Neobičnosti islama

Veliki muftija Saudijske Arabije Abdulaziz Ali Šeik izjavio je da muževi imaju pravo da jedu svoje žene u slučaju smrtonosne gladi.

Istovremeno, dodao je duhovnik, žene ne treba da se opiru, jer su "one i njihov muž jedno".

"Ako je muškarac smrtno gladan i ne nađe hranu kod kuće, može da odseče deo tela svoje žene i pojede ga" rekao je muftija Abdulaziz Ali Šeik u svojoj fetvi.
Izvor:m3r

Islam obiluje, nama Evropljanima, čudnim stavovima i praksom. Ovu temu sam otvorio za takve stvari poput prava žena, dobnom granicom za ulazak u brak u islamu, odnosu prema drugim verama itd., pa da komentarišemo.
Ma... žena hoće da se ne mrzi, ne bije, ne potcenjuje i radi fine stvari za porodicu. Ka vidim izazovne udate žene na ulici... kriv je tu neko.
Ako me čovek zavije od glave do pete... pa, voli me i plaši se da me neko na uliCi ne zaprati samu. Šta je loše tu?

Ovu temu sam otvorio za takve stvari poput prava žena, dobnom granicom za ulazak u brak u islamu.
Uopće nemam nikakvih problema s Islamom dok je preko Bospora, barem ovog dijela što se citiranog tiče, iako ne podnosim ništa nebijelačko, nekršćansko, židovsko i muslimansko.
I sa Borgom bi u savez, protiv feministkinja i lijevoliberala.

🐈

Poslednja izmena:
Verska netrpeljivost prema hrišćanima i ostalima je prisutna u svim islamskim zemljama. U mnogim zemljama prava hrišćana su ograničena zakonom! Svako malo se mogu pročitati vesti o ubijenim hrišćanima. U svim hrišćanskim zemljama muslimani uživaju sva moguća prava. Evo jednog primera islamske nekorektnosti u zemlji gde uživaju sva moguća prava:

U jednoj od moskovskih crkava, 20-godišnji građanin Tadžikistana ugasio je sveće kako bi povredio osećanja pravoslavnih hrišćana i napao jednu parohijanku.

Migrant je priveden i pokrenut je krivični postupak zbog povrede prava na slobodu savesti i veroispovesti. Video na linku:
https://t.me/Galina_Tsareva_official/3845

Veliki muftija Saudijske Arabije Abdulaziz Ali Šeik izjavio je da muževi imaju pravo da jedu svoje žene u slučaju smrtonosne gladi.

Istovremeno, dodao je duhovnik, žene ne treba da se opiru, jer su "one i njihov muž jedno".

"Ako je muškarac smrtno gladan i ne nađe hranu kod kuće, može da odseče deo tela svoje žene i pojede ga" rekao je muftija Abdulaziz Ali Šeik u svojoj fetvi.
Taj u S.Arabiji je produkt kuhinje iz Londona..imaju oni i vecih bisera npr. da zena ne smije nositi hlace cak ni kada je samo sa svojim muzem, dok sa istim po stvarnom islamu moze biti gola...ako hoces da vidis "islam" najslicniji hriscanstvu nastavi da izucavas vehabizam, toliko su slicni da bih rekao da su po vjerovanju u Boga, osobinama bozjim sinkreticki pokret donekle blizi hriscanstvu nego islamu...a sad nastavi pljuvati dalje...Maki je ljubitelj islamofobnih tema.

Taj u S.Arabiji je produkt kuhinje iz Londona..imaju oni i vecih bisera npr. da zena ne smije nositi hlace cak ni kada je samo sa svojim muzem, dok sa istim po stvarnom islamu moze biti gola...ako hoces da vidis "islam" najslicniji hriscanstvu nastavi da izucavas vehabizam, toliko su slicni da bih rekao da su po vjerovanju u Boga, osobinama bozjim sinkreticki pokret donekle blizi hriscanstvu nego islamu...a sad nastavi pljuvati dalje...Maki je ljubitelj islamofobnih tema.
Nisam islamofob, ne izrugujem se nikome, poštujem svačije pravo da upražnjava svoju veru. Samo želim prikazati realnu sliku za razliku od one koja nam se servira o islamu kao "religiji mira".

To ti je od one da je zena nastala od rebra muskaraca, gluposti kao i sve ostalo u religiji.

Dok je klanjao, šejhu Harkaniju jedne noći bi rečeno: „O Ebul-Hasane, hoćeš li da ono što znam o tebi iznesem ljudima, pa bi te oni kamenovali?“ Šejh odgovori: „O Gospodaru, hoćeš li da ja kažem ljudima kolika je Tvoja milosti i oprost, pa Ti niko više neće sedždu činiti?“

Salafizam je najčistiji islam.

da se ne mrzi, ne bije,
"Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite! - Allah je, zaista, uzvišen i velik!" (En-Nisa 34).

ne potcenjuje i radi fine stvari za porodicu. Ka vidim izazovne udate žene na ulici... kriv je tu neko.
"304. PRIČAO NAM JE Seid b. Ebu-Merjeii i kazao da ga je obavijestio Muhammed b. Dža'fer a njega Zejd b. Eslem prenoseći od Ijada b. Abdullaha, a on od Ebu-Seida Hudrija, koj i je rekao:
- Izašao je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, na dan Kurbanskog - ili Ramazanskog bajrama na musallu i prolazeći pored žena rekao: "Ženska skupino, dajite sadaku (zekat)? Predočeno mi je da ste vi većina u džehennemskoj vatri.”
- Zašto, Allahov Poslaniče? - upitaše.
- Mnogo proklinjete, i (mužu ste) nezahvalne. Ja nisam vidio nikoga kraće pamcti i manjkavije vjere, a da zanese pamet i odlučnog čovjeka, kao što ste vi.
- U čemu se ogleda manjkavost nase vjere i našeg razuma ? Allahov Poslaniče - upitale su?
- Nije li svjedočenje žene jednako polovici svjedočenja muškarca? - odgovorio je on,
- Da - rekoše one.
- Pa to - reče Alejhisselam - spada u manjkavost pameti.
" (Sahih Buhari 304).

Ako me čovek zavije od glave do pete... pa, voli me i plaši se da me neko na uliCi ne zaprati samu. Šta je loše tu?
Ovo je podvala muslimanskih apologeta. Muškarci nisu divlje životinje da se ne mogu suzdržati da ne zaskoče svaku ženu koja nije pomotana.

Kad su srpski Car Svespasije i sin Tito i Pavle obrtali Arape na blazenost srpske carske vjere, da zive po blazenstvu, oni saveznici Cara sto su bili u Jerusalimu kao Petar i Jakov itd. su rekli ne moze mi to, ovde se zivi po zakonima a ne po blazenstvu, pobice nas narod ovde. I tako je Jerusalem iskrivio blazenu srpsku carsku bozju rijec, i napravio dramu od Jevadjelja gdje se prica o zakonima, a onda je takodje dosao i Muhamed sa novim zakonima.
Arapi zive po vjerskim zakonima, tako su naucili, i ubijaju po njihovoj zemlji ko nece da zivi po vjerskim zakonima. Tako je kod njih.
Kod nas nije, mi smo blazeni i nemamo vjerske zakone.

Back