Ако радш у ВС у својству подофицира или официра, немаш некретнину, стан или кућу у месту службовања која се води на тебе или супругу, онда те следује додатак за увећане трошкове становања. Ти и супруга, па ако не ради то је, ако ме памћњење не вара око 800 бодова што у новцу износи око 13.000,00 динара месечно. Број бодова се повећава, боже здравља када деца дођу, па се и утс увећава. Закључак за стан овде не игра никакву улогу једноставно ако нећеш да скупљаш папире за стан не мораш. Но старешине које раде у твојој јединици, у некадашњем персоналном органу (Б-1 или С-1) су дужне и обавезне да те упуте тј да ти објасне шта треба да прикупиш од докумената да би остварио принадлежности које те следују.