Nemojte oženiti onu koju volite

Screenshot_20240421-002229-981.png

Moj savet je da sve prodje bez gradjanskog i crkvenog vencanja. Dakle, ne zenite se, ali zivite sa zenom, osnujte porodicu, volite se, ali da uvek znate i jedno i drugo negde u dubini duse da niste dali nikakva obecanja...I tako bez obecanja i slobodno, prozivite divan zajednicki zovot...Kada ostarite zajedno, onda znaci da je to zaista to... Potom neka dodje i vrhunac(ne ranije,jer sa vrha brda,svaka staza vodi nizbrdo)...Odaberite tad jedan lep dan i vencajte se, pokazali ste da zadluzujete...

Moj savet je da sve prodje bez gradjanskog i crkvenog vencanja. Dakle, ne zenite se, ali zivite sa zenom, osnujte porodicu, volite se, ali da uvek znate i jedno i drugo negde u dubini duse da niste dali nikakva obecanja...I tako bez obecanja i slobodno, prozivite divan zajednicki zovot...Kada ostarite zajedno, onda znaci da je to zaista to... Potom neka dodje i vrhunac(ne ranije,jer sa vrha brda,svaka staza vodi nizbrdo)...Odaberite tad jedan lep dan i vencajte se, pokazali ste da zadluzujete...

Ти уопште не познајеш жене.
Оне, ма колико јаке и спремне биле, трпе већи напор у брачној заједници.

Зато брже пропадају, па се морају заштити законском брачном обавезом,
тј. Уговором.

Nego onu koju voli vas. Bilo bi poželjno doduše da i vi nju volite.

Ili mozda kontra naslov - Zavolite onu koju ste ozenili :think:

Jer brakovi danas (poslednjih par decenija a mozda i vekova.. ), neretko nastaju uz dva razloga:

1) Dragi trudna sam...
2) I iz interesa materijalnog pre svega...

Dok ovo prvo i moze mozda imati veze s ljubavlju...sem kad su u pitanju lude zurke i fejk veze koje i nisu bile ljubav vec samo neka patologija...

Ovo drugo pak nema nikakve veze s ljubavlju...jer prosto duhovno-filozofski materijalni interes iliti materijalizam i ljubav su dva razlicita kraja...

I ako neko ljubav trazi u materijalnome i iz istoga - Nece je naci!
Dok iz ljubavi mozda i kreira/stvori nesto materijalno!

Sve to je kao onaj jin-jang krug, crno i belo, a umece je ziveti na granici te dve boje...
S jedne strane npr sex, kao tamna energija
S druge strane ljubav, kao svetla energija
S jedne strane materijalno, kao tamna energija
S druge strane duhovno, kao svetla energija...
Itd, itd...

...

Back