Neobjašnjiv slučaj Elise Lam

Ovaj DVD imam u originalu, mislim da sam braticu prije jedno deset godina posudio:

51XFBA06MBL._AC_SY445_.jpg
Ovo ne bih smela da gledam ni za pare :)
 
Ok,zaintetesovalo me.cinjenice
Elisa Lam je bila 21 godisnja kanadska drzavljanka ciji roditelji su se doselili iz hongkonga 1991 god I otvorili testoran u vankuveru.
U trenutku kada se ovo desava bila je turisticki po kaliforniji.odsela je u hotelu cecil prvo u zajednickoj sobi ali su onda njeni cimeri I ona sama trazili da se prebaci u posebnu sobu tako da je bila sama na kraju.roditeljima se javljala nekoliko puta svakog dana I uvek je bila puna planova.
Patila je od bipolarnog stanja I depresije ali toksikoloski nalaz je pokazao da nije bila pod uticajem lekova odnosno da u periodu pre smrti nije uzimala lekove.
Bila je stravstveni fotograf I snimala je sve oko sebe inace prostor oko hotela je prepun beskucnika a neko na netu cak tvrdi da je snimala I rezervoar u kome je nadjena.
Njeno ponasanje u liftu policija LA je objasnila njenom bolescu ,cak su izveli demonstraciju kako moze da se pridje rezervoaru iz zgrade pored gde se izlazi tacno iznad otvora rezervoara I da postoji mogucnost da je otvor rezervoara vec bio otvoren ali ne.daju objasnjenje kako je ako je skocila u rezervoar uspela da ga zatvori?napominju da nema nikakvih trauma na telu niti je silovana iako je pronadjena naga a odeca je bila pored nje u zatvorenom rezervoaru.
Ovo su cinjenice dostupne na netu
 
Ok,zaintetesovalo me.cinjenice
Elisa Lam je bila 21 godisnja kanadska drzavljanka ciji roditelji su se doselili iz hongkonga 1991 god I otvorili testoran u vankuveru.
U trenutku kada se ovo desava bila je turisticki po kaliforniji.odsela je u hotelu cecil prvo u zajednickoj sobi ali su onda njeni cimeri I ona sama trazili da se prebaci u posebnu sobu tako da je bila sama na kraju.roditeljima se javljala nekoliko puta svakog dana I uvek je bila puna planova.
Patila je od bipolarnog stanja I depresije ali toksikoloski nalaz je pokazao da nije bila pod uticajem lekova odnosno da u periodu pre smrti nije uzimala lekove.
Bila je stravstveni fotograf I snimala je sve oko sebe inace prostor oko hotela je prepun beskucnika a neko na netu cak tvrdi da je snimala I rezervoar u kome je nadjena.
Njeno ponasanje u liftu policija LA je objasnila njenom bolescu ,cak su izveli demonstraciju kako moze da se pridje rezervoaru iz zgrade pored gde se izlazi tacno iznad otvora rezervoara I da postoji mogucnost da je otvor rezervoara vec bio otvoren ali ne.daju objasnjenje kako je ako je skocila u rezervoar uspela da ga zatvori?napominju da nema nikakvih trauma na telu niti je silovana iako je pronadjena naga a odeca je bila pored nje u zatvorenom rezervoaru.
Ovo su cinjenice dostupne na netu
Da, to su činjenice sa neta. Koliko sam čitala, ljudi sa kojima je bila u sobi su tražili da je premeste jer se ponašala "čudno" ali ne znam šta su podrazumevali pod tim, jer nisam nigde našla da su objasnili na šta su mislili. Ono što mi se ne uklapa u celu priču je ta njena bolest. Osoba koja je depresivna teško da će krenuti na turističko putovanje, pogotovo ne sama ako zna da ima bolest i poremećaj. Drugo, na svim njenim slikama ona je nasmejana i deluje kao srećna osoba. Takođe, onaj ko ima taj poremećaj i depresivan je ne pravi planove za budućnost. Ne znam koliko ponašanje u liftu može da se objasni tom bolešću, ali takođe ona je planirala da se odjavi tog dana iz hotela. Ne verujem da bi se tek tako ubila. Sve je vrlo zamršeno i nema logičnih odgovora na mnoge stvari.
 
Ako odbacimo sve nelogicne stvari I dedukcijom sazmemo logicno ostaje samo jedna stvar.ubijena je od nekog ko ju je makar delimicno poznavao I koliko toliko poznavao sam hotel.njeno stanje ispred lifta moze da se objasni time da je primetila nekog cije je ponasanje je poremetilo ili je mozda videla nesto sto nije trebalo.to bi eventialno bio motiv.
 
Najbitnije od svega sto mi ne ide u prilog samoubistva je nedostatak oprostajne poruke,90 posto samoubica ih ostavlja.
A I sam nacin samoubistva je toliko cudan da mi jednostavno ne lici na to iako je zvanicno saopstenje da je izvrsila samoubistvo
 
Mislim da policija tu nije dobro obavila posao. Brzo su isključili sve mogućnosti ubistva i proglasili samoubistvo. U tom istom hotelu je bilo svakakvih slučajeva ubistava i samoubistava. Mnogo toga je ostalo nedorečeno, zato se često vraćam na taj slučaj jer mnoge stvari se ne poklapaju i mislim da su ljudi odustali od rešavanja. Možda bi trebali da se ponovo posvete rešavanju.
 
Ne znam koliko je ovo baš teorija zavere, ali je baš prava misterija. I oko ovog slučaja ima teorija zavere, kao i u svim slučajevima ubistva koja su nerazjašnjena. Inače, pošto sam veliki ljubitelj kriminalistike i neobičnih slučajeva i misterija, ovo je jedan slučaj o kome i danas razmišljam.
Slučaj Elise Lam i dalje zbunjuje mnoge ljude, evo ukratko o čemu se radi za one koji nisu upoznati. Ona je 2013. godine došla u Los Anđeles kao turista, prijavila se u hotel Cecil (koji je poznat po ubistvima i samoubistvima koja su se tu dešavala). Od one noći kada je ubijena postoji snimak iz lifta u kome se vidi njeno jako čudno ponašanje, ovde je link:

Niko ne može da objasni zašto se ovako ponašala, kao da od nekoga beži, ima čudne pokrete rukama i u par sekundi izgleda kao da sa nekim razgovara, ali se vidi da nema nikoga.
Ono što je još čudnije, ona je posle 20 dana pronađena na krovu zgrade u ogromnom rezervoaru za vodu. Uzrok smrti je bio davljenje. Nikome nije jasno kako je ona tu dospela, jer su vrata koja vode na krov bila zaključana i pristup su imali samo zaposleni u hotelu. Takođe, nije jasno kako se ona popela na rezervoare, a još manje kako je sama ušla unutra jer nije bilo ni merdevina, a i taj poklopac je poprilično težak da bi ga otvorila.

Da li ste čitali o ovom slučaju i jel imate neko mišljenje?
PA SVE JE OVDE JASNO PREJELA SE I ONDA JE DOŠLA KALUCINACIJA I POSLE NEMA NAZAD
 

Back
Top