Neozbiljna veza

Bitno je naći nekoga za ozbiljno ko će u svakom momentu nuditi slobodu za prekid, pa makar imali i decu. Ozbiljno ne znači i da ti je neko stavio omču, već da se ozbiljno ulaže. Koliko dugo se ulaže. Ne vidim vezu neslobode i ozbiljnosti. Slobodni smo da se odlučujemo. Slobodno možemo da prekinemo, slobodno da ulažemo, sve stvar dogovora.

Ali ako neko ne može da uživa jer je nešto ozbiljno, onda.. ne znam :)

Ja takve veze ne gledam kao tri praseta i koje koliku kicu sagradi a svi smo prasici.
Jednostavno je, imas presek stvari.
Ili se ne obavezujemo jedno drugome i imamo svoj prostor, ili se obavezujemo, sto znaci zajedno gradimo, planiramo buducnost, vreme, investicije i to postaju obavezei td.
Gde ti je tu sredina ja ne znam.
Malko se obavezujemo malo ne? Sto bi to radili?

A obaveza je obaveza. Dakle nije sloboda, vec si vezan/a za to. A rekreacija je sloboda. Ne moram, mogu, zelim ali i ne moram. I to je lep luft koji otvara prostor ka uzivanju i sve sto ide uz to. Jer ne visi nad glavom.

Ja takve veze ne gledam kao tri praseta i koje koliku kicu sagradi a svi smo prasici.
Jednostavno je, imas presek stvari.
Ili se ne obavezujemo jedno drugome i imamo svoj prostor, ili se obavezujemo, sto znaci zajedno gradimo, planiramo buducnost, vreme, investicije i to postaju obavezei td.
Gde ti je tu sredina ja ne znam.
Malko se obavezujemo malo ne? Sto bi to radili?

Neobavezivati se jedno drugom je u redu... ali to ne znači da je stvar neozbiljna.

A planirati budućnost, vreme, investicije.. je zapravo vrlo zabavna stvar, ako to radiš sa nekim sa kim ti je i inače lepo !

Neobavezivati se jedno drugom je u redu... ali to ne znači da je stvar neozbiljna.

A planirati budućnost, vreme, investicije.. je zapravo vrlo zabavna stvar, ako to radiš sa nekim sa kim ti je i inače lepo !
Pa nije neozibljna, opet zavisi kako to definises. Ja ga definisem tako, neozbiljno, znaci da je cilj uzivamje i to je to. Lepi momenti.
A to planiranje investicije i ostalo, bajo zvuci kao da si neka prebogata diva koja lupuje novu kucu kao cipele pa je to sve prelepo. Za mene je to stres. Stres u kojem i mogu da uzivam, ali... Obaveza i stres. U slobodni vreme na pr ne volim stres. Moze mozda nekad na nivou horo filma ili ljute paprike. Ili kinki seksa.

Ako nesto nazoves vezom, znaci to nesto ima kapacitet da bude ozbiljan odnos koji je dugotrajan..
Neozbiljno je kad nesto ispadne lose, ne dopadne nam se, los seks i slicno pa gledamo da sto pre smugnemo u mrak..:lol:

Petljas ti tu meni nesto Paula. Provalio sam te. Kao fazon seks zezanje parti a ovamo: ma nije Miki, obaveze i zajednicko planiranje su zapravo divna stvar kada ih radis s nekim sa kim je to divnou.
ma jok
ja sam samo slobodna da odlučim
mogu da uživam kada je ozbiljno
mogu i kada je to tvoje bez obaveza

ali da li ti možeš oba?

Ako postoje ozb veze, znaci da postoje i neozbiljne.
Kakve su neozbiljne?
Valjda to dođe casual relationship?
Po nekim stvarima se gađamo tipa po seksu, intelektualnl ali nemamo zajedničkih ciljeva tipa da živimo zajedno, formiramo porodicu i sl. iz nama znanih razloga?
Koje su to cari neozbiljnih?
Pa jednostvnije je, a i nema nametnutih pritisaka, kao ni očekivanja za nešto više?
I zasto bi neko ulazio u neozbiljnu a zasto u ozbiljnu i gde je bolji seks?
U "neozbiljnu" bih ušao ako sam u takvim životnim okolnostima tj. ako ne mogu da se posvetim zajedničkim ciljevima i sl.
A ozbiljnu bih pokušao da izgradim sa osobom sa kojom mislim da se poklapam po tipa vrednostima, željama šta želimo od živita i naravno seksu.

Ako se provali neka kompatibilnost u neozbiljnoj vezi kontam da to može prerasti u ozbiljnu?

Да се озбиљно улаже у слободу за прекид, па макар имали и децу?

Tako je.
Ako nema slobode svaki dan, onda je to omča, a ne ozbiljan odnos.
Ozbiljan odnos je u koji dvoje ulažu.
Ali nikada ga ne bih pravila sa nekim ko mi ne bi davao slobodu izbora.

Šta, nije valjda da moramo sad da gradimo odnos takav i takav?
Ljubav nije to.

Tako je.
Ako nema slobode svaki dan, onda je to omča, a ne ozbiljan odnos.
Ozbiljan odnos je u koji dvoje ulažu.
Ali nikada ga ne bih pravila sa nekim ko mi ne bi davao slobodu izbora.

Šta, nije valjda da moramo sad da gradimo odnos takav i takav?
Ljubav nije to.

Од партнера очекујеш да буде посвећен, и да има децу са другом особом... А која ће у погодном моменту, једноставно, да оде. Ок, мени је то чудно, али шта знам.

Ljubav nije moranje, sad smo u ozb vezi, sad moraš to i to..
ne. u ljubavi smo slobodni. Zato se ljubav gradi sa dve slobodne individue, a ne neslobodne koje će da ćape onog drugog i ne puštaju.

Од партнера очекујеш да буде посвећен, и да има децу са другом особом... А која ће у погодном моменту, једноставно, да оде. Ок, мени је то чудно, али шта знам.
nisam baš razumela za decu sa drugom osobom? kojom drugom?

Valjda to dođe casual relationship?
Po nekim stvarima se gađamo tipa po seksu, intelektualnl ali nemamo zajedničkih ciljeva tipa da živimo zajedno, formiramo porodicu i sl. iz nama znanih razloga?

Pa jednostvnije je, a i nema nametnutih pritisaka, kao ni očekivanja za nešto više?

U "neozbiljnu" bih ušao ako sam u takvim životnim okolnostima tj. ako ne mogu da se posvetim zajedničkim ciljevima i sl.
A ozbiljnu bih pokušao da izgradim sa osobom sa kojom mislim da se poklapam po tipa vrednostima, željama šta želimo od živita i naravno seksu.

Ako se provali neka kompatibilnost u neozbiljnoj vezi kontam da to može prerasti u ozbiljnu?
E i to je super, al znas sta je caka.
Prakticno naspram idealnog.
Tipa kad kazes da ima sanse da predje u ozbiljno, ona pocne da radi intenzivno i posveceno da to predje u ozbiljno. I onda se gubi car neozbiljmog.
Mozda je bolje to ne rexi drugoj strani, vex jednostavno: jok brate?

Back