ja ne volim mnogo da slušam o drugima... Ne znam...
 
Ne pričam sa drugovima kakav im je seks sa djevojkama/ženama. Niti kakav je meni seks sa partnerom. Moram nešto ostaviti za partnerku, moramo imati nešto posebno. Sa njom mogu da pričam kakav je moj drug ali neću da prekinem druženje sa njim samo zato što se on njoj ne svidja.
 

Back
Top