Nepotizam i kronizam

Boli ga *****,jos jedan mandat kao poslanik i decko je sebi stekao penziju,a taj moze slobodno da mu popusi ****.
Msm mnogo ga je taj pogodio sa tekstom u tri lepe.
Серем му се и на мандат, и на пензију, ....... ма на све бре! :lol:

Видим, мали Пера се мало послужио ћирилицом; шта се десило са твојом ћирилицом, Јузеру?
Где нестаде, што је одстрани?
 
Серем му се и на мандат, и на пензију, ....... ма на све бре! :lol:

Видим, мали Пера се мало послужио ћирилицом; шта се десило са твојом ћирилицом, Јузеру?
Где нестаде, што је одстрани?
Па увек слушам музику на тубу па ми глупо нон стоп да мењам енглески,српски.
očekujem da me familija - zaposli!

ne užasavam se veza i slično - ko ima može i ume nek radi i napreduje kako zna
ako ti je radno mesto otrovno valjda ga menjaš

Па каци паметан човек.
 
Razmisljao sam da li ovi temu da okacim na nekim drugim pdf-ovima ( politika,filozofija),ali ipak sam se opredelio za ovaj. Zanima me pre svega pogled mladjih osoba na ove pojave u Srbiji.

U novinama vec nekoliko dana kruzi prica o atraktivnoj devojci ( koja je u novinama poznata jos vec par godina po vezama sa poznatim licnostima) koja je dobila posao u Ministarstvu inostranih poslova. Sa njenim nikakvim kvalifikacijama ( zavrsen Megadens univerzitet,sto bi rekao Torbica,koji sustinski ne vredi papira na kome je istanpana diploma,i to iz neke leve ekonomije koja nema veze sa diplomatijom) uspela je da upise Diplomatsku akademiju ( pored mase studenata recimo medjunarodnih odnosa sa drzavnog fakulteta),pod sumnjivim okolnostima. Sa svoje nepune 23 godine ceka je svetla buducnost u diplomatiji,mozda postane konzul jednoga dana.

Sa druge strane,studenti drzavnih univerziteta,deru dupe svaki dan. Za sta ??? Sta vi ocekujete u buducnosti ? Kako mislite da se izborite sa maminom,tatinom,strikinom,ujkinom decom koja nemaju 2 daske u glavi ali su na boljem polozaju od vas? Da li ste spremni da cinjenicu da ce neki idiot dobiti poziciju,radno mesto ili bilo sta drugo na osnovu rodno-prijateljskih veza,dok cete ga vi izduvati zato sto ste iz obicnog plebsa. Ili je resenje povuci se u Laponiju,ili Finsku,gde su ljudi daleko prosveceniji od zaostalih Srba .

To ti je demokratija brale. Vladavina (umno) siromašne većine.
 
je
Brate ja ne studiram da bih imao diplomu i zvanje,nego da bih dobio znanje. Megableja je samo fabrika za sancovanje diploma. Moje znanje iz srednje ekonomske je vece on njihovog.
Sa ovim fakultetom mogu da budem djubretar a mogu da budem premijer. ( reci jednog mog profesora). Recimo,Stojan Novakovic je bio premijer. Jovan Ristic je najzasluzniji sto je Srbija dobila nezavisnot 1878. Cedomilj Mijatovic,bitan diplomata sa kraja 19. veka. Svi su iz moje nauke,kao i mnogi drugi. Koga ce izbaciti Megableja?


Srećno sa takvim stavom, trebaće ti.
 
Srećno sa takvim stavom, trebaće ti.

Realno.

Prvo, da bi bio premijer nije ti uopšte potrebna diploma. Primer je Tomica precedavajući nad srpskom stokom. U ovoj vukojebini stoje stvari da nije bitno znanje, nego da se ližeš sa onima sa kojima je to neophodno. Da budeš u prvi mah lizobuljac, a kasnije će tebi lizati bulju. Precednik skupštine ti je doktor nauka sa Megableje i boli ga tuki, jaše ovaj glupi narod, jer vlast je samo odraz zatucanosti poltronskog društva kome je cilj zadovoljiti sebe makar onaj drugi preko čije grbače se uzdižeš crko.

Govoriti o Ristiću, Novakoviću je glupo, tj., nije glupo, ali je nesrazmerno s obzirom da su vremena totalno drugačija. A, i današnji pravni fakultet ne nudi nikakva vel'ka znanja da se ne lažemo. Znam ljude koji ga upisuju samo zbog štreberaja i što tu mogu da prođu bez ič logike, koja im je uskraćena.

Poruka: idite svi na Megadens, barem sigurno prolazite godinu. Nema sikirikija, zatim se učlanite u vladajuću stranku i jebbete stoku(vaskoliki narod).

Iskreno, mene bi bila sramota da sam upisao Megadens, ali to je već moj problem i što ću sutra raditi za 30 iljadarki.
 
Poslednja izmena:
Srećno sa takvim stavom, trebaće ti.

Smrt nauci,napred fabrika diploma.

- - - - - - - - - -

Realno.

Prvo, da bi bio premijer nije ti uopšte potrebna diploma. Primer je Tomica precedavajući nad srpskom stokom. U ovoj vukojebini stoje stvari da nije bitno znanje, nego da se ližeš sa onima sa kojima je to neophodno. Da budeš u prvi mah lizobuljac, a kasnije će tebi lizati bulju. Precednik skupštine ti je doktor nauka sa Megableje i boli ga tuki, jaše ovaj glupi narod, jer vlast je samo odraz zatucanosti poltronskog društva kome je cilj zadovoljiti sebe makar onaj drugi preko čije grbače se uzdižeš crko.

Govoriti o Ristiću, Novakoviću je glupo, tj., nije glupo, ali je nesrazmerno s obzirom da su vremena totalno drugačija. A, i današnji pravni fakultet ne nudi nikakva vel'ka znanja da se ne lažemo. Znam ljude koji ga upisuju samo zbog štreberaja i što tu mogu da prođu bez ič logike, koja im je uskraćena.

Pa 150 godina kasnije Srbija je nazadnija. Zaista tuzno...
 
Серем му се и на мандат, и на пензију, ....... ма на све бре! :lol:

Видим, мали Пера се мало послужио ћирилицом; шта се десило са твојом ћирилицом, Јузеру?
Где нестаде, што је одстрани?

Pisao sam neki prikaz,mrzlo me je da menjam u tom trenutku...
 
Da napišem i ja nešto pa opušteno može lock.

Najveći problem je u običnim ljudima.Narod na Balkanu obožava stanje(s**nje)u kojem se nalazi,opravdava sve i svašta.Čika Reiss je sve to lepo opisao u knjizi"Čujte Srbi".Ljude ne možeš menjati,potrebne su decenije i decenije da bi se sami promenili.Navešću par pozitivnih primera napretka srpskog društva u proteklih 20 godina.
-Niko te više ne startuje na ulici ako si:metalika,invalid,Hrvat,rasta,Musliman,nacista...Ljudi boli patka.Mis'im nađe se po koja pijandura ili skupina klinaca da te maltretira al' to je sitno,postoji uvek i svuda.
-Ekološka sves' je napredovala,polako ali jeste.Ja sam bio oduševljen kada sam u Vranešima(selu između Kraljeva i Vrnjačke Banje)video da lokalci odvajaju plastiku.Ajde ti ubedi nekoga ko je ceo život svo smeće turao zajedno,najčešće u burad,da ga ne frljne u Moravu već prošeta do kontejnera i u jedan baci plastiku a u drugi svo ostalo smeće(ovde još nemamo posebne za staklo,karton i metal).Sve ređe ta ekipa pali lišće(ono,jesen,nakupi lišće na gomilu i zapali pa čadi celo selo i još dva).
-Ljubaznost.Zvučim optimistično kad ovo kažem ali jasno se vidi pomak i to na najbitnijim tačkama.Niko više npr.ne šikanira invalide u javnom prevozu.Ranije je bio slučaj da se vozači,uprava prevoza i narod drže istog stava:"Šta ima da se vozi kad je u kolicima?"Da,tim rečima.Ne sećam se kada sam zadnji put video da se deca(a i stariji)smeju osobi ometenoj u razvoju,to je krajem '90-ih bila učestala pojava(sigurno i ranije al' govorim šta pamtim).Ranije je Romima bio zabranjen ulazak u restoran/kafić,taxi i bazen.Ne pričam samo o ovima što prose,dešavalo se da dođu kulturiška gastarbajteri i budu šikanirani.Zamislite kako su se osećali invalidi dok im masa brani da uđu u autobus,kako su se osećali ometeni u razvoju dok ih pored muke koja ih je zadesila d**aju svi redom,kako su se osećali Cigani kada dođu iz Beča željni domovine i taxista ih o**ebe...Toga više nema,da se ne lažemo.

Daklem,sve navedeno se promenilo samo od sebe i trebalo je 20-ak godina.Došli su klinci koji nisu retarditani kao commie drtine i to je to.Ne možeš ti nekome zamerati što ne sluša određenu muziku,ne gleda određene TV kanale,ne navija za neki tim...Ali možeš zamerati što je kreten,što za lopove kaže:"Snaš'o se".Ljudi opušteno opravdavaju kraduckanje,valjda jer su i sami bili primorani '90-ih pa kad je bal nek' je bal.Opravdavaju i klinci koji k**ca nisu videli '90-ih,tu je problem.Pošto se izdajete za intelektualnu elitu imam par pitanja za vas.
Kada ste zadnji put okrenuli TV kanal"Srpska naučna televizija"?
Kada ste zadnji put kupili"Politikin zabavnik"?
Kada ste zadnji put bili u muzeju?
Ja ću biti iskren i odgovoriti prvi-ne pamtim.

Ono što narod i političari(dobro ste pročitali,oni nisu ljudi-oni su g**na)mogu i morali bi promeniti je:
-zakon o nužnoj odbrani.Dom je svetinja i uvek bi morao biti.Došli smo do toga da se ne možemo osećati bezbednim u svojoj kući.Jednostavno u'vatimo i prepišemo taj zakon od npr.Austrije ili Amerike i to je to.Kako izbeći zloupotrebu takvog zakona?Pitajte zapadnjake koja je procedura dokazivanja nevinosti.
-niže cene:birokratskih zezalica(dokumenata + registracija),poreza,struje,grejanja,prevoza,školarine,hrane,putarine...I dodajte još nešto ako sam zaboravio.:)Zaista nije fer što je sve navedeno ovde skuplje nego u Berlinu.
-uspostavljanje društveno-korisnog rada.Što bi finansirali bagru da se u ćorci izležava,greje i hrani o našem trošku?
Poželjno bi bilo sprovesti radne akcije sa nekim povlasticama,kao u Jugi.Ovo sadašnje volontiranje je sviranje k**cu i ničemu ne vredi.
 
Da napišem i ja nešto pa opušteno može lock.

Najveći problem je u običnim ljudima.Narod na Balkanu obožava stanje(s**nje)u kojem se nalazi,opravdava sve i svašta.Čika Reiss je sve to lepo opisao u knjizi"Čujte Srbi".Ljude ne možeš menjati,potrebne su decenije i decenije da bi se sami promenili.Navešću par pozitivnih primera napretka srpskog društva u proteklih 20 godina.
-Niko te više ne startuje na ulici ako si:metalika,invalid,Hrvat,rasta,Musliman,nacista...Ljudi boli patka.Mis'im nađe se po koja pijandura ili skupina klinaca da te maltretira al' to je sitno,postoji uvek i svuda.
-Ekološka sves' je napredovala,polako ali jeste.Ja sam bio oduševljen kada sam u Vranešima(selu između Kraljeva i Vrnjačke Banje)video da lokalci odvajaju plastiku.Ajde ti ubedi nekoga ko je ceo život svo smeće turao zajedno,najčešće u burad,da ga ne frljne u Moravu već prošeta do kontejnera i u jedan baci plastiku a u drugi svo ostalo smeće(ovde još nemamo posebne za staklo,karton i metal).Sve ređe ta ekipa pali lišće(ono,jesen,nakupi lišće na gomilu i zapali pa čadi celo selo i još dva).
-Ljubaznost.Zvučim optimistično kad ovo kažem ali jasno se vidi pomak i to na najbitnijim tačkama.Niko više npr.ne šikanira invalide u javnom prevozu.Ranije je bio slučaj da se vozači,uprava prevoza i narod drže istog stava:"Šta ima da se vozi kad je u kolicima?"Da,tim rečima.Ne sećam se kada sam zadnji put video da se deca(a i stariji)smeju osobi ometenoj u razvoju,to je krajem '90-ih bila učestala pojava(sigurno i ranije al' govorim šta pamtim).Ranije je Romima bio zabranjen ulazak u restoran/kafić,taxi i bazen.Ne pričam samo o ovima što prose,dešavalo se da dođu kulturiška gastarbajteri i budu šikanirani.Zamislite kako su se osećali invalidi dok im masa brani da uđu u autobus,kako su se osećali ometeni u razvoju dok ih pored muke koja ih je zadesila d**aju svi redom,kako su se osećali Cigani kada dođu iz Beča željni domovine i taxista ih o**ebe...Toga više nema,da se ne lažemo.

Daklem,sve navedeno se promenilo samo od sebe i trebalo je 20-ak godina.Došli su klinci koji nisu retarditani kao commie drtine i to je to.Ne možeš ti nekome zamerati što ne sluša određenu muziku,ne gleda određene TV kanale,ne navija za neki tim...Ali možeš zamerati što je kreten,što za lopove kaže:"Snaš'o se".Ljudi opušteno opravdavaju kraduckanje,valjda jer su i sami bili primorani '90-ih pa kad je bal nek' je bal.Opravdavaju i klinci koji k**ca nisu videli '90-ih,tu je problem.Pošto se izdajete za intelektualnu elitu imam par pitanja za vas.
Kada ste zadnji put okrenuli TV kanal"Srpska naučna televizija"?
Kada ste zadnji put kupili"Politikin zabavnik"?
Kada ste zadnji put bili u muzeju?
Ja ću biti iskren i odgovoriti prvi-ne pamtim.

Ono što narod i političari(dobro ste pročitali,oni nisu ljudi-oni su g**na)mogu i morali bi promeniti je:
-zakon o nužnoj odbrani.Dom je svetinja i uvek bi morao biti.Došli smo do toga da se ne možemo osećati bezbednim u svojoj kući.Jednostavno u'vatimo i prepišemo taj zakon od npr.Austrije ili Amerike i to je to.Kako izbeći zloupotrebu takvog zakona?
Pitajte zapadnjake koja je procedura dokazivanja nevinosti.
-niže cene:birokratskih zezalica(dokumenata + registracija),poreza,struje,grejanja,prevoza,školarine,hrane,putarine...I dodajte još nešto ako sam zaboravio.:)Zaista nije fer što je sve navedeno ovde skuplje nego u Berlinu.
-uspostavljanje društveno-korisnog rada.Što bi finansirali bagru da se u ćorci izležava,greje i hrani o našem trošku?
Poželjno bi bilo sprovesti radne akcije sa nekim povlasticama,kao u Jugi.Ovo sadašnje volontiranje je sviranje k**cu i ničemu ne vredi.
Мићко, не постоји Закон о нужној одбрани. Нужна одбрана је институт који се налази у Кривичном законику, и као такав је регулисан његовим одредбама.
 
Znaš na šta mislim,zovi to kakoćeš.

Ja držim keser ispod kreveta.
agac-sapli-keser-400gr-dar-agizli374765.jpg
 
Ала шибају комплекси бато. Ја имам ово,ја имам оно,ја сам завршио ово а немам посла,ја сам фаца... Јебо матер,као да си ухватио бога за ***** па мора све да ти се да због тога.
 
Ала шибају комплекси бато. Ја имам ово,ја имам оно,ја сам завршио ово а немам посла,ја сам фаца... Јебо матер,као да си ухватио бога за ***** па мора све да ти се да због тога.

Zlo vreme.
Ljudi ulagali neki trud, završavali neke fakultete, posla nema a iako im niko nije obećao da će naći posao s tim što su učili - ponašaju se kao da im je obećao Bog lično.

A onda proradila ljudska zloba, zavist, zajedljivost ( doduše delom potpomognuto u RL) i eto hejta. Nimalo akademski a svakako ljudski ...samo lošiji deo ljudskog.
 
Ispade da su ljudi neka nad rasa sto uce lingvistiku,filozofiju,pravo i sl. Svi mi ucimo/smo ucili da bi sutra imali bolje radno mesto,platu i da bi od toga mogli da izdrzavamo porodicu,niko nije isao na faks jer mu je do besa.
Ako ucis nesto sto u napred znas da nemas nista od toga,pa ti si prijatelju majmun. Trosis vreme,pare i zivce uzalud.
 
Ала шибају комплекси бато. Ја имам ово,ја имам оно,ја сам завршио ово а немам посла,ја сам фаца... Јебо матер,као да си ухватио бога за ***** па мора све да ти се да због тога.
Jbg imaš sjeban dan, iskuliraću. :mrgreen:

teže je tebi nego meni, čim si vako nadrkan.
 

Back
Top