Nenad Pivaš @ "Zašto mi Vučić smeta više od Borisa Tadića".

Ko je bolji državnik i predsednik Republike Srbije?

  • Aleksandar Vučić.

    glasova: 4 50,0%
  • Boris Tadić.

    glasova: 4 50,0%

  • Ukupno glasova
    8

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Nenad Pivaš
ponedeljak, 08. jun 2020.
Nenad%20Pivas.jpg
Razgovarajući sa jednim svojim rođakom koji živi u Republici Srpskoj o raznim temama, on mi je, između ostalog, u jednom trenutku postavio sledeće pitanje: „Ti si nacionalista, zbog čega toliko napadaš Vučića? Sećam se vrlo dobro da ti je i Tadić smetao, ali da ga nisi kritikovao ni približno toliko kao Vučića sada. Zar je moguće da ti Vučić smeta više?“


http://www.nspm.rs/politicki-zivot/zasto-mi-vucic-smeta-vise.html?alphabet=l




Moj komentar na ovo.

Da li vam je poznata ta kategorija ljudi za koju se često kaže "ne znaju se prilagoditi sistemu, uvek su u nekoj pobuni, čak i kada dođu na vlast oni za koje su se koliko juče "vatreno borili", brzo se razočaraju i opet "Jovo na novo", ponovo opozicija, ponovo bunt, pobuna, ponovo iste parole i tako u ciklusima "njihovi favoriti dolaze i odlaze", a oni "preko noći" opet "na početku", niti jednoj vlasti se ne znaju prikloniti i uživati plodove svoga rada, večiti nezadovoljnici.

Plus ukoliko se sve ovo spoji sa sledećim kako u pravilu Srbin dolazi na vlast, a to je nekako ovako, da pokušam opisati:
"U pravilu "radi ulica", manji ili veći skupovi, puni incidentnih događaja na kojima se "gusla" , može i govori "o izdaji onih koji su na vlasti, o ugroženosti svekolikog srpstva, o tome kako "izdajnike treba skinuti s vlasti, o izdaji Kosova i Metohije" i druge opšte poznate "fore i floskule", a onda ukoliko "se posreći" da takvi dođu na vlast, zaborave sve što su "koliko juče govorili", menja se rečnik, menjaju se maniri, dojučerašnji "neprijatelji postaju prijatelji", niti jedan jedini "izdajnički sporazum" na koji se bacala kletva se ne poništi i nastavlja se upravo tamo "gde su dojučerašnji izdajnici stali", još revnosnije i sa još više žara da se dokazuju od prethodnog koje su optuživali za "izdaju". Takav je Srbin političar, takva je srpska politička scena, politika, takvi će biti i ovi koji danas na skupovima, mitinzima i okupljanjima "grlato preko razglasa, preko YouTube kanala i dr. uzvikuju protiv izdajnika" protiv "izdaje" , sutra ako dođu na vlast nastaviće još revnosnije sa politikom gde su prethodnici na vlasti stali, upravo ono što su govorili "da je izdaja", kad budu i ako budu na vlasti "hvaliće na sav glas" kao "najveće dobro".
 
Da li vam je poznata ta kategorija ljudi za koju se često kaže "ne znaju se prilagoditi sistemu,

Necemo da se prilagodimo kriminalnom teroristickom demokratskom sistemu. Necemo da sluzimo politikim partijama. Necemo teroristicku vojsku i policiju koja sluzi za politicke ciljeve. Necemo kriminalno, i necemo tome da se prilagodimo.
 

Back
Top