Nepoštovanje muškaraca = razvod?

Sada mi pade napamet šta je neka bakica od 60+ godina pričala kada sam jednom prilikom čekao na red kod lekara (pre mesec dana). Ne sećam se kako je uopšte došla na tu priču ali je počela sa pričom kako se u njeno vreme suprug poštovao, kako se ne sme jesti dok on ne sedne za sto, kako je njegova reč alfa i omega (parafraziram), kako je nju njen muž umeo da lupi preko usta i kako ona smatra da je to zaslužila jer ga nije poštovala. Ima kao petoro dece. I još je dodala kao šlag na tortu "Došlo je vreme kada kokoške kokodaču, a petlovi ćute. Zato se brakovi i raspadaju".

Mišljenja?

Da to nije ona sto je skora negde telefonski bila ukljucena u HR emisiji?

Podrzavala muškarce koji kleče na trgu

🙈

Sada mi pade napamet šta je neka bakica od 60+ godina pričala kada sam jednom prilikom čekao na red kod lekara (pre mesec dana). Ne sećam se kako je uopšte došla na tu priču ali je počela sa pričom kako se u njeno vreme suprug poštovao, kako se ne sme jesti dok on ne sedne za sto, kako je njegova reč alfa i omega (parafraziram), kako je nju njen muž umeo da lupi preko usta i kako ona smatra da je to zaslužila jer ga nije poštovala. Ima kao petoro dece. I još je dodala kao šlag na tortu "Došlo je vreme kada kokoške kokodaču, a petlovi ćute. Zato se brakovi i raspadaju".

Mišljenja?
Ne znam što bih diskutovali o načinu kako jedna bakuta doživljava brak , a poznaje samo nasilnički. Tuga.

Naravno. I nadam se da je izmišljeno.
Nije.
To je tako bilo do pre tridesetak godina.

Jednom je moju suprugu njena baka sasvim realno pljusnula preko usta jer mi je pred njom rekla da sam lud.

Još joj je pripretila da to ne sme više da se čuje u njenom prisustvu.
"Mužu ne sme tako da se govori."

Druga su vremena bila.

Apsolutno sam protivnik bilo kakvog nasilja nad porodicom i ne bih digao ruku ni na muške, a kamoli na ženske bližnje.

Sećam se da mi deca nismo smeli da sipamo supu nedeljom kad smo ručali zajedno dok deda ne očita Očenaš i sipa prvi.

Onda on pije rakiju i gleda nas kako jedemo, a on bajagi čeka da se ohladi i pijucka rakiju pre ručka.

Do danas nisam video da neko toliko merači jednu čašicu rakije.

Smaram, al eto, došlo mi.

Mišljenja?
Da.

Код тебе нема размишљања типа: Ти као мушкарац треба да урадиш ово и оно.
?
Па види, имам довољно искуства да елиминишем неодговарајуће. А одговарајућем немам потребе да мерим, онда све може разговором да се реши.
У принципу ја поштујем сваког човека док не покаже да није вредан поштовања, а деси се и то понекад.

@pikax
Ne dolazim spetljan jer sam veoma strpljiv čovek. Mogu satima da gledam kako ulaze preko reda i da me ne pogađa i da sasvim najnormalnije uđem kod lekara. Zašto bih se nervirao kada, pod jedan, ne mogu promeniti ništa, pod dva, da ja imam vezu uradio bih isto kao i ti što su došli preko reda.
Šalim se, stvarno. Ja kada čekam negde , čekam i ja svuda ,igram šah na telefonu i mogu da se poskidaju svi goli - neću primetiti :D

Back