Nemojte nas na silu miriti sa Hrvatima

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Aksiom drugosrbijanske ideologije, koja je postala dominantna i u ovdašnjoj visokoj politici, kaže da se Srbi uvek i u svakoj prilici moraju izvinjavati i ulagivati Hrvatima.

Drugosrbijanska ideologija, u čijim temeljima stoji uklesana „istorijska istina" da su Srbi jedini krivci za rat u bivšoj Jugoslaviji i da su počinili najstrašnije ratne zločine, podrazumeva da Srbija mora da prođe kroz proces vilibrantovske denacifikacije. Drugosrbijanci, koji, čast retkim izuzecima, intimno preziru „bizantinski narod" kojem sasvim slučajno pripadaju, veruju zapravo da su Srbi potpuno nesposobni da samostalno upravljaju svojom državom i privredom. Oni zapravo žive u stanju konstantnog mentalnog protektorata. Upravo taj i takav mentalitet i ta i takva ideologija doveli su nas do aktuelne pozicije hrvatske ekonomske i kulturne kolonije.

Ne razumete o čemu pričam? Preporučujem onda da pažljivo, još jednom, pročitate prošlonedeljni intervju Borisa Tadića zagrebačkom „Jutarnjem listu". U tom intervjuu, naime, predsednik Srbije ničim izazvan otkriva da se svako jutro budi uz Severinine pesme (!?!), da je posle završenog fakulteta žarko želeo da bude svetioničar na nekom hrvatskom otoku (?!?) i konačno da se on u Vukovaru nije izvinjavao samo gesta radi, već zato što je oduvek bio „iskreni prijatelj Hrvata"!?!?!

E, sad, dok zamišljate Tadića kako ranim jutrom đipa iz kreveta, nabija slušalice na uši i cupka uz Sevine hitiće, probajte da sami sebi objasnite čemu sve to. Čemu, bre, tolika snishodljivost?! Otkud potreba da se dokazuje ljubav prema Hrvatima kad sa druge strane nema ničega iskrenog osim golog interesa da se od Srbije načini tržište za „hrvatsko gospodarstvo"?! I šta je to, kako se, moliću lepo, zove to kada se Tadić na Ovčari iskreno izvini i još kaže da se svi zločini iz 20. veka moraju zaboraviti u prošlosti (predsedniče, zar i Jasenovac da zaboravimo?!), a Josipović u Paulin Dvoru latinski lukavo izbegne da se jasno i glasno izvini srpskim žrtvama?! Konačno, kako je moguće da to nije tema ni za koga u Srbiji?! Kako to da se u svim srpskim medijima Josipovićevo natucanje o „svim žrtvama koje zaslužuju pijetet" čita i tumači kao iskreno izvinjenje Srbiji i Srbima?!

Šta hoću da kažem? Pa, samo to da Srbe i Hrvate nikako ne treba miriti na silu. Jednom su nas tako komunisti „pomirili". Jednom smo mi Srbi, zarad bratstva i jedinstva, zaboravili strašan ustaški genocid. Nije se dobro završilo. Ako sada, zarad Evrope, ponovo pljunemo na svoje nevine žrtve, ako kao državnu ideologiju usvojimo tvrdnju šifrovanih, kroatofilnih drugosrbijanaca da su kninski Srbi izvršili agresiju na Knin, a da su vukovarski i osječki Srbi sami sebe klali i bacali u Savu, opet će se, pre ili kasnije, loše završiti. Ne samo po Srbe.

E, sad se, valjda, razumemo.

http://www.pressonline.rs/sr/kolumne/story/139598/Nemojte+nas+na+silu+miriti+sa+Hrvatima.html

Ја бих само додао,пошто је другосрбијанство постало дијагноза,да се сви који имају ту болест преселе у Хрватску ако могу.Хрвати ће већ знати шта ће и како са њима.Морам да напоменем да и ја волим понекад да одгледам Северину али да је слушам,то већ не могу.Има много Српкиња које боље изгледају и лепше певају.
Они који покушавају да опет направе неку накардну спрдњу са Србима и Србијом би било боље да то ураде себи.
 
Aksiom drugosrbijanske ideologije, koja je postala dominantna i u ovdašnjoj visokoj politici, kaže da se Srbi uvek i u svakoj prilici moraju izvinjavati i ulagivati Hrvatima.

Drugosrbijanska ideologija, u čijim temeljima stoji uklesana „istorijska istina" da su Srbi jedini krivci za rat u bivšoj Jugoslaviji i da su počinili najstrašnije ratne zločine, podrazumeva da Srbija mora da prođe kroz proces vilibrantovske denacifikacije. Drugosrbijanci, koji, čast retkim izuzecima, intimno preziru „bizantinski narod" kojem sasvim slučajno pripadaju, veruju zapravo da su Srbi potpuno nesposobni da samostalno upravljaju svojom državom i privredom. Oni zapravo žive u stanju konstantnog mentalnog protektorata. Upravo taj i takav mentalitet i ta i takva ideologija doveli su nas do aktuelne pozicije hrvatske ekonomske i kulturne kolonije.

Ne razumete o čemu pričam? Preporučujem onda da pažljivo, još jednom, pročitate prošlonedeljni intervju Borisa Tadića zagrebačkom „Jutarnjem listu". U tom intervjuu, naime, predsednik Srbije ničim izazvan otkriva da se svako jutro budi uz Severinine pesme (!?!), da je posle završenog fakulteta žarko želeo da bude svetioničar na nekom hrvatskom otoku (?!?) i konačno da se on u Vukovaru nije izvinjavao samo gesta radi, već zato što je oduvek bio „iskreni prijatelj Hrvata"!?!?!

E, sad, dok zamišljate Tadića kako ranim jutrom đipa iz kreveta, nabija slušalice na uši i cupka uz Sevine hitiće, probajte da sami sebi objasnite čemu sve to. Čemu, bre, tolika snishodljivost?! Otkud potreba da se dokazuje ljubav prema Hrvatima kad sa druge strane nema ničega iskrenog osim golog interesa da se od Srbije načini tržište za „hrvatsko gospodarstvo"?! I šta je to, kako se, moliću lepo, zove to kada se Tadić na Ovčari iskreno izvini i još kaže da se svi zločini iz 20. veka moraju zaboraviti u prošlosti (predsedniče, zar i Jasenovac da zaboravimo?!), a Josipović u Paulin Dvoru latinski lukavo izbegne da se jasno i glasno izvini srpskim žrtvama?! Konačno, kako je moguće da to nije tema ni za koga u Srbiji?! Kako to da se u svim srpskim medijima Josipovićevo natucanje o „svim žrtvama koje zaslužuju pijetet" čita i tumači kao iskreno izvinjenje Srbiji i Srbima?!

Šta hoću da kažem? Pa, samo to da Srbe i Hrvate nikako ne treba miriti na silu. Jednom su nas tako komunisti „pomirili". Jednom smo mi Srbi, zarad bratstva i jedinstva, zaboravili strašan ustaški genocid. Nije se dobro završilo. Ako sada, zarad Evrope, ponovo pljunemo na svoje nevine žrtve, ako kao državnu ideologiju usvojimo tvrdnju šifrovanih, kroatofilnih drugosrbijanaca da su kninski Srbi izvršili agresiju na Knin, a da su vukovarski i osječki Srbi sami sebe klali i bacali u Savu, opet će se, pre ili kasnije, loše završiti. Ne samo po Srbe.

E, sad se, valjda, razumemo.

http://www.pressonline.rs/sr/kolumne/story/139598/Nemojte+nas+na+silu+miriti+sa+Hrvatima.html

Ја бих само додао,пошто је другосрбијанство постало дијагноза,да се сви који имају ту болест преселе у Хрватску ако могу.Хрвати ће већ знати шта ће и како са њима.Морам да напоменем да и ја волим понекад да одгледам Северину али да је слушам,то већ не могу.Има много Српкиња које боље изгледају и лепше певају.
Они који покушавају да опет направе неку накардну спрдњу са Србима и Србијом би било боље да то ураде себи.
pa naravno, ne možete bez nas jer ste opterećeni nama. vaš predsjednik sluša severinu a pola teme ovog foruma su vezane za hrvate.
 
Ja ne trpim Vučićevića i ne mogu da odobrim bilo šta što on napiše. Užasno je primitivan i neprofesionalan, plsu - pun sebe.

Mislim da je pomirenje Hrvata i Srba neophodno zbog mirnog života mlade generacije u obe države. Ništa se ne gradi na mržnji.

Ipak, ja lično, nikada neću biti pomirena sa Hrvatima. Suviše sam matora za tako nešto.
 
Какво црно помирење.Погледајте ове форумске Хрвате који сеире на сваком српском проблему и несрећи,а притом ће се представити као либерали,хуманисти и слично.Е сад покушајте замислити оне који нису "толерантни" као поменути,а таквих је међу њима већина.Далеко им лијепа кућа.Никакво помирење,заборав и сарадња бар што се мене тиче.
Онај Лутак може лапрдати што му драго.Зар му није мајка Хрватица?
 
Какво црно помирење.Погледајте ове форумске Хрвате који сеире на сваком српском проблему и несрећи,а притом ће се представити као либерали,хуманисти и слично.Е сад покушајте замислити оне који нису "толерантни" као поменути,а таквих је међу њима већина.Далеко им лијепа кућа.Никакво помирење,заборав и сарадња бар што се мене тиче.
Онај Лутак може лапрдати што му драго.Зар му није мајка Хрватица?

Nisu ni nasi forumski Srbi drugaciji :lol:
 
Aksiom drugosrbijanske ideologije, koja je postala dominantna i u ovdašnjoj visokoj politici, kaže da se Srbi uvek i u svakoj prilici moraju izvinjavati i ulagivati Hrvatima.

Drugosrbijanska ideologija, u čijim temeljima stoji uklesana „istorijska istina" da su Srbi jedini krivci za rat u bivšoj Jugoslaviji i da su počinili najstrašnije ratne zločine, podrazumeva da Srbija mora da prođe kroz proces vilibrantovske denacifikacije. Drugosrbijanci, koji, čast retkim izuzecima, intimno preziru „bizantinski narod" kojem sasvim slučajno pripadaju, veruju zapravo da su Srbi potpuno nesposobni da samostalno upravljaju svojom državom i privredom. Oni zapravo žive u stanju konstantnog mentalnog protektorata. Upravo taj i takav mentalitet i ta i takva ideologija doveli su nas do aktuelne pozicije hrvatske ekonomske i kulturne kolonije.

Ne razumete o čemu pričam? Preporučujem onda da pažljivo, još jednom, pročitate prošlonedeljni intervju Borisa Tadića zagrebačkom „Jutarnjem listu". U tom intervjuu, naime, predsednik Srbije ničim izazvan otkriva da se svako jutro budi uz Severinine pesme (!?!), da je posle završenog fakulteta žarko želeo da bude svetioničar na nekom hrvatskom otoku (?!?) i konačno da se on u Vukovaru nije izvinjavao samo gesta radi, već zato što je oduvek bio „iskreni prijatelj Hrvata"!?!?!

E, sad, dok zamišljate Tadića kako ranim jutrom đipa iz kreveta, nabija slušalice na uši i cupka uz Sevine hitiće, probajte da sami sebi objasnite čemu sve to. Čemu, bre, tolika snishodljivost?! Otkud potreba da se dokazuje ljubav prema Hrvatima kad sa druge strane nema ničega iskrenog osim golog interesa da se od Srbije načini tržište za „hrvatsko gospodarstvo"?! I šta je to, kako se, moliću lepo, zove to kada se Tadić na Ovčari iskreno izvini i još kaže da se svi zločini iz 20. veka moraju zaboraviti u prošlosti (predsedniče, zar i Jasenovac da zaboravimo?!), a Josipović u Paulin Dvoru latinski lukavo izbegne da se jasno i glasno izvini srpskim žrtvama?! Konačno, kako je moguće da to nije tema ni za koga u Srbiji?! Kako to da se u svim srpskim medijima Josipovićevo natucanje o „svim žrtvama koje zaslužuju pijetet" čita i tumači kao iskreno izvinjenje Srbiji i Srbima?!

Šta hoću da kažem? Pa, samo to da Srbe i Hrvate nikako ne treba miriti na silu. Jednom su nas tako komunisti „pomirili". Jednom smo mi Srbi, zarad bratstva i jedinstva, zaboravili strašan ustaški genocid. Nije se dobro završilo. Ako sada, zarad Evrope, ponovo pljunemo na svoje nevine žrtve, ako kao državnu ideologiju usvojimo tvrdnju šifrovanih, kroatofilnih drugosrbijanaca da su kninski Srbi izvršili agresiju na Knin, a da su vukovarski i osječki Srbi sami sebe klali i bacali u Savu, opet će se, pre ili kasnije, loše završiti. Ne samo po Srbe.

E, sad se, valjda, razumemo.

http://www.pressonline.rs/sr/kolumne/story/139598/Nemojte+nas+na+silu+miriti+sa+Hrvatima.html

Ја бих само додао,пошто је другосрбијанство постало дијагноза,да се сви који имају ту болест преселе у Хрватску ако могу.Хрвати ће већ знати шта ће и како са њима.Морам да напоменем да и ја волим понекад да одгледам Северину али да је слушам,то већ не могу.Има много Српкиња које боље изгледају и лепше певају.
Они који покушавају да опет направе неку накардну спрдњу са Србима и Србијом би било боље да то ураде себи.

Својим сулудим понашањем само наноси још већу штету Србији и Србима. Ван памети је да он умишља ДА ЈЕ ОВЛАШЋЕН ДА ВРШИ АБОЛИЦИЈУ ЗЛОЧИНА И ЗЛОЧИНАЦА и то ни мање ни више него извињењем. За сваки злочин ПОСТОЈИ ЗЛОЧИНАЦ КОЈИ МОРА ОДГОВАРАТИ. Ово што он ради само је САУЧЕСНИШТВО У БИВШИМ А И БУДУЋИМ ЗЛОЧИНИМА КОЈИ ТРЕБА ДА СЕ ОБАВЕ НАД СРБИМА. Треба да га је срамота. Није Србија крива што се он оженио Шокицом па сматра да његова деца нису само Срби - то је његова приватна ствар и нема никакве везе са Србијом.

Без ПРОНАЛАЖЕЊА И ОСУДЕ ЗЛОЧИНАЦА НЕМА ОПРОШТАЈА а и он и наше вајно "тужилаштво" чине недопустиве стваре и у правном и у моралном смислу речи.

Боље би му било да позове 'рвате ДА ПРОЦЕСУИРАЈУ И ОСУДЕ ЗЛОЧИНЦЕ У СОПСТВЕНИМ РЕДОВИМА. Борис Тадић ЈЕ НЕВИЂЕНА БРУКА ЗА СРБИЈУ.

п.с. Јевреји и после 60 година још увек ЈУРЕ ЗЛОЧИНЦЕ - А ШТА ОВАЈ НАШ РАДИ, ОЧЕКУЈЕМ ДА ЋЕ ИМ ДОДЕЛИТИ И ОРДЕЊЕ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ
 
Својим сулудим понашањем само наноси још већу штету Србији и Србима. Ван памети је да он умишља ДА ЈЕ ОВЛАШЋЕН ДА ВРШИ АБОЛИЦИЈУ ЗЛОЧИНА И ЗЛОЧИНАЦА и то ни мање ни више него извињењем. За сваки злочин ПОСТОЈИ ЗЛОЧИНАЦ КОЈИ МОРА ОДГОВАРАТИ. Ово што он ради само је САУЧЕСНИШТВО У БИВШИМ А И БУДУЋИМ ЗЛОЧИНИМА КОЈИ ТРЕБА ДА СЕ ОБАВЕ НАД СРБИМА. Треба да га је срамота. Није Србија крива што се он оженио Шокицом па сматра да његова деца нису само Срби - то је његова приватна ствар и нема никакве везе са Србијом.

Без ПРОНАЛАЖЕЊА И ОСУДЕ ЗЛОЧИНАЦА НЕМА ОПРОШТАЈА а и он и наше вајно "тужилаштво" чине недопустиве стваре и у правном и у моралном смислу речи.

Боље би му било да позове 'рвате ДА ПРОЦЕСУИРАЈУ И ОСУДЕ ЗЛОЧИНЦЕ У СОПСТВЕНИМ РЕДОВИМА. Борис Тадић ЈЕ НЕВИЂЕНА БРУКА ЗА СРБИЈУ.

п.с. Јевреји и после 60 година још увек ЈУРЕ ЗЛОЧИНЦЕ - А ШТА ОВАЈ НАШ РАДИ, ОЧЕКУЈЕМ ДА ЋЕ ИМ ДОДЕЛИТИ И ОРДЕЊЕ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ

Nemoj se nervirat bez veze. On je vaš predsjednik i morate ga poštivat. Čovjek radi što je najbolje moguće za Srbiju.
 
XXXyyyXXX;"Nemoj se nervirat bez veze. On je vaš predsjednik i morate ga poštivat. Čovjek radi što je najbolje moguće za Srbiju."

Узмите га себи кад је добар.Ако сте могли Теслу и Владана Десницу,онда на овог лутка имате пуно право.Прича се да му је мајка Хрватица.
Нека га поштује онај ко је гласа за њега.Да је предсједник свих онда не би дијелио грађане Србије ко што често зна.А и за успјехе спољне политике би поднио неком рачуне.Чим га ви хвалите да ради за добро Србије (а ваша брига за Србију је опште позната) јасан је знак колико вреди.
 
Узмите га себи кад је добар.Ако сте могли Теслу и Владана Десницу,онда на овог лутка имате пуно право.Прича се да му је мајка Хрватица.
Нека га поштује онај ко је гласа за њега.Да је предсједник свих онда не би дијелио грађане Србије ко што често зна.А и за успјехе спољне политике би поднио неком рачуне.Чим га ви хвалите да ради за добро Србије (а ваша брига за Србију је опште позната) јасан је знак колико вреди.

Dobio je većinu glasova u Srbiji, znači da je dobar. Ja poštujem svog predsjednika, morate vi i svoga.
 

Back
Top