neobican problem

limba

Obećava
Poruka
97
imam jedan vrlo neobičan zdravstveni problem.već mesecima (da ne kažem godinu)imam povisenu temperaturu koja oscilira od 36.9 do 37.2.ne pravi mi nikakve probleme u smislu malaksalosti.nalazi krvne slike i urina su normalni!a takođe nikakvih drugih subjektivnih tegoba nemam.molim vas reci te mi šta bi moglo da bude?da li ima bolesti koje se samo ovako manifestuju?da li je to opasno?hvala unapred!
 
Postoji situacija u medicini (pripada specijalnosti infektivnih bolesti, mada se uopste ne radi o bolesti) koje se naziva 'hnejasno febrilno stanje': kada se kod tako nisko povisene temperature iskljuce svi moguci uzroci (urinokultura, nalazi krvi i biohemije, nalaz virusa u krvi i druge pretrage koje lekar mnoze zahtevati) a nista se ne pronadje stanje se proglasi 'nejasnim febrilinim stanjem' i smatra se da se jednostavno telesni termostat iz nepoznatih razloga 'preshaltao' na visu telesnu temperaturu od normalnih 37 stepeni. Ukoliko ste obavili sve preglede koji su neophodni (pocnite od lekara opste prakse) i sve je u redu po sistemima, onda je najverovatnije da se radi upravo o ovome. Mozete se obratiti infektologu za eventualnu konsultaciju i proveru. Iz opisanog trenutno ne vidim razlog za brigu, no uzmite u obzir da je ovo ipak forum i da stanje morate proveriti u lekarskoj ordinaciji.
 
dr:
Nije na odmet u svim tim pretragama krenuti prvo od zuba, najcesci uzrok nejasnih febrilnih stanja je upalni proces na zubu.

jeste; vidjala sam mnogo puta takvu temperaturicu, poreklom cak i od samo jednog zuba. najbolje resenje bi bilo da napravite jedan OPT snimak, i da trazite misljenje specijaliste bolesti usta (oni daju misljenje na fokus), mada to moze i bilo koji iskusniji stomatolog opste prakse.
u lecenju ovakvih stanja postoji odredjena procedura (antibiotska zastita i odredjeni red stvari), i to ce vam dalje objasniti, u zavisnosti od slucaja.

svako dobro :).

 
danas sam bila kod doktora sa uradjenim nalazima,krvnom slikom i urinom i sve je savrseno normalno!rekao mi je da to moze biti ili neko sistemsko oboljenje ili fokaloza.ako neko zna sta to znaci molim vas da mi odgovorite!hvala!
 
fokaloza znaci da imate neko zariste u organizmu, koje ne daje neke akutne probleme, ali moze dati ovakvu simptomatologiju. zariste (fokus) mogu biti zubi, ORL, ginekoloski i drugi problemi, to ce vam reci lekari bolje reci... sto se tice stomatoloskih nevolja kao moguceg fokusa, to nije nikakav problem definisati; no, obicna krvna slika (KKS) u tom slucaju ne mora nesto posebno da pokaze, tek, eventualno, diferencijalna slika bele loze.
u skracenoj varijanti, cekaju vas odgovarajuci specijalisti sa svojim misljenjima; koliko se secam, upute daje lekar opste prakse, pa redom.... ja probala, sta da vam kazem :), nasli su da treba da operisem krajnike....

mnogo srece :).
 
Ili je nesto na nivou celog organizma npr tuberkuloza, ponavljam na primer, znaci dala sam primer nisam rekla da je to u pitanju ili je neka lokalna upala, tipa proces na zubu.
Nije na odmet uraditi provere radi, briseve guse i nosa, urinokultura, pregled kod ginekologa, poseta stomatologu...
Vrlo cesto takve stvari kako se pojave i nestanu same od sebe, jednu stvar nam niste rekli. Koliko imate godina?
 
Ako mogu da se umesam, imala sam isti problem pre 2 god. i godinu dana obilazila sve moguce lekare, specijaliste, svaki od njih, posle svih mogucih analiza mi je rekao da je sve u redu.Na kraju, preko veze sam dosla do Gradske bolnice gde me pregledala ORL doktorka i rekla da su mi krajnici u raspadajucem stanju, da verovatno oni prave taj problem( a bris grla je bio u redu), operisla me u roku od tri dana i nakon operacije temperatura se vratila u normalu.Samo da naglasim, pre toga me pregledala ORL doktorka u Domu zdravlja i rekla da je sve u redu.Izgubila sam mnogo zivaca, jer sam se kao i Vi pitala sta bi to moglo biti, da nije nesto opasno, tako da, moj je savet da odete i proverite i to.
Inace, meni se sad ponovo javio problem male temperature, ali je pracen i malaksaloscu.Ovog puta pretraga je krace trajala jer su mi na Infektivnoj klinici ustanovili bakteriju Mycoplazma pneumoniae koja moze a i ne mora(bas tako su mi rekli!) biti uzrok tih problema.Jel moze neko da mi kaze nesto o ovoj bakteriji?Hvala
 
limba:
imam jedan vrlo neobičan zdravstveni problem.već mesecima (da ne kažem godinu)imam povisenu temperaturu koja oscilira od 36.9 do 37.2.ne pravi mi nikakve probleme u smislu malaksalosti.nalazi krvne slike i urina su normalni!a takođe nikakvih drugih subjektivnih tegoba nemam.molim vas reci te mi šta bi moglo da bude?da li ima bolesti koje se samo ovako manifestuju?da li je to opasno?hvala unapred!

Ako je ''fizika'' u redu, onda je od stresa... ;)
 
Imala sam slican problem.
Obisla sve moguce lekare.
Febrilnim stanjima nepoznatog porekla se bavi Profesor Pavlovic sa Infektivne klinike.
Zbog vazomotornog rinitisa sam popila Clariton (ili kako se zove) lek za alergije, i posle toga mi je spala temperatura. Svi lekari su mi rekli da to nema nikakve veze, ali mi je posle drugarica rekla da je i ona imala isti problem i da je posle Bronala isto joj pala temperatura.
Ne znam u cemu je problem, ali tako se nama "resio" sam od sebe.
Puno srece i ne nasedaj na psihicku bazu
 
pa ni sama ne znam sta je u pitanju...danas sam bila kod stomatologa i sve je u redu!da li je moguce dobiti temperaturu na nervnoj bazi?inace vodim normalan zivot,divan muz i porodica!imam 27 godina i nemam decu!nemam problema sem ovo sa T!
 
Ako su svi nalazi ok i nakon uradjenog detaljnog pregleda i ne osecas nikakve tegobe -> nema potrebe da se opterecujes i meris T svakodnevno !!
Kolika ti je inace tel. T ?
Naime, postoje ljudi kojima je tel. temperatura uvek nesto povisena ( veca od granicnog standarda 37 ), npr. 37,1 ili 2 .( bas poznajem jednu koleginicu )

Pozdrav :)
 

Back
Top